İngilizce Kelime Resimli Öğrenim Metotları


İngilizce Selamlaşma Kalıpları ve Örnek Selamlaşma Cümleleri

İngilizce kelime bilgisi hususunda, hemen her kaynaktan bilgi almak, kendimizi geliştirmek önemli. Bu bazen videolar, bazen ise metinler olabiliyor. İngilizce kelime bilgisini arttırmak için, uzmanların son dönemdeki tavsiyelerinden bir tanesi de resimli kelime çalışmaları. İngilizce kelime resimli çalışmalar ile, görsel hafızası güçlü olan kişiler rahat bir şekilde hafızalarına bu kelimeleri atabilir ve uzun süre unutmaz! Eğer siz de görsel hafızanıza güveniyorsanız, İngilizce kelime resimli öğrenim metotları ile çalışmanızı önerebiliriz.

İngilizce kelime resimli nasıl çalışılır?

İngilizce kelimelerde farklı öğrenim ve hatırlama teknikleri olduğunu söylemiştik. Resimli kelime içeriklerinin önemli bir kısmını, sosyal medya kanallarında görüyoruz. İngilizce öğreniminde herkesin bildiği bazı uluslar arası platformlar, resimli kelime anlamlarını kimi zaman sunuyorlar. Türkiye’de de İngilizce kelime resimli çalışmalara rastlıyoruz. Bunun en basiti, örnek vermek gerekirse konuşarak öğrenme metoduyla herkese İngilizceyi öğreten platformumuz KonusarakOgren.com sosyal medya kanallarındaki içerikler…

Konuşarak Öğren’in LinkedIn sayfasından birkaç görsel paylaşalım, (takip etmek istiyorsanız, https://www.linkedin.com/company/2577515 )

Burada sizi kimi zaman özlü sözler, alıntılar bekler,

f2053686-4f80-4dbf-b93c-9522be381373-large

Kimi zaman ise günün kelimeleri… Ancak günün kelimelerini böyle örnek cümleler ile görünce, anlamanız ve kavramanız çok daha iyi bir şekilde olmakta. Property sözcüğününün hem okunuşunu, hem anlamını hem de örnek kullanımını sunan bu görsele birkaç saniye bakınca, “property” sözcüğünü öğreniyorsunuz. 🙂

d2fd9ba4-269a-4489-91cb-5d8fb7ca03d6-large

Son olarak ise, hem biraz genel kültür hem de kelime bilgisi içeren test görselleri. Usain Bolt yaşayan en…. hızlı adamdır! Bir kafa karışıklığı ile “fattest” derseniz (en şişman) vallahi olimpiyat rekortmenine haksızlık yapmış olursunuz.

4cdbe1bc-e1b1-40dc-a4f3-9e94bb83b6cc-original

Resimli İngilizce kelimeler ile öğrenmek

Yukarıda gördüğünüz örnekler, son derece eğitici ve eğlendirici İngilizce kelime resimli anlatımları idi. Her gün birçok kişi, bu görsellerde gördüğü sözcükleri öğreniyor, aşina oluyor ve kendi cümlelerinde kullanıyor! İçeriğin sonunda, bu kanalları takip edebilmeniz adına size sosyal medya bağlantılarını vereceğiz… Ancak demek istediğimiz şu ki, görselli eğitim teknikleri, deneyimleme ile öğreten teknikler her zaman başarıya giden yoldur ve en iyisini yapmak istiyorsanız, doğru adrestesiniz!

Konusarakogren.com sitesine giderek konuşma becerinizi geliştirmek adına online görüşme alabilir, Wordly uygulaması indirerek kelime bilginizi geliştirebilirsiniz.

Resimli İngilizce kelimeler için aşağıdaki adresleri takip etmeniz yeterli olacaktır:

https://www.linkedin.com/company/2577515 (Konuşarak Öğren LinkedIn sayfası)

https://www.facebook.com/konusarakogren/

https://www.instagram.com/konusarakogren/

Son Yazılar