Carrefoursa İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Carrefoursa Türkiye’nin en büyük firmalarından biri ve istihdam konusunda iş arayanların vazgeçilmez adreslerinden. Sürekli olarak büyüyen ve şube açan üst segment bir marketler grubu olduğu için de mülakatlarında İngilizcenizi sınamak istemesi kaçınılmaz. 

Carrefoursa İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Şirket mağaza personeli ya da kasiyer alımlarında İngilizce bilginizi şayet çok turistik bir bölgedeki mağaza için başvuru yapmıyorsanız sınamıyor. Fakat diğer birimler, genel müdürlük, mağaza müdür yardımcılığı ya da müdür pozisyonları için İngilizcenizi sözlü mülakat aşamasında ölçüyor.

Mülakata Türkçe başlayıp, “let’s continue in English” cümlesini duymanız kaçınılmaz. Bu noktada size tavsiye edebileceğimiz şey, stres yapmadan, rahat ve akıcı bir şekilde size sorulan sorulara cevap vermeniz ve İngilizce de olsa gereksiz uzatmalardan kaçınmanız. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor? 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi İngilizce sözlü mülakata gireceğiniz için seviyeniz ana dil seviyesinde değilse geliştirmenizde fayda var. Zira konuşurken pek çok beceriyi aynı anda kullanmanız gerekecek. Dil bilgisi kurallarını bilmek yetmeyeceği gibi, onları yerli yerinde kullanabilmeniz, kelime dağarcığınızın gelişmiş olmasının yanında, o kelimeleri doğru bağlamlarda verebilmeniz, akıcılığınızı kaybetmemeniz, konuşurken uzun aralıklarla düşünmekten kaçınmanız, konuşma stratejilerinden haberdar olmanız şartlar arasında. 

Bu durumda seviyenizi belirledikten sonra eksiklerinizi gidermek üzere yola koyulmak için vakit kaybetmeseniz iyi olur.

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Mülakatlardan önce adayların merak ettiği konulardan biri de alım süreci. Kimi firma tüm aşamaları bir güne sığdırırken, bazıları da günlere yaydığı bir süreçle adayları bir miktar darlayabiliyor. 

Şanslısınız ki Carrefoursa süreci aynı gün içinde tamamlayan firmalardan biri. Bu noktada şirketin kendi sitesi ya da kariyer siteleri üzerinden yapacağınız başvurunun ardından koşulları taşımanız durumunda sizinle iletişime geçilerek mülakat günü ayarlanıyor. Hemen ardından o gün firmaya gidiyorsunuz ve bire bir mülakata giriyorsunuz. Bu sözlü mülakatın bir kısmı İngilizce gerçekleşiyor. Bu aşamanın ardından bir kişilik envanterine tabi tutuluyorsunuz ve eğer pozisyonunuzun gereklerinden ise vaka analizi çalışması yapıyorsunuz. 

Vaka analizinden kısaca bahsetmemiz gerekirse, sizi diğer adaylarla gruplara ayırıyorlar ve size bir soruna dayalı bir olay veriyorlar ve o durumda nasıl davranacağınızı, grubunuzla soruna nasıl bir çözüm ürettiğinizi dinliyorlar. Fakat dediğimiz gibi bu her pozisyonda uygulanan bir aşama değil. 

Tüm aşamaları başarıyla geçerseniz de işe alınıyorsunuz ve evraklarınızı hazırlamanız isteniyor. 

Carrefoursa’da Çalışmak; Çalışanlara Sunulan İmkanlar ve Çalışma Şartları

Carrefoursa Türkiye market sektörünün büyük bir kısmını kapladığı ve çok sayıda personel istihdam ettiği gibi çalışanlarına da sunduğu yan haklar ve sosyal olanaklar konusunda bir o kadar cömert. Yemek, yol, sağlık sigortası, pozisyonunuza göre araç ve telefon başlıca yan hakların en önemlileri arasında yer alıyor. Bunların dışında görevinizle ilgili eğitim ve seminerler, yükselmeye olanak tanıyan iç yapısı ve çalışanların stresini azaltarak verimi arttırmak için düzenlediği sosyal etkinlikler de adaylar açısından birer artı olarak karşımıza çıkıyor.

Carrefoursa Kimdir? 

Başvuracağınız ya da başvurduğunuz firmayı tanımanız gerek. Bu yüzden biz de size işinize yarama ihtimali olan bazı detaylar sunuyoruz. 

Mülakatlarda size direkt sorulmasa da, hiç beklemediğiniz bir anda sadece sizi sınamak için İnsan Kaynakları personeli ya da başvurduğunuz birimin yöneticileri şirketlerini tanıyıp tanımadığınızı anlamak için bir soru sorabilir. Bu yüzden haydi bir göz atalım.

Carrefour Grubu Fransa kökenli bir marketler zinciri olup, ilk marketini 1963 yılında yine bu ülkede açarak perakendecilik sektörüne hızlı bir giriş yapmıştır. Türkiye’ye ise 1993 yılında İçerenköy şubesi ile merhaba diyen şirket, hipermarket teriminin öncüsü olmuştur. 1996 yılında Sabancı Holding ile birleşmiş ve CarrefourSa adını almış ve bu isimdeki ilk mağazasını Adana’da açmıştır. 

Derğişen market konseptlerine uyum sağlamış ve bugün hiper, süper, gurme, mini ve e-ticaret alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir. 

Carrefoursa İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakatta konuşmak düşüncesi beyninizi yiyip bitirmesin. Konuşarak Öğren ekibi olarak biz size bu konuda garanti veriyor ve sıfır heyecan, sıfır risk, yüksek öz güven dolu bir mülakat deneyimi yaşamanızı sağlıyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Verdiğimiz saatlerden size uygun olan saat dilimlerinde Skype üzerinden size ABD ofisimizde yer alan ve alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından ulaşıyoruz. Konuşmak için bahaneye ya da kendinizi kasarak ana dili Türkçe olan eğitmenlerle çabalamaya ihtiyacınız yok. Biz sizi konuşturuyor, konuştururken de öğretiyoruz. Vakit kaybetmeden web sitemiz üzerinden inceleme yaparak bize ulaşmanızı bekliyoruz! 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.