Eti İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Adını duyar duymaz bizi çocukluğumuza götüren ve meşhur jenerik müziği kulaklarımızda çınlamaya başlayan Eti, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri. Eti Gıda Sanayi ve Eti Makine Sanayi A.Ş. olarak 2 şirketten oluşan Eti Şirketler Grubunda kariyer yapmak istiyorsanız, gireceğiniz mülakat hakkındaki ipuçlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Eti İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Başvurunuz sonrasında özgeçmişiniz incelenip, adaylar arasından uygun görülürseniz mail adresinize gönderilen ingilizce testi ile ilk değerlendirmeniz yapılıyor. Eğer başvurduğunuz pozisyon için ingilizceniz yeterli görülürse mülakata davet ediliyorsunuz ve bu görüşmenin bir kısmı ingilizce gerçekleştiriliyor. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

Eti, bünyesinde çalıştıracağı kişileri seçerken her pozisyon için ingilizce bilgisi talep etmiyor. Şayet genel müdürlükte ya da yönetim kadrosunda çalışacaksanız sizden akıcı,  sektöre ve pozisyonunuza hakim olduğunuzu gösteren bir ingilizce bilgisi beklentileri var. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Eti’nin kendi sitesinden ya da kariyer siteleri üzerinden yapacağınız başvuru sonrasında cv’niz İnsan Kaynakları birimi tarafından inceleniyor ve ilgili pozisyon için yeterli görüldüğünüz takdirde tarafınıza telefonla ulaşıyorlar. İlk olarak telefonda kısa bir mülakat gerçekleşiyor. Kendinizi tanıtıp eğitim hayatınızdan bahsetmenizi, daha önce çalıştığınız kurumlardaki mesleki tecrübelerinizi anlatmanızı istiyorlar. Bu konuşma sonucunda başvurduğunuz pozisyon için uygun olduğunuzu düşünürlerse pek çok firmanın yaptığı gibi kişilik envanteri testi, ingilizce testi ve genel yetenek sınavı göndererek belirli bir sürede bunları tamamlamanızı istiyorlar. Tüm bunların sonucunda başvurunuz olumlu değerlendirilirse yüz yüze görüşmek için mülakata çağırılıyorsunuz. Önce insan kaynakları yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştiriliyor, sonrasında ise bağlı çalışacağınız birimin müdürü ile teknik mülakat gerçekleştiriliyor. Daha önce bahsettiğimiz gibi bu noktada görüşmenin bir kısmını ingilizce olarak yapıyorlar. Tüm bu süreçlerin sonucunda uygun görülen adaylarla maaş bilgisi görüşülüp sonrasında işe alımı gerçekleştiriyorlar.

Çalışanlara Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Eğer Eti Şirketler Grubunda mavi yakalı olarak çalışıyorsanız haftanın 6 günü 8 saatlik vardiya sisteminde çalışıyorsunuz. Beyaz yakalılar ise haftanın beş günü 08.00-18.00 saatleri arasında çalışıyor. Yemek, sigorta ve servis gibi yan haklardan yararlanmanın yanı sıra pozisyonunuza göre cep telefonu ve laptop da veriliyor. 

Yalnızca dışarıdan personel almak yerine kendi personelleri için eğitim ve terfi imkanı sağlayarak şirket içinde de çalışanların motivasyonunu yüksek tutmayı hedefliyorlar. Sıklıkla çalışanların memnuniyetini ve performanslarını değerlendirip uygun kişilere yükselme şansı veriyorlar. Ayrıca yine bu performans raporları doğrultusunda çalışanlarına aylık ya da yıllık olarak prim ödemesi de yapıyorlar. 

Eti Hakkında Genel Bilgi

1961 yılında Eskişehir’de kurulan Eti Şirketler Grubu, ilk başta Eti Bisküvi Fabrikası adı altında bir şahıs şirketi olarak Firuz Kanatlı tarafından kurulmuştur. 1972’ de Eti Gıda Sanayi A.Ş. adını alan şirket, 1980 yılında kurulan ve Eti için kek üretimi yapan Tam Gıda Sanayi A.Ş. ile 2013 yılında birleşmiştir. 

1967’de ilk otomatik üretim hattını yapan Eti Makine ise, Eti Gıda’nın fabrikalarındaki ekipman ve makineleri üretmek üzere 1978 yılında resmen kurulmuştur. 

Bisküvi, çikolata, kraker, kek, gofret gibi hazır gıda ürünlerinin üretilmesinde sektörünün lideri olan Eti, yaptığı ar-ge çalışmaları, ürünün tasarımından üretimdeki son aşamasına kadar olan titizliği sayesinde sektörde pek çok ilkin de öncüsü olmuştur.

Eti İngilizce Mülakatına Konuşarak Öğren ile Hazırlanın!

Türkiye’nin hazır gıda sektörünün liderlerinden Eti’ de kariyer basamaklarını hızla tırmanmak istiyorsanız, ingilizce mülakatınıza konusarakogren.com ile hazırlanın. Ana dili ingilizce olan, kendi alanında uzman eğitmenlerimizle Skype üzerinden size uygun vakitlerde gerçekleştireceğiniz görüşmelerle hem vaktinizi efektif kullanmış olacak hem de konuşmanızı akıcı bir hale getirmiş olacaksınız.  

Bu yazılar da İlginizi çekebilir:

Ülker İngilizce Mülakat ve İşe Alım Süreci

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.