Aiesec İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kendilerini dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak lanse eden Aiesec, son derece geniş yelpazeye sahip ve farklı alanlarda istihdam edecek personel arayan bir firma. Başvuranlar içinden eleme yaparken de İngilizce şartı arayan bir firma aynı zamanda. Biz de size bu mülakat sürecinde yardımcı olabilecek bilgileri derledik. 

Aiesec İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

İngilizceniz Aiesec için tamamen konuşmadan ibaret. Bu yüzden de İngilizce bilginizi ölçmek için sizi konuşma mülakatına alıyorlar. Burada size bazen serbest bir konu verip üzerinde konuşmanız istenirken bazen de sadece sordukları sorulara verdiğiniz yanıtlar üzerinden sınama yapabiliyorlar. Bu noktada sizden akıcı konuşmanız, konuşurken sıfır ya da mümkün olan en az düzeyde hata yapmanız, gramer kurallarına dikkat etmeniz ve kelime çeşitliliğinden yararlanmanız beklenecektir. 

Bunun dışında başvurulan pozisyona göre firma sizden yazma becerinizi ölçmek üzere metin ya da kompozisyon yazmanızı isteyebilir. Burada da yazarken kullandığınız akıcılığı, kelime ve gramer hatalarını ve paragraf dizilimini kontrol edeceklerdir. 

Ne Düzeyde İngilizce Bilmeliyim?

Konuşmanız ve gerekli görülürse yazmanız da ölçüleceği için seviyenizin bu doğrultuda yüksek olması gerekmekte. Zira başlangıç düzeyinde bir konuşma elbette sizin için yeterli olmayacaktır. Bu noktada ise size önerimiz konuşma pratiğinin yanında serbest yazı pratiği de yapmanız. Özellikle konuşma birçok öğrenen için zorlayıcı bir süreç olduğu için de ihtiyacınız olan güvenilir kaynak ya da eğitmene ulaşmak ve elbette en başta kendinize güvenmek. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

İşe alım süreci diğer tüm firmalarda olduğu gibi öncelikle sizin Aiesec web sitesi üzerinden yaptığınız başvuru ve bu başvuruya gerekli koşulları taşımanız halinde şirketin size dönüş sağlaması ile başlıyor. Ardından genel müdürlüğe davet ediliyor ve burada öncelikle kişilik testlerine tabii tutuluyorsunuz. Bu testler sizi daha iyi tanımak ve en verimli olabileceğiniz pozisyonda değerlendirmek için aslında. 

Sonrasında birebir mülakata alınıyorsunuz. Bu mülakatta insan kaynakları sizinle öncelikle Türkçe görüşüyor ve size iş tecrübeleriniz ve eğitim hayatınız hakkında sorular soruyor. Bu görüşmenin ardından detaylı bir İngilizce konuşma sınavına alınıyorsunuz. Sınavda başarılı olmanız halinde mülakat İngilizce sözlü mülakat ile devam ediyor. Son olarak tüm aşamaları başarı ile tamamlarsanız işe alınıyorsunuz. 

Aiesec’in Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Aiesec aslında gönüllülük esasına dayanan bir kuruluş olduğu için sıkı bir çalışma saati uygulaması bulunmamakta. Firma sizi yurt dışı bağlantıları vasıtasıyla staj şirketlerine yönlendiriyor ve burada yaptığınız stajlar stk’lara bağlı değilse maaş alıyorsunuz. Bunun dışında Aiesec’te eğitim verecek grupta yer alıyorsanız, kuruma ve oradaki öğrencilere bir şeyler katabilmek için daha uzun süre vakit geçirebiliyorsunuz. Fakat sadece firmayı tanımak için orada yer alanlar daha kısa süreli kalabiliyorlar. Yani çalışma süresi size bağlı. 

Pek çok uluslararası firma ile iletişim halinde olmak, İngilizce bilmeyi de gerektirdiğinden bu konu hakkında da son derece hassaslar.

Aiesec Hakkında Genel Bilgi

Aiesec aslında topluma hizmet eden projeler üreten, bu projeler kapsamında da firmalardan sponsorluk alan bir oluşum. Dünya üzerinden farklı ülkelerden gelen stajyerlerle de birebir iletişim içerisinde olmanız gerektiğinden dolayı, Aiesec özellikle İngilizce bilgisi talep eden bir firma. Bunun dışında uluslararası staj değişimine de hizmet eden bir projedir. 

Mülakattan önce Aiesec’in nasıl bir oluşum olduğunu özellikle internet üzerinden incelemenizde fayda var. 

AIESEC İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Aiesec gibi İngilizcenin şart olduğu oluşumlar ve kuruluşların mülakatlarına hazırlanmanız gerektiği gerçeği sizi İngilizce öğrenmeye itecektir. Bu noktada Konuşarak Öğren olarak biz devreye giriyoruz. Biz sizi kurs kurs gezme, sabit saatlere uyma, kalabalık sınıf ortamında öğrenmeye çalışma ve bir sürü daha sıkıntıdan kurtarıyoruz. 

Skype üzerinden size ulaşacak olan ve ABD ofisimizde yer alan uzman eğitmenlerimiz ile sıkı, sağlam ama bir o kadar da keyifli bir öğrenme deneyimine hazır olun. Detaylı bilgi için sitemiz üzerinden inceleme yapabilir ve dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.