İngilizce Kelime Tablosu İle İngilizce Kelime Öğrenimi


İngilizce Öğrenmek İçin Nasıl Bir Yol İzlemeli?

İngilizce kelime öğreniminde birçok kişi, farklı farklı metotları deneyip daha geniş İngilizce kelime haznesine kavuşuyor. Bu yöntemlerden bir tanesi de kelimeler ile ilgili öğrenme, ezberleme metotları oluşturmak. Kelime tablosu hazırlama da bu kapsamda en çok kullanılan yöntemlerden. İngilizce kelime tablosu yöntemi ile, İngilizce kelime öğrenmeye çalışanlar mevcut.

İngilizce kelime tablosu nasıl hazırlanır?

İngilizce kelime ve Türkçe karşılıklarını hazırladıktan sonra yapmanız gereken, kelime tablosu ile o kelimeleri yerleştirmek. Kelime tablosunda ilk olarak bazen sıfat, fiil, isim gibi kelime türlerini ayırt edebilirsiniz. Bu da kelimeleri daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Kelimeleri grupladıktan sonra, en çok kullanılanlar içinde bir seçim yapmaya özen gösterin.

Kelime tablosunu online hazırlamak

İngilizce kelime tablosu hazırlarken, bunu bir kağıda yazmak mı önemlidir, yoksa online olarak bir excel dosyasında uygulamak mı? Bu sorunun yanıtı, size göre, kullanım alışkanlıklarınıza göre değişir. Eğer bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız excellde İngilizce kelime tablosu oluşturabilirsiniz.

Güncel kelimelere yer vermek

İngilizcede, diğer her dilde olduğu gibi yalnızca eski, klasik kelimelere değil güncel kelimelere de sıklıkla yer vermeniz önemlidir. Bunlara örnek olarak bir selfie sözcüğü, to google fiili verebiliriz. Bu kelimeler, son yıllarda ortaya çıktı! Ancak dil canlı bir kavram ve yeni kelimeler de sürekli olarak ekleniyor.

Ezberlemek çözüm müdür?

Aslına bakarsanız, İngilizce kelime tablosu hazırlamak ve tablo üzerinden ezber bilgisi ile kelime haznesini geliştirmeye çalışmak her zaman en iyi sonucu vermez. Özellikle uzmanlar artık ezber teknikleri yerine, gerçekten öğreten tekniklerin, İngilizce öğreniminde size somut katkı sağlayacak modellerin kullanımını öneriyor. Bu teknikler arasında İngilizce kelime bilgisini gerçekten öğreten Wordly de yer alıyor!

wordly

Wordly uygulaması ile kelime öğrenmek!

Android ve iOS’ta ücretsiz indirilen bir kelime öğrenme uygulaması olan Wordly, her gün size bir İngilizce kelime öğretmeyi amaçlar. Her seviyede kelime ile, kolay bir şekilde, günün belli aralıklarında kelimenin anlamı, okunuşu, örnek cümle içinde kullanımı ve kelimenin İngilizce tanımı ile kendinizi geliştirebilirsiniz.

Wordly’den bir ekran görüntüsü yukarıda yer alıyor, işte İngilizce kelime öğrenmek bu kadar kolay!

Son Yazılar