İngilizce Kelime Sayısı İle İngilizce Kelime Öğrenme İlişkisi


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

 İngilizce konuşabilmek ve okuduğunu anlayabilmek için en az kaç kelime bilmek gerektiği her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Bilinmesi gereken İngilizce kelime sayısı aslında amaca göre değişmektedir. Yapılan istatistiklere göre akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek için 4.500 kelime bilmek gerekmektedir. İngilizce kelime sayısı olarak 4.500 kelime fazla gibi gözükse de aslında hali hazırda ne kadar çok kelime bildiğinizi kontrol ettiğinizde bu sayıya ulaşmanın çok ta zor olmadığını görebilirsiniz. Kelimeler ezberlenirken belli bir mantık takip edilirse ezber olayı çok daha kolay olabilir. Mesela kelime ailesindeki kelimeleri ve anlamlarını aynı anda öğrenebilirsiniz.

Kelime Ailesi Nedir?

Aynı kelime kökünden türeyen kelimeler grubuna kelime ailesi denilmektedir. Active ( akif) , actively ( aktiflik ), activities ( faaliyetler ), activity ( etkinlik ). Bir kelime kökünden dört kelime türetilmiş ve aynı anda dört kelimenin ezberlenmesi için kelime ailesi mantığı ile hareket edilmiştir. İngilizce kelime sayısı olarak bilinen kelimelerin sayısını arttırmak için güzel bir yöntemdir.

En Çok Kullanılan Kelimelerden Başlayın

Akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmek için en çok kullanılan ve en çok ihtiyaç duyulan kelimelerin öncelikli olarak ezberlenmesi işinizi kolaylaştıracaktır. İş hayatında sektöre göre gerekli olan kelimeleri ezberleyebilir, günlük hayatta en çok ihtiyaç duyduğunuz konulardan başlayabilirsiniz. Go ( gitme ), come ( gelmek ), read (okumak ), write ( yazmak ), speak ( konuşma ) gibi her zaman kullanacağınız kelimelere öncelik vermelisiniz.

En Kolay Öğrenebileceğiniz Yöntemleri Uygulayın

İngilizce eğitiminde İngilizce kelime sayısı olarak en azından rahat konuşabilecek bir seviyeye gelebilmek için size en uygun öğrenme yöntemini uygulamanız öğrenmeyi kolaylaştıracaktır. İngilizce online eğitim programları ile konuşarak, yazarak, okuyarak ve dinleyerek İngilizceyi öğrenebilir, ana dili İngilizce olan eğitmenler eşliğinde akıcı İngilizce için kendi seviyenizdeki sınıflarda en kaliteli eğitimi alabilirsiniz. Online İngilizce eğitim programları İngilizce öğrenmeyi en kolay şekilde başarabileceğiniz profesyonel yöntemleri kapsamaktadır. Her yerde ve istediğiniz zamanlarda İngilizce eğitimi alabilir, en doğru telaffuzlarla akıcı bir şekilde konuşabilmek için gerekli olan İngilizce kelime sayısı hedefinize ulaşabilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.