Atlasglobal İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Atlasglobal, 14 Mart 2001 yılında Öger Holding A.Ş. tarafından kurulmuştur. 1 Haziran 2001’de ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir. İki uçak ile hizmet vermeye başlayan Atlasglobal filosunu 16 uçağa çıkartmıştır. 35 farklı ülkede 50’den fazla noktaya uçmaktadır.
Atlasglobal IOSA sertifikalı ilk özel havayolu şirketi olmayı başarmıştır. Kendi pilot ve kabin memurlarını yetiştirmek için Atlantik Uçuş Okulunu kurmuştur. Atlas Jet’te yaklaşık olarak 450 kabin memuru çalışmaktadır. Bu sene 100 kişilik bir alım gerçekleşecek. Kriter olarak adayların boy, kilo ve fiziksel görünümünün yanında İngilizce bilgisi aranıyor. Ek olarak ikinci bir dil beklentisi de olabiliyor.

Mülakat süreci:

İlk olarak İngilizce seviyelerini öğrenmek için bir sınav uyguluyor. Sonrasında Kabin Ekipleri Müdürlüğü, adayların boy ve kilo ölçümünü yapıyor. Ardından sözlü mülakat yapılıyor ve olumlu olan adaylar işe başlayabiliyor. Şimdiye kadar İngilizce mülakatlarda en çok sorulan sorulardan birkaçını sizin için listeleyelim;

  • What is your greatest strength?
  • Where do you see yourself being in 3-5 years from now?
  • Tell me about any issues you’ve had with a previous boss?
  • Why should we hire you?
  • What do you know about this organization?
  • How would your boss, supervisors and co-workers describe you?

İngilizce Seviyem Nasıl Olmalı?

Atlasglobal mülakatından başarılı bir şekilde geçebilmeniz için İngilizce seviyeniz orta ve üzeri olmak zorundadır. Çünkü yapılacak görüşmede kelime bilgisi, dil bilgisi ve yazabilme yeteneklerinizi görmek isteyeceklerdir. Sözlü mülakatta İngilizce telaffuzunuz sınanacağı için sürekli İngilizce konuşup pratik yapmanız sizi geliştirecektir. Atlasglobal İngilizce Mülakatı için konusarakogren.com ‘dan yardım alabilirsiniz. Yetersiz İngilizce bilgisine sahip olan adaylara hızlıca ve kalıcı bir şekilde İngilizce öğretiyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ofisimizden online görüntülü görüşme şeklinde, kaliteli eğitmen kadromuzla sizi en iyi şekilde hazırlayacağımıza emin olablirsiniz.

Atlasglobal Haklar:

Bütün kabin memurlarına özel sağlık sigortası yapılmaktadır. Ayrıca İngilizce, Almanca, Rusça, Farsça, Kürtçe ve Arapça dillerini orta derce ve üstünde bilen çalışanlara yabancı dil tazminatı veriliyor.

En muhtemel soruların bir listesini yapın ve cevaplarını hazırlayın.
Bu o kadar zor değil: mülakatta en sık duyduğunuz on, yirmi hatta yüzlerce soru hakkındaki makalelere internette kolayca ulaşabilirsiniz. Elbette her sorunun cevabını ezberlemenize gerek yok, ancak cevapların genel anlamını ve stratejisini kesinlikle hatırlamanız gerekir.
Örneğin;
-Önceki işinizden neden ayrıldınız?
Ayrıntılara girmeyin. Bunun yerine, önceki işinizde edindiğiniz deneyime değer verdiğinizi söyleyin, ancak yeni fırsatlar aramanın ve böyle bir büyüme için fırsat sağlayan bir şirkette uzman olarak büyümenin zamanının geldiğini belirtebilirsiniz.
-Neden seni işe almalıyız?
Bu soru doğrudan size sorulmayabilir, ancak dolaylı olarak tüm mülakat bu konu üzerine yapılır.
Şirketin size ihtiyacı olduğunu kanıtlamanız gerekir, ancak doğal davranın. İşvereninizi her türlü çabayı göstermeye hazır olduğunuza, tüm deneyim ve bilgilerinizi kullandığınıza, şirketinizin yararına kendinizi bu işe coşkuyla verdiğinizi gösterin.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.