İngilizce Konuşma Metni Okumak ve Faydaları


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar ve belli bir seviyeye gelenler için İngilizce konuşma metni çeşitlerini okumak ve günlük hayatta kullanmak İngilizce öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. İngilizcede her durumda farklı cümle kalıpları kullanılmakta ve bu kalıplar öğrenildiğinde İngilizce konuşmak çok daha hızlı ve kolay olmaktadır. Bazı kalıpları olduğu gibi ezberlemek, bazılarını ise bilinen kelimelerle kendi kendine oluşturmak gerekmekte, yerine göre uygun kullanımlarla pratik yapılarak İngilizce geliştirilmektedir. İngilizce konuşma metni örnekleri vererek sizlere yardımcı olmak istiyoruz. İngilizce konuşma metni örneklerini incelediğinizde kalıp ifadeleri görecek, onları olduğu gibi ezberleyerek daha kolay İngilizce öğreneceksiniz.

İngilizce Konuşma Metni Örnekler

Good morning: Günaydın

How is it going? : Nasıl gidiyor?

I’m busy: İşim başımdan aşkın, çok meşgulüm

Let’s go for a drink: Hadi bir şeyler içelim

Nice to meet you: Tanıştığımıza memnun oldum

Now what? : Daha ne olsun?

Take it easy: Kolay gelsin

That`s none of your business: Sana ne

Get well soon: Geçmiş olsun

God bless you: Çok yaşa

Excuse Me? : Affedersiniz, bakar mısınız?

How is it going? : Nasıl gidiyor?

Pretty good: Çok güzel anlamında

Tell the truth: Doğruyu söyle

You’re welcome: Bir şey değil

it has to be like this: Böyle olması gerekiyor

Have a nice day: İyi günler

See you later: Sonra görüşürüz

I’m late: Geç kaldım

Görüldüğü gibi birçok metinde çeviri yapmaya kalkıldığında anlamsız şeyler çıkmaktadır. Bu nedenle bu kalıplar olduğu gibi ezberlenmeli ve kullanılmalıdır.

Online İngilizce Eğitimlerle İngilizce Konuşma Metinleri

konusarakogren

Online kurslarda her alanda kullanılan İngilizce metinleri ana dili İngilizce olan eğitmenlerden öğrenebilir, en iyi telaffuzlarla İngilizce bilginizi genişletebilirsiniz. Canlı sınıflarda işlenen konulara uygun metinler en etkili şekilde verilmekte ve kursiyer en kolay şekilde İngilizce öğrenmektedir. Konuşarak öğreten bu eğitimler en etkili İngilizce öğrenme yöntemidir. Aynı seviyedeki öğrencilerle ve öğretmenle sürekli konuşulmakta, yanlış telaffuzda veya yanlış cevaplarda anında geri bildirim alınmaktadır. İngilizceyi en pratik şekilde öğrenmek ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmak için yerini ve zamanını siz seçerek en kaliteli İngilizce eğitimini alın.

Konuşma metinleri ne kadar profesyonel olursa olsun, İngilizce seviyenizi konuşma bilginiz, telafuzunuz ortaya koyar. Bu sebepten dolayı, eğer hala gelişmiş bir İngilizceniz yoksa siz de konuşarak öğren sistemi ile İngilizce öğrenenler kervanına katılın! Türkiye’de on binlerce kişi konusarakogren.com ile gelişmiş bir İngilizce düzeyine adım attı!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.