Arçelik İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türk markası olmasının yanında uluslararası alanda da çalışmalarını sürdüren Arçelik, teknoloji konusunda yaptığı yeniliklerle tanınmakta. Beyaz eşyadan klimaya ve hatta bilgisayara kadar uzanan geniş bir yelpazede hizmet verdiği gibi, hem şube hem de genel müdürlüklerinde çok sayıda personel istihdam etmekte.

Siz de Arçelik bünyesinde çalışmak arzusundaysanız; İngilizce sınav ve mülakattan geçeceğinizi bilmelisiniz. 

Arçelik İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Arçelik İngilizce bilginizi Skype üzerinden size ulaşarak test ediyor. Bu görüşme kamera açık şekilde oluyor ve siz bir İngilizce sınava tabi tutuluyorsunuz. Bu sınav genel İngilizce kontrolü şeklinde oluyor; dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma gibi becerileriniz test ediliyor. Bunun dışında başvurulan pozisyona göre son aşamalardan birinde İngilizce sözlü mülakata da alınıyorsunuz. Bu noktada da iş ya da eğitim geçmişiniz hakkında size İngilizce sorular soruluyor ve bu doğrultuda yanıt vermeniz bekleniyor.

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim?

İngilizce seviyeniz sizi kurtarıyor olmalı ve hatta bu da yeterli olmayabilir. Çünkü Skype üzerinden yapılacak ilk görüşme online olacak rahatlığını yaşamamalısınız zira kamera açık bir görüşme olacak ve konuşmanız da sınanacak. İkinci sözlü mülakatta ise yine aynı şekilde konuşmanız ve aslında konuşurken de dolaylı olarak dil bilgisi ve kelime bilginiz ile telaffuzunuz sınanacak. 

Seviyenizi de bu doğrultuda çalışarak ilerletmenizde fayda var.

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor? 

Arçelik sizi önce başvurunuzun koşulları taşımanız durumunda Skype üzerinden bir genel görüşmeye alıyor. Bu görüşmede kişisel bilgilerinizi alıyor ve bir ön mülakat gibi sizi eleme sürecinde değerlendiriyorlar. Bu ilk görüşmeyi geçerseniz tarafınıza yine Skype üzerinden Türkçe bir genel yetenek sınavı ile yabancı dil bilginizi sınamak üzere bir İngilizce sınavı iletiliyor ve İngilizce sınavını kamera açık olacak şekilde gerçekleştiriyorsunuz. Bu sınavlardan başarılı olmanız halinde genel müdürlüğe davet edilerek vaka çalışması yapıyorsunuz. Bu aşamada size bir kişilik testi de uygulanıyor. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra da insan kaynakları ile son bir yüz yüze görüşme gerçekleştiriyorsunuz. Yani zorlu bir süreç sizi bekliyor diyebiliriz!

Arçelik’in Çalışma Şartları ve Yan Haklar

Arçelik ücretlendirme politikasını yılda 16 maaş olarak belirlemiş (12 maaş ve 4 ikramiye). Bu bakımdan sektörde rekabetçi bir maaş sunduğunu söyleyebiliriz. 

Yan haklara gelince; tüm personele sağlanan yan hakların arasında Koç Holding Emeklilik ve Yardım Sandığı’na üyelik, özel sağlık sigortası, eğitim, ödüller, borç para uygulaması, sosyal yardımlar, öğle yemeği, iş yeri sağlık hizmeti, personel taşıma servisini sayabiliriz. Bazı pozisyonlara göre sağlanan yan haklara gelince; araç tahsisi, cep telefonu hattı tahsisi, check-up, benzin, araç bakım, ferdi kaza sigortası ve yemek fişi. 

Arçelik Hakkında Genel Bilgi

Mülakatlardan önce görüşeceğiniz firma hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Bu yüzden sizin için birkaç önemli noktaya değindik. 

Arçelik 1955 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Zamanla Türkiye dışında Romanya, Rusya, Çin, Güney Afrika, Tayland ve Pakistan olmak üzere toplamda 7 ülkeye açılmıştır. Alt markaları; Beko, Grundig, Blomberg, Elektrabregenz, Arctic, Leisure, Flavel, Defy, Altus ve Dawlance şeklindedir. 

Arçelik firmasının ürün grupları ise, beyaz eşya, ankastre, elektronik, ısıtma-soğutma ve küçük ev aletleridir. 

Arçelik İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakatta İngilizce ile de sınanacağınızı yazımızın başlarında belirttik. Bu yüzden kara kara düşünenler, İngilizcesi kendine yetenler ya da anlıyorum ama konuşamıyorum’cular olarak sesinizi duyar gibiyiz. Bu yüzden de size harika bir teklifle geliyoruz! Konuşarak Öğren olarak Skype üzerinden size dilediğiniz saatlerde ulaşıyoruz ve ABD ofisimizde yer alan alanında uzman eğitmenlerimizle sizi bol bol konuşturuyoruz. Bu yolla İngilizce öğrenmenin ne kadar kalıcı olacağını söylememize gerek yok sanıyoruz. 

Daha detaylı bilgi için sitemiz üzerinden bize ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.