Öğrenmesi En Kolay 5 Yabancı Dil

İngilizce Konuşan Ülkeler | Dünya Dili Nerelerde Konuşuluyor?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Dünyada kaç ülkenin İngilizce konuştuğunu hiç merak ettiniz mi? Avrupa’da, Amerika’da, Asya’da, Avusturalya’da, Afrika’da İngilizce konuşan ülkelerle ilgili bir çalışma yaptık. Buyurun birlikte inceleyelim.

Amerika’da İngilizce konuşan ülkeler

Kanada, Amerika, Bahama, Belize, Anguilla, Antigua ve Barbuda, Barbados, Cayman Adaları, Dominik, Grenada, Guyana, Jamaika, Saint Kitts ve Nevis, Saint Lucia, Trinidad ve Tobago, Amerika Virgin Adaları, İngiliz Virgin Adaları.

Asya’da İngilizce konuşan ülkeler

Brunei Darussalam, Hindistan, Pakistan, Filipinler, Kuzey İrlanda, Sinagapur, Sri Lanka.

Avusturalya ve Pasifik Okyanusu’nda İngilizce konuşan ülkeler

Avustralya, Amerikan Samoası, Cook Adaları, Fiji, Guam, Kiribati, Marshall Adaları, Micronesia, Nauru, Solomon Adaları, Tonga, Tuvalu, Vanuatu, Yeni Zelanda.

Afrika’da İngilizce konuşan ülkeler

Nijerya, Güney Afrika, Sudan, Kenya, Uganda, Gana, Madagaskar, Kamerun, Zimbabve, Malavi, Zambiya, Ruanda, Sierra Leone, Liberya, Namibya, Lesotho, Botsvana, Mauritius, Svaziland, Togo, Seyşeller, Saint Helena, Tristan da Cunha.

İngilizce konuşan ülkeler olarak biz tam 147 ülke bulduk. İçlerinde adını bile duymadığımız ülkeler var. İngilizcenin dünyada bu kadar yaygın olarak kullanılması ne kadar önemli bir dil olduğunu gösteriyor zaten.

Dünyada en çok konuşulan diller arasında İngilizce

Dünyada en çok konuşulan dil Çincedir. İkinci sırada ise İngilizce geliyor. Aslında Çincenin birinci sırada yer alması biraz da nüfusu ile alakalı. Çünkü burada Çince konuşan kişi sayısı baz alınmış. İspanyolca, Hintçe, Ural Altay dili olan Türkçe, Arapça, Portekizce, Bengalce, Rusça, Japonca ilk 10 sıralamasını oluşturuyor.

Dünyada en yaygın konuşulan dil İngilizce

Dünyada en çok konuşulan dil sıralamasında Çince birinci sırada İngilizce ikinci sırada yer alsa da en yaygın konuşulan diller arasında İngilizce ilk sırada yer alıyor. Çünkü belli bir bölgede değil dünyanın dört bir yanında konuşuluyor. Dünya dili olarak İngilizcenin ilk sırada yer almasının nedeni de bu olsa gerek. Dünya ticaretinde İngilizcenin önemi giderek artıyor. Çünkü farklı dillerdeki milletler aralarında İngilizce konuşarak anlaşıyor.

Dünyada en yaygın konuşulan dil olarak İngilizceyi öğrenmek ve akıcı bir şekilde konuşmak istiyorsanız online İngilizce eğitimi alabilir, eğitimle ilgili fikir sahibi olmak için ücretsiz deneme kursuna katılabilirsiniz.

İngilizce Konuşan Ülkeler | Dünya Dili Nerelerde Konuşuluyor? son güncelleyen: Haziran 29th, 2019nihat

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.