BSH Group İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

BSH Group

BSH, 1967 yılında Bosch ve Siemens ortak girişimiyle kurulmuş, Avrupa’nın en büyük ev aletleri üreticisidir. Yıllık satışları neredeyse 13 milyar $ değerine ulaşan şirketin genel merkezi Almanya’da olup 61.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Toplam 42 fabrikası olan BSH grubu ürettiği ev aletlerini 48 ülkedeki 80 şirketi aracılığıyla tüketicilere ulaştırıyor. Fabrikalarından en büyüğü ise Çerkezköy, Tekirdağ’da bulunuyor. Çerkezköy tesisine yapılan 1milyar Euro yatırımla Türkiye’nin yabancı yatırımlı en büyük beyaz eşya şirketidir.  Bosch ve Siemens ile kurulan grup şuan da Gaggeneau ve Profilo’yu da bünyesinde bulunduruyor ve ürünleri ülkemizde geliştirip Avrupa dahil olmak üzere tüm dünyaya ihraç ediyor. 2014 yılında ise BSH Grubu Afrika, Orta Doğu, Orta Asya, Ukrayna ve Rusya’da bulunan üretim tesislerinin sorumluluğunu BSH Türkiye’ye vermişti. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi sertifikasına sahip olan BSH Türkiye son 10 yılda Ar-Ge mühendisi sayısını %300 arttırarak beyaz eşya sektörünün geleceğini şekillendiriyor. Müşterilerine satış öncesi ve sonrası keşif, montaj, bakım, onarım, ek garanti ve aksesuar hizmetleri de sunan grup oldukça tecrübeli bir ekibe ve güçlü teknolojik donanıma sahip. BSH Grup’un şuan Türkiye’de 350 yetkili servisi ve 2.500 üzerinde çalışanı bulunuyor. Şirketin çevre ve enerji düzenlemeleri sayesinde şirket, enerji tüketimini son iki yılda 25 milyon KWH azaltarak çevreci bir politika izlemiştir.

Bosch

BSH Şirketi’nin 130 yıllık geçmişe sahip olan Bosch, ev aletleri alanında öncü bir marka olup satış hacmi sonuçlarına göre Avrupa’nın 1 numaralı beyaz eşya markasıdır. “Yaşam için teknoloji” mottosu ile yola çıkan grup ürünlerini tasarlarken ekolojik ilkelerden yola çıkarak doğal kaynakları en verimli şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Bosch, müşterilerine dayanıklılık ve yüksek kalite, teknik uzmanlık, kaynak verimliliği, işlevsel tasarım ve yarar sağlayan inovasyon teminatında bulunuyor.

Siemens

Hemen hemen hepimizin, özellikle annelerimizin, bir alanda kullandığı Siemens Ev Aletleri ise “gelecek evinizde” diyerek geleceğim tam da evimizde başlaması gerektiğini söylüyor. Şirketin vizyonu evlerde daha iyi bir yaşam kalitesi sağlamak ve geleceği yeniden yaratmak. Aynı zamanda şirket ürünlerinin tasarımına önem veriyor ve estetik olmasına özen gösteriyor.

Gaggenau

Ev aletleri alanında öncü olan bir diğer marka Gaggenau daha çok mutfak sektörü için üretim yapıyor. Alman üretimi olan Gaggenau ürünlerinin işlevsel ve estetik olmasına özen gösterilirken standartların üzerine çıkmayı deniyorlar. Yüksek işlevselliğe sahip ürünler lüks ev ortamı için tasarlanmış cihazlar yaratmayı amaçlıyor.

Profilo

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, 1995 yılında BSH Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. grubu bünyesine katılarak Türkiye’nin en köklü markalarından biri haline geliyor. Yurtiçinde 1600’ü aşkın satış noktasıyla dayanıklılığa öncelik veren marka, Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip. Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, beyaz eşyadan ankastre cihazlara, elektrikli süpürgeden klimaya uzanan çok geniş bir ürün yelpazesiyle müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Yalın ürünler üretmeyi hedefleyen Profilo, dayanıklılık ve fonksiyonelliği ürünlerinde bir araya getiriyor

BSH Kariyer

BSH Grup, geleceği birlikte şekillendirebileceği, başarısının büyümesinde katkısı olacak yeni ekip üyelerini bekliyor. Bunun için hem öğrencilere yönelik staj programları yürütüyor hem de profesyonel ekibine yeni meslektaşlarını katıyorlar. BSH Grubu’nun misyonu ise bugün başarılı olduğu gibi gelecekte de başarılı olmayı garantilemek için müşterilerle ve ortaklarla ilişkilerini doğru şekilde yönetebilmek.

