Ford Otosan İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Araba dünyasının babalarından biri de şüphesiz Ford diyebiliriz. Hem köklü geçmişi hem de Türkiye piyasasında uzun yıllardır sürdürdüğü varlığı tercih sebeplerinden.

Fakat büyük ve uluslararası çalışan firmalarda işe alım sürecinde İngilizce sınavı ya da mülakatı da kaçınılmaz oluyor. 

Ford Otosan İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Firma İngilizcenizi işe alım sürecinin sondan bir önceki aşamasında bir İngilizce sınavıyla test ediyor. Testin içeriği genel İngilizce dil bilgisi yanında, kelime bilgisi, okuma ve çeviri soruları üzerine kurulu. Sınava hazırlanırken internetten daha önce sorulmuş sorulara ulaşmanızda ve kontrol etmenizde fayda olacaktır. 

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim?

Sınava hazırlanırken tek bir beceriniz ölçülmeyeceği, aksine pek çok beceriyi bir arada kullanmanız gerekeceği için seviyenizin ileri olması beklenecektir. Bilgilerinizin köreldiğini düşünüyorsanız ya da henüz İngilizce ile tanışmadıysanız vakit kaybetmemenizi öneririz. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Süreç dört ana aşamadan oluşuyor ve kendilerinin tabiriyle “doğru işe doğru aday” yaklaşımıyla işe alımlar gerçekleşiyor. 

Aşamalar sırasıyla; ön mülakat, değerlendirme merkezi, İngilizce sınavı ve bölüm görüşmeleri olarak gerçekleşmekte. 

Fakat bu noktada şunu belirtmekte fayda var; İngilizce sınavı mülakatta belirleyici. Yani sınavda başarısız olursanız ne yazık ki mülakatın diğer aşamalarında başarılı olmanız bir şey ifade etmiyor. Bu sebeple İngilizcenin ağırlığını hafife almamanızı öneriyoruz. 

Tüm aşamaları başarıyla geçmeniz halinde ise işe kabul ediliyorsunuz! Şimdiden başarılar diliyoruz!

Şirketin Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Ford Otosan çalışma saatlerini 08.00-18.00 olarak belirtmiştir. Bunun dışında yan haklarından bahsedecek olursak; servis ve yemek yanında yakacak ve bayram harçlığı ile esnek yan haklar paketini sayabiliriz. 

Şirketin yan haklarını resmi web sitesinde belirtmiş olması da sizin için her zaman avantajdır. 

Ford Otosan Hakkında Genel Bilgi

Kuruluşu 1959 yılına dayanan firma, Ford Motor Company’nin Türkiye’deki kuruluşudur ve bugün, 455 bin ticari araç ile 75 bin adet motor üretim kapasitesi sayesinde Ford Avrupa’nın da en büyüğü konumundadır. 

Aynı zamanda toplumsal duyarlılığı ile de dikkat çeken Ford Otosan, faaliyet sürdürdüğü bölgelerde okullar yaptırmakta, meslek okullarına laboratuvar kurmakta, eğitim ve burs sağlamakta ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda da farkındalık çalışmaları sürdürmektedir. 

Mülakattan önce firma hakkında bilgi sahibi olmak sizi diğer adaylardan bir adım öne geçirecektir, unutmayın!

Ford Otosan İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakat sırasında İngilizce sınavını başarıyla geçmenin yolunun Konuşarak Öğren ailesine katılmaktan geçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemiz üzerinden inceleme yaparak vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmek! 

Biz size nasıl eğitim veriyoruz? Alanında uzman ve ABD ofisimizde yer alan eğitmenlerimiz ile size Skype üzerinden ulaşıyoruz ve İngilizce öğrenmenin en kolay, en verimli yoluyla tanışmanızı sağlıyoruz. Bizimle tanışmak ister misiniz? 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.