Hyundai İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Güney Kore merkezli bir firma olan Hyundai, birçok iş arayanın çalışmak için hayalini kurduğu firmalardan biri. Aynı zamanda kurumsal ve büyük bir otomotiv şirketi ve faaliyet alanı otomotivle de sınırlı değil. Bu yönüyle de iş sektöründe arz talep olarak bakınca, her daim talebi çok fazla ve giderek artıyor. Çok uluslu olması da mülakatlarda İngilizce konuşmanızı kaçınılmaz kılıyor. 

Hyundai İngilizce Bilginizi Nasıl Ölçüyor?

Hyundai mülakatlarda genellikle ilk görüşmesini Skype üzerinden gerçekleştiriyor ve bu aşamada sizin bir noktadan sonra İngilizce konuşmanızı istiyor. Yani şirket İngilizce bilginizi konuşma şeklinde sözlü mülakat sırasında test ediyor. Kendileri için İngilizce bilmeniz ve kendinizi İngilizce ifade edebilmeniz çok önemli. Daha önce mülakata girmiş adayların deneyimlerini incelediğimizde, Skype görüşmesi sırasında iletişimin kesilmesi halinde firmanın İngilizce görüşmeyi tamamlayabilmek için tekrar ve tekrar aradığını ifade ediyorlar.

Ne Seviyede İngilizce Benim İçin Yeterli?

Sizinle Skype üzerinden İngilizce konuşulacağını, özellikle sizi dinleyeceklerini söyledik. Bu sebeple birkaç tense’i bilmek yeterli olmayacaktır. Tabii ki tense’lerin önemsiz olduğunu asla söylemiyoruz fakat bu zaman kiplerini bilmekten ziyade, akıcı olarak kullanabiliyor olmanız da diğer şartlardan biri. Bu sebeple seviyenizi oldukça geliştirmenizi, özellikle konuşma esnasında duraklamalardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Hyundai bazı ilanlarını firma ismi vermeden kariyer siteleri üzerinden verebiliyor. Bu sebeple ilanları araştırırken firma ismini belirtmeyen şirketlere de başvurmakta fayda var. Başvurunuzun ardından şirket sizinle yapacağı Türkçe ve İngilizce Skype görüşmesi için randevu oluşturuyor. Size belirtilen saatte gerçekleşen Skype mülakatının ardından olumlu sonuç alırsanız şirkete davet ediliyor ve bir genel kültür genel yetenek testine giriyorsunuz. Bu test ve sözlü mülakat aynı gün gerçekleşiyor ve insan kaynakları mülakatının da olumlu sonuçlanmasının ardından yetkili yöneticilerle görüşüyorsunuz. Bu aşamayı da geçtiyseniz tebrikler, işe alındınız! 

Hyundai’nin Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Hyundai hem genel müdürlük birimlerinde, hem satış bayiliklerinde hem de fabrikalarında birçok personele istihdam sağlamaktadır. İşçi ağı bu kadar büyük olmasına rağmen kurumsal kimliği ile çalışanlarına yemek, yol, pozisyona göre maaşa ek olarak prim ve ikramiyeler, yine pozisyona göre sağlanan araç, telefon gibi imkanlar sağlamaktadır. 

Bu sebeple söylediğimiz gibi çalışacağınız pozisyona bağlı olmakla birlikte bu yan hak veya imkanların tümüne ya da size uygun olanlarına sahip olabilirsiniz.

Şirket Hakkında Genel Bilgi 

İsim olarak Korece “çağdaş, modern” anlamlarını taşıyan Hyundai, çok uluslu bir otomotiv firmasıdır. Mülakatlarda karşınıza çıkmasa da başvuracağınız firma ile ilgili bilmeniz şart olan genel bilgilere baktığımızda, Hyundai’nin sadece otomobil değil, aynı zamanda inşaat mühendisliği, gemi yapımı, sigortacılık, elektronik ve lojistik gibi pek çok sektörde de faaliyet sürdürdüğünü söyleyebiliriz. 

Felsefelerini “otomobil kavramına yeni bir anlam kazandırmak” şeklinde belirten firma, insan odaklı, çevre dostu teknolojiler ve servis hizmetleri kullanmaktadır.

Mülakattan önce bu genel bilgileri şöyle bir gözden geçirmenizde fayda var.

Hyundai Firmasının İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakat Skype üzerinden olacak, nasıl olsa yaparım diye düşünüyorsanız üzgünüz; size yüz yüze görüşmenin hiçbir eksikliğini hissettirmeyecek olan insan kaynakları personeline hazır olun. Bu konuşma esnasında takılmamak, akıcılığınızı kaybetmemek için ise yapmanız gereken şey, cümlenin içinde gizli aslında; konuşmak! 

Konuşma pratiğinizi geliştirmek, konuşurken de İngilizceye tam olarak hakim olmak için ise izlemeniz gereken adımlar; web sitemiz üzerinden bizi incelemek ve hemen iletişime geçmek! Skype üzerinden ABD ofisimizde yer alan eğitmenlerimiz size sizin de uygun olduğunuz zamanlarda ulaşıyor ve eğitiminizi bu şekilde alıyorsunuz. Öğrenmenin bu yepyeni boyutuyla sizi tanıştırmaktan mutluluk duyuyor olacağız!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.