Borusan İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türkiye ve dünya çapında 75 yıldır çelik, enerji, lojistik ve distribütörlük sektörlerinde faaliyet gösteren Borusan Holding, İstanbul merkezli şirketler topluluğudur. 1944’te Asım Kocabıyık tarafından kurulan topluluk 12 farklı ülkede yaklaşık olarak 7,500 kişiye iş imkânı sağlamaktadır.
Borusan ’ın sürekli olarak kendini geliştiren yapısının içinde yer almak isteyen, performansı ile fark yaratacak adayların öncelikle Borusan’ın web sitesinden açık pozisyon arayıp başvuru yapması gerekir. Sonrasında da İngilizce sınav ve mülakattan geçeceksiniz.

Borusan İngilizce Mülakatı nasıl yapıyor?
Borusan Holding, yaptığınız iş başvurusunun ardından sizi arayıp telefonda bir mülakat yapıyor. İlk olarak kendinizi tanıtmanızı ve bu departmanı seçmenizin sebebini soruyorlar. Telefonla mülakatın ertesi günü görüntülü görüşme şeklinde bir mülakata daha giriyorsunuz. Görüntülü mülakatta ilk olarak kendinizi kısa bir şekilde tanıtmanız isteniyor. Daha sonra İngilizce bilginiz test ediliyor. 40 dakika süren testten sonra sonuca göre yüz yüze görüşme için randevu veriliyor. Şirkette ki mülakatta ise şirketi ne kadar tanıdığınızı öğrenmek için sorulan sorulara cevap vermeniz ve gelecek planlarınızı anlatmanız isteniyor.

Borusan İşe Alım Süreci
Mülakatların sonunda aranılan pozisyon için hazırlanmış değerlendirme uygulamaları yapılıyor. Adaylar işe uygunluk ve organizasyona uygunluk gibi testlere tabi tutuluyorlar. Tüm bu değerlendirmelerin sonunda, işe uygun bulunan adaylar için iş teklifi yapılıyor.

Ücret Yönetimi ve Yan Haklar
İş değerleme sistemi
Borusan Grubu’nda işe alma, kariyer yönetimi, ücretlendirme ve yan olanaklar için İş Değerlendirme Sistemi uygulanıyor. Böylece iş grubu ve seviye bilgisi, kişiyi değil yaptığı işi esas alarak belirleniyor.

Bireysel Emeklilik ve Sağlık sigortası
Borusan Grubu çalışanları, özel grup emeklilik planından faydalanıyor. Ayrıca çalışanların eşleri ve çocukları da bu imkanlardan faydalanıyor. Çalışanlarına ayakta acil müdahaleyi ve yatarak tedaviyi içeren sağlık sigortası imkânı sağlanıyor. Ayrıca yıllık checkup ve hayat sigortası olanağı var.

Ulaşım ve Yemek
Şirket çalışanların ulaşımı bulundukları bölgeden servislerle sağlanıyor.
Öğle yemekleri de çalışanların beraber vakit geçirebilecekleri bir mekânda, Borusan tarafından sağlanıyor.

Zafer Hazırlık Aşamasında Yatıyor
İş görüşmesine önceden hazırlanmanın sonuçlar üzerinde belirleyici bir etkisi vardır. Borusan Holding’in İngilizce mülakatına hazırlanmak için size yardım edebiliriz. Anadili İngilizce olan uzman eğitmelerimiz ile istediğiniz saatlerde bolca konuşma fırsatı sağlıyoruz.Ayrıntılı bilgi için konusarakogren.com üzerinden bize ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz!
Önemli Not: Mülakatlara hazırlanmak sadece İngilizce öğrenmekle ilgili değil. Örneğin, birçok insan kaynakları yöneticisi, adayların, çalışacakları şirket hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediklerinden şikayetçi.İşveren hakkında bilgi toplamaya özen gösterin. Google araştırması, web site, misyon, ürünler, konum ve kıdemli personelleri inceleyin. En son şirket haberlerini, çalışanlarının değerlendirmelerini ve daha önce iş görüşmesine giren adayların görüşlerini okuyun.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.