ING Bank İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


ING Bank ingilizce sınavı

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

ING Bank iş görüşmesine hazırlananlar işe alınma sürecinin nasıl gerçekleştiği ve mülakat sırasında karşılarına gelebilecek olan İngilizce soruları merak ettiklerini düşünüyoruz. Bu yazıda sizlerle öncelikli olarak ING Bank’ta işe girebilmek için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesi hakkında kısa bilgi verip, küçük bir teste katılmanızı isteyeceğiz, sonrasında da genel işe alınma süreci hakkında bilgi vereceğiz. Yazının detaylarına geçmeden önce buraya tıklayarak kayıt olduğunuzda İngilizce konuşma performansınızı test edebileceğiniz ücretsiz bir deneme dersi kazanıyorsunuz.

ING Bank’ta işe girebilmek için İngilizce konusunda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. İlk mülakatlardan geçtikten sonra İngilizce konusunda kötü bir performans göstermeniz işi alma şansınızı büyük ölçüde etkileme riskine sahip.

Sizin için aşağıda küçük bir test hazırladık. Öncelikle aşağıdaki butona tıklayarak teste katılmanızı öneriyoruz.

[viralQuiz id=30]

40 ülkede şubesi bulunan ING Bank, küresel ölçekte oldukça önemli bir banka olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle küresel hedefleri olan ve bankanın bu alandaki deneyimlerinden yararlanmak isteyen bireyler için oldukça doğru bir seçenek olacak olan ING Bank, işe alımlarında oldukça titiz davranıyor.

Kurumların başarısının bireylerden geldiğine inanan ING Bank, İnsan Kaynakları politikasını da bu doğrultuda belirliyor ve şöyle diyor; “Amacımız, çalışanlarımızın kendilerini değerli hissettikleri ve geliştirebildikleri bir çalışma ortamı yaratmak…”

Bir banka olmasının dışında, inovasyon ve teknoloji alanında da fazlasıyla faaliyet gösteren ING Bank, böylelikle kariyer hedefi sadece bankacılık olan kişileri de hedeflemiyor. Şu anda 40 adet açık pozisyonu olan ING Bank, işe alım süreçlerini şu şekilde gerçekleştiriyor;

 1. İş Başvurusu

  İster siteden “Genel Başvuru” yapabilirsiniz, isterseniz ilginizi çeken açık pozisyona direkt olarak başvuru yapabilirsiniz. Başvurularda öncelikli olarak bankacılık deneyiminiz ve eğitim durumunuz dikkate alınıyor.

  Ancak, bunların dışında formda tercih ettiğiniz alanlarda da değerlendiriliyorsunuz ve yetkinliklerinize göre mülakata çağırılıyorsunuz. Bu sebeple, başvuru formunu doldururken oldukça titiz ve dikkatli olmanız gerekiyor.

 2. Yeterlik Ölçüm Testi

  Yetkili Yardımcısı ve alt ünvanlardaki pozisyonlara yapılan başvurularda “Yeterlik Ölçüm Testi” uygulayan banka, bir sonraki adıma geçip geçmeyeceğinize burada karar veriyor. İş başvurunuz kabul olduktan sonra size telefon, sms ya da e-mail yoluyla ulaşıyorlar ve teste davet ediyorlar.

  Pozisyona göre fark gösterebilen testin içeriği, departmanın gereksinimlerine göre belirleniyor. Yeterlik Ölçüm Testi 60 sorudan oluşuyor ve size 20 dakika süre veriyorlar. Testi tamamlamanız için size belli bir gün süre tamamlayan banka, yaklaşık olarak son teslim tarihinden bir hafta sonra başvurulara dönüş yapıyor.

  Yeterlik Ölçüm Testi’ne katılan adaylar, testten aldıkları puana göre en yüksekten düşüğe doğru sıralanıyorlar. Adaylar kadro gereksinimi olması halinde teste katılım tarihinden itibaren 6 ay içinde mülakata davet ediliyorlar.

  Sınav tarihinden itibaren 6 ay içinde mülakata davet edilmeyen adayların başvuruları arşive alınıyor. 

 3. Bireysel Mülakat

Bireysel Mülakat aşaması hem Yeterlik Testi’nde başarı göstermiş, iş deneyimi olmayan adaylara, hem de deneyimli adaylara uygulanıyor.

Yani her halükarda, bu aşamadan geçeceksiniz. Mülakatta başarı gösterenlere kadro ihtiyacı doğrultusunda iş teklifi yapılıyor.

Bu süreçlerin amacı boş olan kadroların en uygun adaylarla doldurulması olduğundan, öncelikle özelikleri görevin gerektirdiği niteliklerle en iyi düzeyde örtüşen adaylara iş teklifi yapılıyor.

ING Bank İngilizce Mülakatına Gireceklere Tavsiyeler

Küresel bir banka olması sebebiyle, İngilizce düzeyini de oldukça önemsiyorlar. İnsan ilişkileri ve hizmet alanında bulunan bir sektör olduğundan, İngilizce konuşma becerisi mutlaka aranılan özellikler arasında yerini alıyor.

Hangi iş olursa olsun, İngilizce’nizi belli bir seviyeye getirmeniz günümüz şartlarında artık oldukça önem kazanıyor. Özgeçmişler bile neredeyse artık hep İngilizce olarak isteniyor. Eğer hala bir İngilizce CV’niz yoksa, bu yazımızdan doğru İngilizce CV hazırlama üzerine ipuçları alabilirsiniz.

Çoğu şirket mülakatlarda hemen hemen aynı soruları sorar. Kendinizden bahsetmenizi, daha önceki deneyimlerinizi detaylı ve olaylar üzerinden anlatmanızı beklerlerken, size birtakım senaryolar vererek bunlarda nasıl davranacağınızı ölçmek isterler.

Ardından ise, şirketin kültürüyle ve değerleriyle uyup uymayacağınızı anlamak, istenilen pozisyona ne kadar uygun olduğunuzu görmek adına birtakım sorular sorarlar ve daha sonra mülakatı tamamlarlar.

Bu sebeple, özellikle bireysel mülakatta sorulan sorulara hem Türkçe olarak hem de İngilizce olarak çalışmanız faydalı olacaktır.

Bunun için deneyimli bir arkadaşınızdan yardım isteyebilirsiniz, kurslara gidebilirsiniz ya da online platformlar üzerinden ana dili İngilizce olan öğretmenlere ulaşarak onlarla birebir çalışmayı tercih edebilirsiniz.

Seviyenize ve ihtiyacınıza yönelik doğru kararı en iyi siz verebilirsiniz. Detaylı bir değerlendirme yaptığınızdan emin olun.

İngilizce iş mülakatları hakkındaki diğer yazılarımıza da blogumuzdan ulaşabilirsiniz;

Garanti Bankası mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/garanti-bankasi-ingilizce-sinavi-ve-mulakati/

Akbank mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/akbank-ingilizce-sinavi-ve-mulakati/

İş Bankası mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/akbank-ingilizce-sinavi-ve-mulakati/

Turkcell mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/turkcell-ingilizce-sinavi-mulakatina-gireceklere-tavsiyeler/

Vodafone mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/vodafone-ingilizce-sinavi-ve-mulakatina-gireceklere-tavsiyeler/

İş mülakatlarınızda başarılar dileriz, umarız istediğiniz işe girersiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.