LcWaikiki İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

LC Waikiki dendiğinde Türkiye’nin en büyük giyim şirketlerinden birinin aklınıza gelmesi kaçınılmaz. Zira hemen hemen her şehirde birçok mağazası olan bir isimden bahsediyoruz. Sadece mağazacılık değil, alanınız her ne ise LC Waikiki sizin için istihdam yaratacaktır çünkü genel müdürlük birimlerinde de çalışma şansınız bulunuyor. Fakat hem bu kadar büyük bir firma hem de uluslararası çalışan bir şirket olduğu için burada çalışmayı düşünüyorsanız İngilizcenizi gözden geçirmenizde fayda var. Çünkü LC Waikiki mülakatlarında İngilizcenizi de test edecektir. 

LC Waikiki İngilizce Bilginizi Nasıl Ölçüyor? 

İngilizce bilginiz başvurunuzun ilanın gereklilikleri karşılaması halinde online olarak ve yazılı şekilde gerçekleşiyor. Bu yazılı sınavda okuma becerileriniz, genel kelime bilginiz ve temel gramer bilgileriniz test ediliyor. Online İngilizce sınavı mülakatlara devem etmek için belirleyici rol oynuyor, bu yüzden dikkate almakta fayda var. Mülakatlarda ilerlemenizin ardından ise, pozisyonunuza göre değişmekle birlikte sözlü bir İngilizce mülakatına tabi olabiliyorsunuz. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

İngilizce seviyeniz ilk aşamada online olarak ölçüleceği için en az bunları karşılayacak bir düzeye ihtiyacınız var. Bu da “kendime yetecek kadar” denilen seviyenin üstü olacaktır. Çünkü kendinize değil, firmaya yetmesi beklenecek İngilizcenizin. Size önerimiz internetten daha önce mülakatlarda sorulmuş benzer LC Waikiki sorularına bakmanız. Bu örnekleri çözdüğünüzde en azından eksiklerinizin farkına varabilir ve bu yönde çalışabilirsiniz. 

Sözlü yapılacak sınava girmeniz gerekiyorsa da tek bir önerimiz olacak; konuşmak. Çünkü İngilizce konuşmada başarılı olmanın yolu, sürekli pratikten ve konuşmaktan geçiyor. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Pek çok firmayla benzer şekilde gerçekleşen sürecin ilk aşaması tabii ki sizin kariyer siteleri ya da şirketin kendi sitesi üzerinden vereceği ilana başvurmak. Bu ilan gereklilikleri karşılıyorsa sizi online bir genel yetenek – genel kültür ve İngilizce sınavına alıyor firma. Bu iki sınavdan da istenen yeterliliği sağlarsanız, yaklaşık 20 dakika süren bir telefonla mülakata alınıyorsunuz. Bu mülakatta başvurduğunuz pozisyona göre görüşmenin bir kısmında İngilizce konuşmanız talep ediliyor. Eğer bu aşamayı da alnınızın akıyla geçerseniz, şirkete çağırılıyor ve yüz yüze görüşmeye çağırılıyorsunuz. Görüşme sırasında bir vaka analizi üzerinde çalışmanız isteniyor ve bir kişilik testine giriyorsunuz ve nihayet yöneticilerle bir görüşmeye alınarak işi alıyorsunuz.

Süreç çok uzun görünse de gözünüzü korkutmasın, ilk aşamalar online ve telefonda gerçekleşiyor ve diğer aşamalar da aynı gün içerisinde tamamlanıyor. 

Çalışanlara Sunulan İmkanlar ve Çalışma Şartları

Kurumsal firmalarda olduğu gibi LC Waikiki de personel odaklı çalışma prensibini benimsemiş bir şirket. Pozisyonunuza göre sağlık sigortası, her pozisyonda yemek ücreti, maaşınıza ek primler yan haklar olarak karşınıza çıkmakta. 

Çalışma saatleri ise İş Hukuku’nda belirtildiği şekilde ayarlanmakta. Bu saatleri aşılması halinde ise tarafınıza fazla mesai ücreti ödenmektedir. 

LC Waikiki Hakkında Genel Bilgi 

Mülakatına gireceğiniz firmaları tanımanızda fayda var. Zira şirket kendini özel hissetmek ister ve adayların kendileri hakkında bilgi sahibi olmalarına dair beklenti içine girer. Biz de sizin için LC Waikiki ile ilgili mülakatlarda işinize yarayabilecek bazı bilgileri derledik. 

LC Waikiki marka olarak 1988 yılında Fransa’da hizmet vermeye başlamış ve 1997 yılından beri de Türkiye’de bir Türk markası olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Bugün ise tam 46 ülkede ve 958 mağazada varlığını sürdüren şirket, uygun fiyata kaliteli ürün satma felsefesi ile hareket ediyor. Sektöründe pek çok ödülü bulunan LC Waikiki, giyim harici, ev tekstili ve dekorasyon ürünleri alanında da hizmet vermekte.

LC Waikiki İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Cem Yılmaz’ın “Fundamentals” gösterisini hatırlarsınız. Tam da bu gösterideki millet olarak İngilizce korkularımız hakkındaki tespitlerden biri olan “Little little, right in the middle” esprisi ne yazık ki öyle gerçeğe yakın ki… Yurt dışında İngilizceye çok fazla maruz kalmadığınız sürece, mülakatta başarılı olabilmek için konuşmanızı geliştirmenizin de tek yolu yine konuşmaktan, ama ana dili İngilizce olan insanlarla konuşmaktan geçiyor. Bu noktada da biz devreye giriyoruz.

Konuşarak Öğren olarak size şunları vaad ediyoruz; ABD ofisimizdeki alanında uzman eğitmenlerimizle size Skype üzerinden size uygun olduğunu düşündüğünüz saatlerde size ulaşıyor ve konuşuyoruz, konuşurken öğretiyoruz. Bu fırsatı başka bir yerde bulamayacağınızı bildiğimiz için LC Waikiki mülakatından hemen önce sitemizden inceleme yapıp bize ulaşın!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.