Adecco İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Adecco, uluslararası alanda çalışan en büyük istihdam bürolarından biri. Yani aslında iş arayan ile işvereni bir araya getiriyor. Bu anlamda da kendilerini web sitelerinde “Geçici İş İlişkisi” lisansını alan ilk uluslararası özel istihdam bürosu olarak tanıtıyorlar. Uluslararası bir firma olmasının gereği olarak da firma kendisi için istihdam edeceği personelden İngilizce talep ediyor. 

Adecco İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Adecco bünyesinde çalışacaksanız, yabancı personel arayan firmaları ya da personel arayan yabancı firmaları bir araya getireceğiniz için İngilizce bilginiz özellikle konuşma becerisi bazında ölçülüyor. Kendileri mülakat aşamasında diğer görüşmelerin ardından size İngilizce devam etmek istediklerini iletiyorlar ve bu noktada da sizden sorulan sorulara akıcı, anlaşılır, sakin ve hatasız ya da minimum hata ile cevap vermenizi bekliyorlar. 

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim? 

Bünyesinde çalışacakları seçerken İngilizceye önem verdiğini belirttiğimiz firma, bunu sözlü mülakat şeklinde yaptığı için, seviyenizin de konuşma anlamında ileri seviyelerden biri olması gerekecektir. Bu konuda kendinizi mirror talk (ayna konuşması) dediğimiz teknik ile, ya da çok fazla konuşma pratiği yaparak geliştirebilirsiniz. Fakat konuşurken gramer hatası yapma lüksünüz olmadığı için biz dil bilgisi kısmını halletmeniz gerektiğiniz söylemiyoruz bile. Ayrıca elbette İngilizce mülakatta insan kaynakları personelleri sürekli aynı kelimeler etrafında dolaşan adayların İngilizce bilgisinden şüphe edeceği için kelime haznenizi de geliştirmenizde fayda var. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Geçmiş iş görüşmelerinde yer alan adayların tecrübelerini incelediğimizde işe alım süreci sizin kariyer siteleri üzerinden yayınlanan ilanlara yaptığınız başvurular ile başlıyor. Bu ilanlarda belirtilen kriterlere uygun olmanız halinde firma sizinle irtibata geçerek sizi görüşmeye davet ediyor. Görüşme ise Türkçe başlayarak bir noktadan sonra İngilizce konuşma şeklinde devam ediyor. Sizi yazılı herhangi bir sınava almayan firma, sözlü mülakatta bıraktığınız izlenime çok önem veriyor. 

Şirketin Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Adecco piyasa koşullarına uygun fiyatlandırma politikası sağlıyor ve çalışanlarına pozisyonlarına göre yemek, yol yardımı, araç, sağlık sigortası gibi yan haklar sağlıyor. 

Bunun dışında firma uluslararası alanda çalıştığı için personeline sürekli eğitim, gelişim, yeni kültürlerle ve insanlarla tanışma ve yabancı dilini geliştirme olanağı da sunuyor.

Adecco Hakkında Genel Bilgi

Türkiye piyasasına 1994 yılında giren firma, 14 şubeye sahip ve giderek de büyümeye devam ediyor. Türkiye’de yer alan hizmet ağını, Badenoch & Clark Türkiye, Adecco Saha Pazarlama Hizmetleri Türkiye ve Spring Professional Türkiye’yi kurarak genişletmiştir. Özel İstihdam Bürosu ve Özel İstihdam Ajansları Birliği’nin kurucusu olan Adeco Türkiye, işveren, iş arayan ve iş gücü kavramlarını en uygun zamanda ve en uygun kombinasyonda bir araya getiriyor. 

Bu bilgilere mülakata girmeden önce göz atmakta fayda var zira firmalar çalışacağı personelin kendilerini rastgele seçtiğini değil; onlar hakkında bilgi sahibi olarak mülakata gittiğini bilmekten hoşlanırlar. 

Adecco Türkiye İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakatlar başlı başına bir stres sebebiyken, bir de İngilizce olanları bünyede ister istemez Kings Landing’e doğru yol alan ejderha etkisi bırakıyor. Adeco da sizin İngilizcenizi konuşturarak sınayacağı, yani sizden şakır şakır konuşmanızı bekleyeceği için yansın Westeros dediğinizi duyar gibiyiz! 

Fakat Konuşarak Öğren olarak ateşten korksaydık Drogon’a binmezdik elbet! Sizi bu endişelerinizin ne kadar yersiz olduğuna nasıl mı inandıracağız ve o şakır şakır konuşan aday olmanızı sağlayacağız? ABD ofisimizde yer alan ve size Skype üzerinden ulaşacak olan alanında uzman eğitmenlerimizle! Detaylı bilgi için bize ulaşmak için kışın gelmesini beklemeyin, sıkıntıya düşmeyin. 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.