Öğrenciler

BSH ailesi öğrenciler ile çalışmaya önem veriyor ve staj sonunda da öğrencilerle iletişim halinde kalmak istiyor. Bugün çalışanlarının çoğu BSH’de proje öğrencisi olarak kariyerine başladı.

Zorunlu Yaz Stajı

Zorunlu stajınızı BSH’de yapmak isterseniz yaz stajı ilanlarına başvuru yapmanız gerekiyor. İstediğin departmanda yapacağın 4 haftalık staj deneyimi, Haziran ve Eylül ayları arasında gerçekleşiyor. Böylece hem kurumsal şirkette çalışma deneyimi kazanma şansı yakalarken hem de ileride yolunuza BSH ile devam etme şansınızı arttırıyorsunuz.

Generation BSH

Kariyerinize ilk kez adım atacaksanız Generation BSH buluşması tam size göre! Her yıl Nisan ve Mayıs aylarında bir gece konaklamalı olarak gerçekleşen bu buluşma kariyer verimliliği buluşması ve BSH’yi tanıma fırsatıdır. Bu süreçte bir çalışanın karşılaştığı vaka analizleriyle ve şirket sunumlarıyla karşılaşacaksınız. Ayrıca departmanların iş tanımlarını daha detaylı öğrenecek, yeni arkadaşlıklar kuracak ve ileride daha bilinçli bir şekilde BSH’de kariyer elde etme şansını yakalayacaksınız.  Yalnızca mesleki tanıtımlardan oluşmayan bu projede çeşitli oyunlar oynayarak eğlendiğinizi de hatırlatmakta fayda var.

Proje Öğrenciliği

Proje öğrencileri, okurken BHS’de yarı zamanlı çalışabilen öğrencilerdir. Part-time iş olarak düşünebileceğiniz bu sürecin ardından proje öğrencilerinin %20’si tam zamanlı olarak BSH ailesine katılıyor. İlk tecrübenizi burada edinmeye başlayıp aynı zamanda mesleğinizin okuluna devam etmek size çok büyük bir fayda ve aynı zamanda gelir sağlayacaktır.

Undergraduate Project Program (UPP)

Eğer bitirme projenizi BSH ile yapmak isterseniz UPP tam size göre bir program! İngilizce bilen üçüncü sınıf öğrencileri bu programa başvurabiliyor ve bitirmesini BSH ile yapıyor. Bu programı daha çok üretim, ürün geliştirme, kalite, lojistik, planlama ve Ar-Ge alanlarında çalışmak isteyen öğrenciler tercih ediyor. Eğer bitirmenizi burada yapmak ve BSH ailesini daha yakından tanımak isterseniz Ocak ayında başvurmayı unutmayın!

Master of Science Project Program (MSP)

Yüksek lisansınızı yaparken mesleki alanınızda yarı zamanlı olarak çalışmak ister misiniz? Öyleyse başvuruları Ocak ayında olan bu programa başvurmalısınız. Üretim, ürün geliştirme, kalite, lojistik, planlama ve Ar-Ge alanlarında çalışmak istiyorsan ve yüksek lisans yapıyorsan bu programı kaçırmamalısın!

Doctorate (Phd) Project Program

Doktora yaparken kendi alanında çalışmak ve doktora tezini BSH şirketi ile yapmak isteyen öğrencilerin başvurduğu bir program. Ocak ayında başvuruları alan Doctorate Project Program, üretim, ürün geliştirme, kalite, lojistik, planlama ve Ar-Ge alanlarında doktora yapan ve çalışmak isteyen öğrencilere büyük bir fırsat sunuyor.

Yeni Mezun

Kariyerinize ilk adımı BSH’de atmanız size ömür boyu avantaj ve inanılmaz bir deneyim ve mesleki eğitim sağlayacaktır. Bağımsız enstitüler tarafından dünyanın en iyi işverenleri arasında seçilen şirket, Bağımsız En İyi İşverenler Enstitüsü tarafından birçok kez ” En İyi İşveren” olarak sertifikalandırıldı. Online olarak başvuru yapabileceğiniz sistemde aynı zamanda size en yakın BSH iş fırsatlarını da harita üzerinde görebiliyorsunuz.

