Do & Co İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Do&Co İngilizce Mülakat Soruları

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Do&Co Tanıtımı

Avusturya’da kurulmuş, yemek, uçak ve tren yemek hizmetleri, organizasyon, otelcilik gibi sektörlerde faaliyet gösteren Do&Co 2007 yılından beri Türkiye’de birçok havalimanının mutfağını oluşturmakta ve Türkiye’de günlük ortalama 80.000 yolcuya hizmet vermektedir. Do&Co, Türkiye’nin birkaç şehrinde yemek yapma kapasitesine sahiptir. Buralar; İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Trabzon, Dalaman ve Adana kentleridir. Bu şehirlerde yalnızca bu şehirlerdeki havayollarına değil; 60’ı aşkın ulusal ve uluslararası havayolu şirketine yemek hizmeti sağlanmaktadır.

Do&Co’da Çalışmak

Ülkemizde kendi alanında en ünlü ve yetkin firmalarından biri olan Do&Co’da işe girmek isteyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak Do&Co’nun kendi sitesi ya da çeşitli kariyer platformları üzerinden kendinize uygun bir işi aramaya başlamalısınız. İşe başvuru yaptıktan ve mülakat için görüşmeye çağrılmanızın ardından Do&Co’da mülakat ve özel olarak Do&Co’da İngilizce mülakat sorularını çokça düşünmeye başlayacaksınız. Ancak hiç üzülmenize gerek yok, bu yazımızda sizlere Do&Co’da işe girebilmek için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce sorularına ve kurumun işe alım süreçleri hakkında kısa bir bilgi vereceğiz.

Bu içeriğimizde Do&Co’nun işe alım sürecini öğrenebilir ve İngilizce mülakat soruları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ancak gerek Do&Co, gerekse diğer büyük firmalarda görev alabilmeniz için İngilizce seviyenizi ilerletmeniz; anlama ve konuşma yeteneğinizi geliştirmeniz şart. Özellikle mülakatlarda size sorulan soruyu anlamak ve ona en uygun yanıtı vermeniz için bu iki yönünüzü çok geliştirmeniz gerekmekte.  İngilizce’nin bu iki ana kolunu en kısa sürede geliştirme yolunuz ise Konuşarak Öğren’den geçiyor.

Konuşarak Öğren’de sizlere özel yabancı eğitmenlerden konuşma dersleri alabilir ve kısa süre içinde kendinizdeki gelişimi fark edebilirsiniz. Kendinizi geliştirdiğiniz takdirde Do&Co’da işe girebilirsiniz. Şimdi de Do&Co işe alım sürecinden ve Do&Co İngilizce mülakat sorularından bahsedelim.

Do&Co İşe Alım Süreci

Günümüz şartlarında işe alınmak birkaç mülakat aşamasına bağlanmış durumdadır. Durum böyle olunca Do&Co gibi önemli bir firmada da mülakat süreci birkaç aşamalı olarak ilerlemektedir. Bu mülakat aşamalarını kademeli olarak geçtiğinizde işe başlamanız söz konusudur. Do&Co’da mülakat aşamalarının ilki genel olarak bir zeka testinden oluşmaktadır.  Zeka testinin ardından ise mail adresinize gelen soruları cevaplandırmanız istenmektedir. Bu sorular ağırlıklı olarak video çekerek göndermeniz gereken sorulardır. Her iki aşamadan da başarıyla geçen adaylar ise kuruma mülakat için davet edilmektedir.

Yapılan bu mülakat son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan grup mülakatı şeklinde değil; birebir mülakat olarak gerçekleştirilmektedir. Çalışacağınız birimin sorumlu isimlerinden biriyle yapacağınız bu mülakatta, ilk önce Türkçe sorular sorulmakta ve ardından mülakat İngilizce devam etmektedir.

