Enerjisa İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türkiye’nin en büyük enerji üretim firmalarından biri olan Enerjisa, her yıl bünyesinde istihdam etmek üzere yeni adaylarla görüşüyor. Özel firmaların çoğunda olduğu gibi personelinin kalifiye olmasını istiyor ve bu noktada da devreye mülakat sürecinde sınanan İngilizceniz giriyor. 

Enerjisa İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Enerjisa mülakat aşamasında İngilizce sınavı ile İngilizcenizi ölçüyor. Bu sınav kısıtlı süre ve fazla soru sayısı şeklinde gerçekleştiği için fazlaca aday bu aşamada eleniyor. Sınavda dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma, dinleme gibi becerileriniz ölçülüyor. Eleyici nitelikte olan İngilizce sınavına mülakatta başarılı olmak için hazırlanmanızı öneriyoruz. 

Çok karşılaşılmış olmasa da pozisyona bağlı olarak bazı adayların sözlü mülakat esnasında da birkaç İngilizce soruya maruz kaldığını söyleyebiliriz. 

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim?

İngilizce seviyeniz sınavda geçerli puanı almak için sizi kurtaracak kadar olmalı. Bu da temel seviye dediğimiz seviyenin üzerinde olması gereken bir seviye. Size bu noktada daha önce mülakatlarda sorulmuş soruları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Çok fazla vaktiniz olmayacağı için de size en verimli eğitimi verecek, vakit kaybetmemenizi sağlayacak en uygun eğitmen ya da kurumu bulmanız gerekecektir. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

İşe alım sürecinin çok da komplike olmadığını söyleyebiliriz. Sizi görüşmeye çağırdıklarında bir günlük mülakatın ardından evinize dönebiliyorsunuz. Bu bir günlük mülakatın ilk aşamasında genel yetenek ve İngilizce sınavlarına alınıyorsunuz. Bu sınavlarda başarılı olmanız halinde mülakata devam edebiliyorsunuz; yani bu sınavların baraj görevi gördüğünü söyleyebiliriz. Ardından sözlü görüşmeye geçiyorsunuz ve bu aşamada da insan kaynaklarını etkileyebilirseniz tebrikler, artık Enerjisa personelisiniz. 

Enerjisa’nın Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Çalıştığınız firmaların kurumsal olması, personeline değer verme noktasında önemlidir. Enerjisa da bu kurumlardan biri. Ücret olarak rekabetçi bir anlayış benimsiyorlar. 

Yan haklara gelince de servis, yemek, sağlık sigortası dikkat çekenleri. Bunun dışında da pozisyona bağlı olarak farklı yan haklardan faydalanmanız da mümkün tabi. 

Enerjisa Hakkında Genel Bilgi

Kurum iki ana dalda hizmet veriyor; enerji satışı ve dağıtımı. Bu konuda da çalıştığı pek çok müşteri mevcut; 14 il ve 9.6 gibi bir rakamdan söz ediyoruz. Bünyesindeki dağıtım ve satış şirketlerine gelince; Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş., Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Enerjisa Başkent Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Perakende Satış A.Ş., Enerjisa Toroslar Elektrik Perakende Satış A.Ş.’ni sayabiliriz. Aynı zamanda çözüm odaklı da çalışan firma, sorunların çözümü ve daha iyi hizmet için Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş’ni kurmuştur.

Mülakattan önce bu genel bilgiler de işinize yarayacaktır. Bize daha sonra teşekkür edersiniz. ? 

Enerjisa İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakatta karşılaşacağınız İngilizce sınavı ve hatta muhtemel sözlü İngilizce soruları kabusunuz olma yolunda ilerliyorsa sizce de onlara dur demenin vakti gelmedi mi? 

Peki vakit ne vakti? Kurs kurs gezip, birinde karar kılıp, her gün aynı saatlerde kalabalık bir ortamda belki de yetkin olmayan eğitmenler eşliğinde yine her şeye gramer bilgisinden başlamak mı? Hiç sanmıyoruz. 

İlerleme vakti geldiği için sizi bizimle tanıştıralım. Konuşarak Öğren size mülakata hazırlanma aşamasında harika bir fırsat sunuyor. Skype üzerinden size de uygun olan saatlerde ABD ofisimizdeki uzman eğitmenlerimiz size ulaşıyor ve hem sürekli İngilizceye maruz kalıyorsunuz, hem ister istemez konuşuyorsunuz hem de dili en verimli haliyle öğreniyorsunuz! Daha detaylı bilgi için web sitemiz üzerinden inceleme yapabilir ve dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.