Bilfen İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Bilfen Okulları, kurucu Osman ÖZTÜRK tarafından 1972 senesinde Ortaköy’de bulunan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesini devralarak eğitim- öğretim faaliyetlerine başlamıştır. 1988 senesinden itibaren Bilfen adını almıştır. 1 sene sonra da Anaokulu ve İlkokulu eğitimlerine başlamıştır. Eğitime verdiği değer ile eğitim kalitesi, doğal olarak başarıların gelmesine sebep olmuş ve okul ön plana çıkmayı başarmıştır.

Bilfen Okulları; Ankara, İzmir, İstanbul, Bursa, İskenderun, Kayseri, Gaziantep ve Antalya’da bulunan 33 anaokulu, 19 ilkokulu, 18 ortaokulu ve 18 lisesiyle eğitime olan büyük ile bir eğitim zinciri hâline gelmiştir.

İşe alım süreci
Bilfen Okullarına öğretmenlik için başvuru yaptığınız takdirde 1 hafta içinde geri dönüş sağlıyor ve görüşmeye çağrılıyorsunuz.

Görüşmede öncelikle birebir mülakat yapılıyor ve ardından yaklaşık 2 saat süren bir sınav oluyorsunuz. Sınavda kendi alanınızla ilgili ve İngilizce bilginizi test edecek sorulara cevap vermenizi istiyorlar. Sınavından başarılı bir şekilde ayrılmanız durumunda tekrar bir görüşme yapılıyor ve burada da kişilik testi uygulanıyor. Ardından bir konu belirlemenizi ve komisyon karşısında bu konuyu ders verir gibi anlatmanızı isteyecekler.

En önemli mülakat soruları

Bize kendinden bahset. Güçlü ve zayıf yönleriniz neler? Bundan beş yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? Beklentileriniz ne kadar gerçekçi? Kariyerinizi uzun vadede düşündünüz mü? Belki bir iki yıl içinde bu işi yapmaktan vazgeçeceksin.
Bir kariyer planladığınızı gösterin ve olaylara gerçekçi bir şekilde bakın. Elbette hiç kimse geleceği tahmin etme gücüne sahip değildir, ancak personel memurlarının %100 güvenilir bir tahmine ihtiyacı yoktur. Geleceğinizi mesleğinizle ve özellikle de bu şirketle ne kadar bağladığınızı anlamaları önemlidir. Mevcut pozisyonun sizin için sadece geçici bir çözüm olduğunu açıkça belirtirseniz, bir iş bulmanız pek mümkün değildir.

 • Lütfen bana iş arkadaşınızla bir sorununuz olduğunda, soruna nasıl yaklaştığınıza bir örnek verin.
 • Lütfen patron / çalışanla iletişimde ortaya çıkan bir sorunu nasıl çözdüğünüze bir örnek verin.
  Ne yazık ki, bu bir gerçek: iş kolektifinde ki çatışmalar oldukça yaygın bir şey. Bir kişinin bu tür çatışmaların çözümüne yaklaşma şekli onu doğru bir şekilde karakterize eder. Ve ortaya çıkan bir soruna (örneğin patronunuz ile) ortaya çıkan bir soruna başarılı bir çözümün gerçek bir örneğini tanımlayabilirseniz, başarı şansınız önemli ölçüde artacaktır.
 • Maaş beklentiniz nedir?
  İşveren, maaş beklentinizin yeteneklerinize uygun olup olmadığını öğrenmek istiyor. Ancak, ilk görüşmede bu soruyu belli belirsiz cevaplamak daha iyidir. İlk görüşme başarılı olursa, maaş konusunu daha ayrıntılı olarak tartışmaya hazır olacağınızı söyleyin.
 • Neden şu anki işinden ayrılıyorsun?
  Belki de rahatsız edici ve umursamaz birisiniz. Ya da aslında, hayatınızı bu mesleğe adamak için eski işinizden ayrılıp hayallerinizin peşinden gittiniz.
  Örneğin, şu anki işinizden sıkıldıysanız, daha sorumlu bir pozisyon aradığınızı söyleyin (“Daha zorlu bir pozisyon arıyorum”).
  Mevcut işinizin avantajlarını tanımlayın, ancak sunulan pozisyonun sizin için daha ilginç olduğunu vurgulayın (nedenini belirtin). Bu işe adaylığınızın, şirkete önemli faydalar getireceğini belirtmeyi unutmayın.
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.