Erdemir İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

ERDEMİR (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Türk Anonim Şirketi), resmi olarak 1960 yılında kurulmuştur fakat inşaat ve montaj çalışmaları 42 ay boyunca sürmüştür. 1965 senesinde Karadeniz Ereğli’de işletmeye açılmıştır.ERDEMİR (Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Türk Anonim Şirketi), resmi olarak 1960 yılında kurulmuştur fakat inşaat ve montaj çalışmaları 42 ay boyunca sürmüştür. 1965 senesinde Karadeniz Ereğli’de işletmeye açılmıştır.
Kapasite artırımı için yapılan yatırımların yanında büyüme stratejileri de geliştirerek yeni şirketler kurmuş hem yurtiçinde hem de yurtdışında yaptığı satın almalar ile büyük bir şirketler topluluğuna dönüşmeyi başarmıştır.
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları Türk Anonim Şirketi’nin merkezi olduğu Erdemir Grubu’nda yer alan şirketler;

 • İskenderun Demir ve Çelik A.Ş (İsdemir)
 • Erdemir Mühendislik Yönetim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (Erdemir Mühendislik)
 • Erdemir Madencilik San. ve Tic. A.Ş (Ermaden)
 • Erdemir Çelik Servis Merkezi (Ersem)
 • Erdemir Romania S.R.L.
 • Erdemir Asia Pacific Pte. Ltd.

Mülakat Nasıl Gerçekleşiyor ve Neler Soruluyor

Erdemir Grubu’na yaptığınız başvuru sonrası size telefon ile ulaşılır. Kısaca özgeçmişinizi teyit ettikten sonra konuşmaya İngilizce devam edilir. İngilizce becerinizi yeterli buldukları takdirde şirkete davet edilirsiniz. Şirket mülakatında Yetenek Testi ve İngilizce sınavı yapılır. Başvurduğunuz departmana göre Bulats sınavı da yapılır. Eğer TOEFL belgeniz varsa İngilizce dil sınavını doğrudan geçmiş sayılırsınız.İngilizce bilginiz yeterli ise insan kaynaklarından bir yetkili ile bire bir görüşmeye başlarsınız. Kısaca kendinizi tanıtmanız istenir ve sonrasında sorulan sorulara da cevap vermeniz beklenir. Sorular genellikle şu şekildedir;
Daha önce bir ekip çalışmasına dahil oldunuz mu? Ekip çalışmasında ne gibi zorluklar yaşadınız? Bu zorlukları nasıl aştınız?Hayatta en büyük başarınız olarak gördüğünüz şey nedir? Gelişime açık biri misiniz?
İnsan kaynakları görüşmesinden sonra başvuru yaptığınız birim yetkilisi ile görüşme yapıyorsunuz. Bu mülakatta tecrübe ve beklentilerinizi net bir biçimde anlamaya özen gösteriyorlar. Sonrasında da adayların vaka çalışmasına hazırlanmaları için zaman veriliyor. Mülakatın bu kısmında diğer adaylar ile vaka hakkında tartışmanız beklenir. Takım çalışmasına yatkınlığınız incelenir. Sizden farklı görüşü olan kişilere fikirlerinizi nasıl aktardığınızı görmek isterler.
Mülakatın sonunda Erdemir’de çalışma koşulları hakkında bilgilendirme yapılır, sürece devam etmek isteyip istemediğiniz sorulur. Teklif verilir, şartlar sizin için uygunsa işe başlarsınız. 
İngilizce Mülakat Soruları
Mülakatlarda “Buz Kırmak” diye adlandırılan ısınma soruları genelde günlük konuşma cümleleridir;

 • How are you today? (Bugün nasılsın?)
 • Did you have any trouble finding us? (Bizi bulmakta herhangi bir sorun yaşadın mı?)
  gibi sorularla İngilizce mülakata başlanır. Ardından “Temel sorular” diye adlandırılan bölüme geçilir. Bu bölümde genel olarak sorulan soruların bazıları şu şekildedir;
 • Tell me a little about yourself.  (Bana biraz kendinizden bahsedin.)
 • What are your strengths? (Güçlü yönleriniz neler?)
 • What are your weaknesses?  (Zayıf yönleriniz neler?)
  Temel soruların ardından durumsal sorular ve çalışma şekliniz hakkında sorular sorulur. Bu sorulara örnek olarak;
 • Are you better at anticipating or reacting to problems? (Sorunları önceden tahmin etme veya bunlara tepki verme konusunda iyi misiniz?)
 • Are you a risk taker or do you like to stay away from risks?  (Risk alıyor musunuz yoksa risklerden uzak kalmayı mı tercih edersiniz?)
 • Tell me about a time you made a mistake. (Bana hata yaptığın bir zamanı anlat.)
  Son olarak şirket, başvurduğunuz pozisyon ve önceki işiniz hakkında sorular sorulur. Bu sorulara örnek olarak;
 • What did you hear about us? (Bizim hakkımızda ne duydun?)
 • What do you know about our product? (Ürünümüz hakkında ne biliyorsun?)
 • If you could start your career over again, what would you do differently? (Kariyerine tekrar başlasaydın, neleri farklı yapardın?)
  Elbette bu soruları ezberleyip bir mülakatı geçmenizin imkânı yok, eğer İngilizce bilginizi geliştirmek ve iyi bir kariyer yapmak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. Ana dili İngilizce olan eğitmenlerle online olarak pratik yapmak ve konuşarak öğrenmek isterseniz hiç vakit kaybetmeden konusarakogren.com adresini ziyaret ederek kayıt yaptırın. Hızlıca ve eğlenerek öğrenmenin keyfine varın!
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.