Profesyoneller

Kariyer yolunuzda bir değişiklik yapmak veya Avrupa’nın önde gelen ev aletleri üreticisinde meslek hayatınıza devam etmek isterseniz de BSH’nin kapıları size ardına kadar açık. BSH, mutlaka her yaş aralığına hitap edecek heyecan verici yeni teklifler sunuyor çalışanlarına. BSH’ye katıldığınızda dünyanın dört bir yanından gelen ekiplerle çalışacaksınız ve bu size uluslararası bir perspektif kazandıracak. BSH Academy’de çeşitli eğitim programlarına katılıp kendinizi geliştirme fırsatı da yakalayacaksınız böylece. Ayrıca şirket cazip ücretlendirme ve kapsamlı sosyal yardımlar ile sağlıklı bir iş-özel hayat dengesi vadediyor çalışanlarına. BSH sayfasında ilan edilen başvuruları takip ederek sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz pozisyonlara online başvuru yapabilir veya herhangi bir departman seçmeden genel bir başvuru yapabilirsiniz.

BSH İşe Alım Süreci

İlk olarak online başvurunuzu yapıyorsunuz. Herhangi bir pozisyon seçebilir veya genel bir başvuru yapabilirsiniz. BSH sitesinde harita üzerinde müsait olan tüm pozisyonlar gösteriliyor olacak. CV’nizi görüntüleyip onaylarlarsa size online video mülakatı gönderiyorlar. Bu mülakatta genelde 2’si İngilizce olmak üzere 5 soru soruluyor sizlere. Bu mülakat olumlu geçerse sizi arayıp bilgilendiriyorlar ve yüz yüze görüşmek için merkeze davet ediyorlar. Öncelikle bir grup mülakatı yapılıyor ve burada bir vaka analizi yapmanız istenebiliyor. Ardından insan Kaynakları çalışanı ile bir görüşme gerçekleştiriyorsunuz ve daha sonra ilgili departmandan yetkin kişilerle görüşüyorsunuz. Mülakattan yaklaşık bir hafta sonra olumlu veya olumsuz geri dönüş alıyorsunuz. Departmana göre değişmekle birlikte özellikle mühendis adaylara İngilizce sözlü konuşma sınavı yapılıyor son aşamada. İngilizce veya Türkçe olarak adaylara yöneltilmiş bazı sorular şu şekilde;

 • Why do you prefer this department? (Neden bu departmanı tercih ettiniz?)
 • How was your internship experience? (Staj deneyiminiz nasıldı?)
 • Did you review the information in the application notice before applying? (Başvurmadan önce başvuru bildirimindeki bilgileri incelediniz mi?)
 • Why did you leave your old company? (Neden eski şirketinizden ayrıldınız?)
 • Could you tell us about the projects you have done before? (Daha önce yaptığınız projelerden bahseder misiniz?)
 • Can you tell us what you know about our company? (Şirketimiz hakkında bildiklerinizi anlatır mısınız?)
 • Can you work shifts? (Vardiyalı çalışabilir misin?)
 • What do you think is personal development? (Kişisel gelişim hakkında ne düşünüyorsunuz?)
 • What is your favorite project? Please explain the reasons. (Çalışmaktan en keyif aldığınız proje nedir? Nedenleriyle açıklayınız.)
 • Why did you think you were suitable for this position? (Neden bu pozisyona uygun olduğunuzu düşünüyorsunuz?)
 • What were the points that you thought was missing in the project you worked before? (Daha önce çalıştığınız projede eksik olduğunu düşündüğünüz noktalar nelerdi?)

İngilizcenin Önemi

Tüm büyük ve uluslararası alanda çalışan köklü şirketler gibi BSH Grup bünyesindeki Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau da adaylardan iyi derecede İngilizce bilmelerini bekliyor. Hatta çoğu şirketin aksine mülakatlara İngilizce devam edebiliyor, ilk online mülakatınızda da İngilizce sorular sormaya özen gösteriyor. Yabancı ekip arkadaşlarınızla ve yabancı müşterilerle sorunsuz ve eksiksiz bir iletişim kurabilmeniz için sizden akıcı şekilde İngilizce konuşmanız bekleniyor. Mülakata gitmeden önce mutlaka kendinizden, deneyimlerinizden ve şirket hakkındaki bilgilerinizden İngilizce olarak bahsetmeyi deneyin. Konuşma İngilizceye döndüğünde hata yapmanız veya basit cümleler kurmanız sizin için eleyici sebep olabilir. Bu süreçte herkese başarılar diliyoruz

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Şişecam İngilizce Mülakat ve İşe Alım Süreci

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

One thought on “BSH Group İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.