Anadolu Efes İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türkiye’nin en büyük kurumsal firmalarından biriyle kariyerinize başlamak ya da kariyerinizi sürdürmek isterseniz, şüphesiz Anadolu Efes bunlardan biri olacaktır. Anadolu Efes bir spor kulübü olmaktan fazlasıdır ve aslında bünyesinde pek çok pozisyonda elemana ihtiyaç duymaktadır. Ülkemizin en köklü spor kulüplerinden biri olmasının yanında, basketbol konusunda da takımının başarılarıyla da adından söz ettirmektedir. Fakat tüm kurumsal ve büyük firmalarda olduğu gibi, çağımızın vazgeçilmezi İngilizce bilginiz mülakat aşamasında sınanacaktır. 

Peki Anadolu Efes İngilizce Bilginizi Nasıl Ölçüyor?

Anadolu Efes, başvurduğunuz pozisyona bağlı olmakla birlikte İngilizce bilginizi birkaç aşamayı geçmenizin ardından önce bir kısa yazılı test ardından da sözlü mülakat yoluyla ölçüyor. Kurumsal ve uluslararası alanda da iş yapan bir firma olması sebebiyle, karşılaşmanız durumunda İngilizce yazılı bir metni anlamanız, gerekli aksiyonu alabilmeniz, ya da İngilizce konuşmanızı gerektirecek bir pozisyonda kaldığınızda rahatlıkla konuşabilmeniz bekleniyor. Unutmayın, siz işe alındığınız anda, bu firmayı temsil ediyor olacaksınız ve onlar için İngilizceniz oldukça önemli!

Ne Seviyede İngilizce Gerekli?

İngilizcenizi pozisyonunuza göre hem yazılı hem de sözlü test edecekleri için seviyenizin B2 veya üzerinde olmasını önermekteyiz. Fakat İngilizce seviyesi konusunda net bir çizgi çekmek hem mümkün değil hem de çok doğru değil. Seviyenizden emin değilseniz oldukça güvenilir kurum ya da online sitelerden yardım almanızı öneririz. Çünkü konuşma, okuma, yazma farklı sonuçlar verebilmektedir. Anadolu Efes ise mülakatın bir aşamasında sizi İngilizce konuşturacağı için, sizin diğer tüm becerileri harmanlayabiliyor olmanız gerekmektedir. Bu şu anlama geliyor; konuşurken sizin dil bilgisi kurallarına dikkat ederek, kelime bilgisine hakim bir şekilde ve akıcılığı zedelemeden konuşmanız beklenecektir. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Kararınızı verdiniz ve Anadolu Efes’in size uygun olan pozisyonuna kariyer siteleri ya da kendi kurumsal sitesi üzerinden başvurdunuz. Peki bu aşamadan sonra sizi ne bekliyor? Sizin için işe alım sürecini kısaca derledik. Öncelikle telefonla bir mülakat yapılıyor ve mülakatın ilk aşaması olan sizi tanıma, oturduğunuz lokasyonla ilgili bilgiler, işe nasıl gidip geleceğiniz ile ilgili sorular soruluyor. Bu noktada sizi merkezlere kadar yormayıp ilk aşamayı telefondan halletmiş olmaları bir artı olarak düşünülebilir. 

Sonrasında merkeze davet ediliyorsunuz ve kısa bir genel yetenek genel kültür sınavının ardından İngilizce testine giriyorsunuz. Fakat dediğimiz gibi bu mülakat aşamaları başvurduğunuz pozisyona göre değişkenlik gösterebilmekte. İnsan Kaynakları departmanı müdürleriyle yüz yüze yapacağınız görüşme de aynı gün içerisinde gerçekleşiyor ve talep edilirse bu görüşmenin bir kısmında İngilizce konuşmanız bekleniyor. Tüm aşamaların ardından sizi uğurluyorlar ve olumlu dönüş bir ya da iki hafta içerisinde size bildiriliyor. Şimdiden bol şans!

Anadolu Efes’te Çalışmak; Çalışma Şartları ve İmkanları

Anadolu Efes belki de size en çok yan hak, sosyal olanak sağlayacak sayılı firmalardan biri. İşe alındığınız takdirde size sağlanacak olan yan haklardan önemli olanların bazıları şu şekilde; çalışan ve eşi için geçerli olan sağlık sigortası, bireysel emeklilik sistemi, sabit maaşınıza ek olarak ödenen satış primleri ve yıl sonu başarı primi, çalıştığınız pozisyona göre size verilen araç, telefon, ferdi kaza ve hayat sigortası ve çeşitli sosyal yardım ödemeleri.

Bu yan hakların yanında Anadolu Efes We isminde bir eğlence portalı aracılığı ile sizin sürekli olarak şehirdeki tüm konser, tiyatro, sinema, açılış etkinliklerinden haberdar olmanızı ve bunlardan faydalanmanızı sağlıyor. Ayrıca çeşitli aktivitelerle de çalışanların birbirlerine ısınmalarını sağlayarak iş stresinden uzaklaşmalarına yardımcı oluyor. 

Anadolu Efes Hakkında Genel Bilgi 

Anadolu Efes, 1976 yılında, Kadıköy Spor’un devralınması ile ilk olarak Efes Pilsen Spor Kulübü olarak kurulmuştur. Efes Pilsen Spor Kulübü, kuruluş amacını Türk sporunu ileriye götürmek ve ülkemizi Avrupa’da başarı ile temsil ederek basketbolu tüm gençlere sevdirmek şeklinde belirlemişti. 

Gerçekten de amaçlarını gerçekleştirmiş, Avrupa kupasını kazanan ve Final Four’a kalan ilk Türk takımı olmuştur. Bunun dışında NBA’e Türk oyuncu göndermiş, NBA takımı ile maç yapan ilk Türk takımı olmuş, 11 kez Türkiye, 11 kez de Cumhurbaşkanlığı kupası kazanmıştır. 

2011 Mayıs ayında ise Efes Pilsen Spor Kulübünün adı yönetmelik gereği değişerek, Anadolu Efes Spor Kulübü halini almıştır. 

Mülakattan önce bu genel bilgilerin işinize yarayacağına eminiz!

Anadolu Efes İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

İngilizce mülakat konusunda size yardımcı olacak en önemli şeyin konuşma pratiği olduğunu biliyoruz ve Türkiye gibi sokağa çıkıldığında İngilizce konuşmaya ya da duymaya maruz kalınmayan ülkelerde bunun ne kadar zor olduğunun farkındayız. Bu yüzden size harika bir fırsat sunuyoruz! Konuşarak Öğren ile İngilizceyi konuşarak öğreniyorsunuz. ABD ofisimizdeki alanında uzman ve anadili İngilizce olan eğitmenlerimiz sizinle Skype üzerinden, sizin uygun gördüğünüz saat ve sürelerde size ulaşıyor ve sizinle başka hiçbir yerde belki de karşılaşamayacağınız bir konuşma pratiği fırsatı sunuyor. Tabii ki sadece konuşmakla kalmıyor, konuşurken size öğrenebileceğiniz her şeyi de öğretiyorlar. Daha fazla bilgi için sitemiz üzerinden dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.