Arkas Holding İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Arkas Holding, uluslararası alanda hizmet veren ve çok sektörlü çalışan bir firma. Bu sebeple mülakatlarda İngilizcenizin sınanacağını bilmeniz gerekmektedir.

Arkas İngilizce Bilgisini Nasıl Sınıyor?

Mülakat sürecinin ileriki aşamalarında İngilizcenizi sınayan Arkas, tüm aşamaları aynı gün içerisinde gerçekleştiriyor ve İngilizcenizi sizi aldığı bir sınav ile sınıyor. Bu sınav 100 sorudan oluşuyor ve size bu soruları yanıtlamanız için 50 dakika veriliyor. Sınav baraj görevi gördüğü için sınavda başarılı olmamanız halinde ne yazık ki eleniyorsunuz. Sınavda başarılı olan adaylardan pozisyonları gerektirenler ise İngilizce sözlü mülakata alınıyor ama belirttiğimiz gibi bu durum her aday için geçerli değil.

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim?

İngilizce bilginiz hem sizi sınavda kurtaracak hem de sözlü mülakattan alnınızın akıyla çıkmanızı sağlayacak seviyede olmalı demek yerine; en az intermediate seviyede olmalı diyoruz. Çünkü bize yakışan budur. 

Size sınavda kısıtlı süre ile fazla soru sayısı verileceği için konulara hakim olmanızı tavsiye ediyoruz. Dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma, çeviri gibi spesifik konuların yanında bazı sınavlarda Arkas’ın yazma sınavı da yaptığı bilindiği için, bu konuda da pratik yapmanız faydanıza olacaktır. 

İşe Alım Süreci Nasıl İlerliyor? 

Arkas kendi içerisinde personel ihtiyacını belirledikten sonra pozisyon için ilan veriyor. Adaylar bu ilanlara başvurduktan sonra, pozisyon kriterlerini karşılayan adaylar görüşmeye davet ediliyor. Burada öncelikle adaylar karakter analizi gibi değerlendirme merkezi uygulamalarına dahil oluyorlar. Bu uygulamaların içinde aynı zamanda genel yetenek testi, yabancı dil sınavı da yer alıyor. Bu uygulamaların ardından insan kaynakları ile ve yöneticiler ile görüşmeler başlıyor. Türkçe gerçekleşen bu sözlü mülakatın ardından kişilik envanteri uygulanıyor. 

Arkasından referans görüşmeleri yapan firma tüm süreçleri başarı ile geçmenizin ardından size iş teklifi sunuyor. 

Arkas’ın Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Arkas Holding Hay ücret yönetim sistemi denilen ve unvan ve kişiyle değil işin içeriğiyle ilgili olan ücretlendirme metodu kullanmakta.

Bunun dışında yan haklar olarak, yemek, servis, deneme süresi sonunda özel sağlık sigortası ve diğer imkanlar sağlanmakta. Üstün başarılara da ödüllendirme sunan firmada bir de işyeri hekimi hizmet vermekte. 

Arkas Holding Hakkında Genel Bilgi

Arkas Holding bugün acentelik, armatörlük, limancılık ve deniz, kara, demir, havayolu taşımacılığı yaptığı lojistik hizmetlerinin yanında gemilere yakıt ikmali, otomotiv, sigorta hizmetleri, bilgi sistemleri ve kruvaziyer gibi sektörlerde de hizmet sunmaktadır. 

Kendi gemi filosunu oluşturan firmanın bugün Deniz Ticaret Filosu dünyanın en büyükleri arasında yer almaktadır. Yakıt ikmal tankerlerini de filosuna dahil etmiştir. Bu yönüyle sürekli büyüyen ve gelişen bir isim halini almıştır. 

Arkas bugün 23 farklı ülkede 59 ofis ile hizmet vermektedir. Ayrıca bu ülkelerde çok sayıda personele de istihdam sağlamaktadır. 

Arkas Holding İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın! 

Arkas Holding’in İngilizcenizi hem sınav hem de gerekli gördüğü takdirde sözlü mülakat ile sınadığından bahsettik. Bu durumda hem konuşma pratiğine hem de kısa sürede daha fazla kendinizi geliştirmenize ihtiyacınız olacak. Kurslarda harcayacak vakit, toplu öğrenme çabaları size de biraz demode gelmiyor mu?

İngilizce mülakat konusunda kendinizi geliştirmeye ihtiyacınız varsa ya da seviyenizi oldukça yetersiz görüyorsanız size kucak açmaktan mutluluk duyuyoruz! 

Konuşarak Öğren olarak size daha önce yaşamadığınız bir öğrenme deneyimi sunuyoruz. Size uyan saatlerde, Skype üzerinden ABD ofisimizden size ulaşan eğitmenlerimiz ile bol bol konuşuyor, konuşurken de daha önce öğrenmediğiniz kadar İngilizce öğreniyorsunuz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.