Sorulan sorular özellikle sizin işinizde ne kadar iyi olduğunuzu anlamaya yönelik olduğundan, başvurduğunuz pozisyonla ilgili çeşitli bilgiler edinerek mülakata gitmeniz işinize yarayacaktır. Elbette, kendinizi tanıtmanız, yaşadığınız çevreden bahsetmeniz ya da bir işten beklentiniz nedir gibi standart mülakat soruları da sizlere sorulmaktadır. Bu yüzden her iki durum için de İngilizce yanıtlar düşünmenizi ve bu şekilde Do&Co İngilizce mülakatına gitmenizi sizlere tavsiye ediyoruz.

Do&Co İngilizce Mülakat

Do&Co İngilizce mülakat, işe alım sürecinizi etkileyen en önemli aşamaların başında gelmektedir. İngilizce mülakatına kadar bütün aşamaları geçtiyseniz, son olarak İngilizce mülakattan da olumlu bir sonuç alırsanız, işe kabul edilmeniz olasıdır.

Do&Co İngilizce mülakatında İngilizce seviyeniz tespit edilmekte ve söz konusu seviyenizin iş hayatınız için yeterli olup olmadığı insan kaynakları yetkilisi tarafından değerlendirilmektedir. Size sorulan sorulara sakince ve en doğru biçimde cevap vermeniz önemlidir, bu nedenle soruları iyi analiz etmeli ve konuşma yeteneğinizi kullanarak sorulara yanıt vermelisiniz. Şimdi de sizlere Do&Co İngilizce mülakatında karşınıza çıkabilecek örnek sorulardan ve bunların yanıtlarından bahsedelim.

Do&Co İngilizce Mülakat Soruları ve Örnek Cevaplar

Do&Co İngilizce mülakatında karşınıza çıkabilecek örnek soruları ve verilecek cevap örneklerini sizler için hazırladık. Siz de aklınıza gelen benzer soruları düşünebilir ve kendi düşüncenize uygun olarak cevaplar üzerinde çalışabilirsiniz.

– Can you describe the recipe of your favorite food?

First, the butter should be melted in the pan. After that, add the rice and saute it about 2-3 minutes. Next, pour the hot water into the pan and bring to the boil. Cook until the rice absorbed all the water. Finally, add to the salt.

– Can you say a rule that only those serving food and beverage will know?

You should take food such as puree with a spoon and scrub it on the plate with a fork.

– What is your greatest weakness?

I’m emotional in my bilateral relations. I think, this is my greatest weakness.

– Why do you want this job?

Working in such a well-established company will be very good for my career. So I would like to work in this company.

– Let’s talk about salary. What are you looking for?

The fee is second things to me. The important thing is to have a career using my skills. For this reason, I work with a salary in the average salary you give to the employees.

 

– How are you when you’re working under pressure?

I received trainings on stress management. I can work under pressure under control.

– Do you know anyone that works with our company?

Yes, I have several acquaintances working in the company. They are also very pleased to work in your institution and gave me advice. I am sure that if I am accepted to the job, I will not have any compliance problems.

– Are you willing to travel or relocated if necessary?

Yes, I can travel. I also love traveling. I visited many countries.

– Does working with a team bother you?

I love working as a team. People can learn from each other every day. Team work has been very productive for me.

– Can you tell me a little about yourself?

Yes, I can travel. I also love traveling. I visited many countries.

 

– How do you relate your education and this position?

The department I graduated is directly related to the position I applied for. After graduation, I attended various trainings and improved myself by working in different companies.

 

– What do you know about Do&Co? What is the main reason to choose us?

Do & Co is a company established abroad. It deals with the food industry and serves institutions such as airlines and hotels. The company purchased by Turkish Airlines provides catering services to 80,000 passengers daily.

You have to hire me this. Because I trust myself, I know I will be successful in this position. I worked in such companies for a long time. Do & Co is a well-established company, I have no doubt that we will develop mutually. I will do my best for my position.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.