Apple İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Teknoloji denince hızına yetişmekte zorlandığımız firmalardan biri şüphesiz Apple. Steve Jobs’tan sonra çok bozdu geyikleri devam etse de, apple birçok iş arayanın başvurmaktan bıkmadığı bir isim. Fakat Apple iş görüşmelerinde sizden İngilizce talep ediyor.

Apple İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Mülakat aşamasında Apple İngilizce bilgisini pozisyonunuza göre gerek duyarsa sözlü şekilde ölçüyor. Başvurduğunuz sırada sözlü mülakat aşamasına gelindiğinde sizinle ya da çalışma şeklinizle ilgili bazı sorular İngilizce olarak sorulmaktadır. Yani konuşmanız sınanacaktır. Apple’ın İngilizcenizi sınamasının sebebi uluslararası alanda çalışması ve İngilizce konuşmanızı gerektirecek pek çok pozisyonda çalışma ihtimaliniz olmasıdır. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

Büyük firmalara başvurmanın gerekleri de büyük olabiliyor. Bu yüzden mülakattan önce Apple’ı etkilemek istiyorsanız İngilizce konuşmanızı geliştirmenizde fayda var. Konuşma pratiği bunun tek yolu. Konuşmanızın gelişmesi demek aynı zamanda gramer kurallarını yerinde uygulamak, kelime dağarcığınızı geliştirmek ve bu kelimeleri kullanabilmek, akıcı konuşabilmek demek olduğu için tüm becerileri birlikte kullanmanız gerektiğini unutmayın. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

İşe alım süreci biraz meşakkatli diyebiliriz. Fakat görüşme aşamalarının bir kısmı online ilerlediği için gözünüz korkmasın. İlk aşama online görüntülü mülakat şeklinde gerçekleşiyor. Bu aşamanın ardından yine online gerçekleşen bir sınava giriyorsunuz. Gerekli görülürse bu aşamada İngilizce soruları da soruluyor. Sonrasında ise bire bir görüşme için şirkete çağrılıyorsunuz. Bu görüşme esnasında da yine pozisyonunuza veya çalışacağınız lokasyona göre sözlü İngilizce mülakata alınıyorsunuz. 

Apple’ın Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Dünyanın en popüler ve kaliteli firmalarından biri olan Apple, şüphesiz bu bilinirlik ve kaliteyi çalışanlarının haklarına gelince de sürdürüyor. Ek ödemeler, sağlık sigortası, yemek, evden çalışma imkanı gibi pek çok yan hak sunuluyor. 

Ücretleri ise piyasa şartlarına eş değer verdiklerini belirtiyorlar. 

Apple Hakkında

Mülakata girmeden önce bu bilgiler sizin için hayati önem taşıyacağı için okumanızda fayda var.

Apple sözlü mülakat aşamasında illaki kendisini özel kılan ya da diğer teknoloji firmalarından ayıran konular hakkında bir şeyler söylemenizi bekliyor. 

Ürettiği telefonların sayısına baktığımızda dünyanın en büyük ikinci bilişim şirketi olan Apple’ın marka değeri 118,9 milyar dolardır. Bu sebeple de Apple için dünyanın en değerli markası desek yanılmış olmayız. 

Apple dediğimizde Steve Jobs’u anmazsak da haksızlık etmiş oluruz. Kendisi Apple şirketinin kurucusudur ve şirketi diğer iki ortak ile 1976 tarihinde California’da kurmuştur. 

Apple İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Kariyeriniz için olabilecek en iyi isimlerden biri olan Apple için kendinizi sıkıp İngilizcenizi geliştirmeniz şart. Fakat bizimle tanıştıysanız ya da tanışmaya hazırlanıyorsanız kendinizi sıkmanıza gerek yok. 

Konuşarak Öğren size hayatınızda belki de bir kez karşılaşacağınız bir fırsat sunuyor. ABD ofisimizden size Skype üzerinden ulaşan alanında uzman eğitmenlerimiz sizi bol bol konuşturarak İngilizceyi “maruz kalma” yöntemiyle öğrenmenizi sağlıyor. Size ise kursa gitme vakit ve maliyetinden, tüm sınıfla ders anlamaya çalışmaktan ve belirli saatlere uymak zorunda olmaktan kurtulmak kalıyor. 

Detaylı bilgi için sitemiz üzerinden bilgi alabilir ve bir an önce bize ulaşabilirsiniz! 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.