İngilizce Kelime Seslendirme Yolları


 

İngilizce kelimelerin telaffuzunun yazıldığı gibi olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Kelimeler seslendirilirken farklı seslerle ifade edilmekte, yazıldıklarından çok farklı seslerle telaffuz edilmektedir. İngilizce kelime seslendirme işini nasıl halledeceğinizi düşünüyorsanız bu yazımızla sizlere yol göstermek istiyoruz.

Online İngilizce Eğitimi

Kelimeleri, terimleri ve cümleleri en doğru telaffuzları ile online İngilizce eğitimlerinde öğrenebilirsiniz. Ana dilleri İngilizce olan eğitmenlerin seslendirmeleri eşliğinde istediğiniz kelime ve cümlelerin telaffuzlarını dinleyerek en doğru İngilizce kelime seslendirme eğitimini alabilirsiniz. Kelime ezberlemek doğru telaffuzları ile öğrenildiğinde işinize yarayacaktır. Gramer, kelime bilgisi ve doğru telaffuzla online İngilizce eğitimleri alarak kısa sürede istediğiniz seviyeye gelecek, rahat konuşmaya, konuşulanları anlamaya ve yazmaya başlayacaksınız.

Sesli Sözlükler

İnternette birçok sesli sözlük vazifesi gören sitelere ulaşabilir, telaffuzunun doğru olup olmadığından emin olmadığınız kelimeleri oradan dinleyebilirsiniz. Anında çevirilerini de yaparak Türkçe anlamlarını öğrenebilir, her yeni kelimede sesli sözlüklerden destek alabilirsiniz.

Videolu Eğitim

Videolu İngilizce dil eğitimi veren sitelere üye olarak İngilizce kelime seslendirme konusunda görselliği de kullanabilirsiniz. Kelimeler telaffuz edilirken ağzın ne şekil aldığını gözlemleyebilir, yeni kelimeleri rahat öğrenebilirsiniz.

konusarakogren

Harflerin ve Kelimelerin Okunuş Kurallarını Öğrenme

İngilizcede harflerin nasıl telaffuz edildiğini öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Bu harflerin birleşerek oluşturduğu kelimelerde bazı harflerin yan yana geldiğinde nasıl farklı okunduklarını öğrenebilir, yazıldığı halde okunmayan harflerden, önüne veya arkasına gelen harfle bambaşka okunan harflere kadar hepsini öğrenerek kelimelerin en doğru telaffuzlarını ezberleyebilirsiniz.

Ana Dili İngilizce Olan Bir Arkadaş

Ana dili İngilizce olan veya onlar kadar iyi İngilizce konuşan bir sosyal medya arkadaşı edinmek te İngilizce kelime ve telaffuzlarını öğrenmede etkilidir. İngilizce yapılan sohbetlerde günlük konuşmalardan herhangi bir konunun tartışılmasına kadar her konuda sohbet edebilir, İngilizce kelime seslendirmelerinin nasıl olduğunu öğrenebilirsiniz.

Film, Dizi veya Belgesel izlemek

Orijinal dilinde İngilizce film, dizi ve belgeseller, kelime öğrenmede kullanım yeri ve telaffuzu bakımından yardımcı olabilir. Üstelik keyifli bir programsa hem eğlenebilir hem de öğrenmeye devam edebilirsiniz. Türkçe alt yazısız izlemeniz öğrenmenizi daha da kolaylaştıracak, kelime ezberlemenizde kolaya kaçmayarak kalıcı bir şekilde ezber yapacaksınız.

Son Yazılar