İngilizce Kitap Tavsiye: İngilizce Geliştirmek İçin Kitap Önerileri


İngilizce Kitap Tavsiye: İngilizce Geliştirmek İçin Kitap Önerileri

Okumak insanı bambaşka dünyalara götüren ve ufkunu geliştiren bir aktivitedir. İngilizce öğrenirken kitap okuma ise hem insanın kendisini geliştirmesini sağlar hem de farklı kültürler hakkında bilgi edinmenizi. Dil öğrenmek için hep konuşmak, okumak, dinlemek ve yazmak tavsiye edilir. İngilizce biliyorum demenin yolu da konuşmaktan, okumaktan, konuşulan ve okunan şeyleri anlamaktan geçer.

İngilizcenizi hem geliştirebileceğiniz hem de okumaktan büyük bir keyif alacağınız kitap önerilerimiz olacak. İngilizce kitap tavsiye arayışında iseniz şimdi adını ve yazarlarını vereceğimiz kitapları okumanızı tavsiye ediyoruz. Unutmamanız gereken, seviyenizde bir kitap seçmek ve yanınızda kitap okurken kâğıt kalem bulundurmaktır.

İngilizce Kitap Tavsiye: İngilizce Geliştirmek İçin Kitap Önerileri

Charlotte’s Web (Charlotte’nin Sevgi Ağı)- E.B.White

Her seviye için, her yaş grubu için uygun güzel bir romadır. Müfredat kitabı olarak dünyanın dört bir yanında okutulmaktadır. Kitabı okuyanların sayısı oldukça fazla olup, her okuyan da severek okudukları bir İngilizce hikâye kitabı olduğunu söylemektedir. Konusu ise öldürülmek üzere olan Wilbur adındaki bir domuzun Fern Arable adındaki küçük bir kız tarafından kurtarılmasını konu almaktadır.

Mieko and The Fifth Treasure (Mieko ve Beşinci Hazine)- Eleanor Coerr

77 sayfalık kısa ve güzel bir hikâyedir. Japon kültürünü merak edenler için çok daha keyiflidir. Konusu ise şöyle: Yetenekli bir hattat olan Mieko adındaki küçük Japon kızı savaşta elinden ağır bir şekilde yaralanmıştır. Son derece karamsar bir ruh haline giren Mieko’nun karamsarlıktan çıkması ve fırçayı eline alması anlatılmaktadır.

The House On Mango Street (Mango Sokağındaki Ev)- Sandra Cisneros

Kısa cümlelerle yazarın duygu ve düşüncelerinin anlatıldığı kitap oldukça kolay anlaşılır bir formatta yazılmıştır. Hikaye Meksika’da geçmektedir. Esperanza adlı bir kızın mutsuz hayat hikâyesi anlatılmaktadır.

Thirteen Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep)- Jay Asher

Grameri basit paragraf ve cümleler kısadır, dili son derece basittir. Ödüllü bir kitap olup NY Times’ın en iyi kitapları arasındadır. Hikayenin kahramanı Clay Jensen adlı bir erkektir. İntihar eden bir arkadaşının ölümüne yardım eden arkadaşlarını anlattığı bir paketin gelmesi ile hikaye başlar.

The Old Man and The Sea (Yaşlı Adam ve Deniz)- Ernest Hemmingway

Kısa bir kitap olup klasikler arasındadır. Yaşlı balıkçı Santiago’nun 84 gün boyunca balık tutamaması ve 85. gün kocaman bir balık avlaması ile hikaye sürükleyici bir şekilde devam etmektedir.

İngilizce Kitap Tavsiye: İngilizce Geliştirmek İçin Kitap Önerileri

İngilizce kitap tavsiye listemiz bu kadar, eğer sizin de tavsiyeleriniz varsa yorumlarda paylaşın…

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar