LG İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Dünyada olduğu kadar Türkiye’de de oldukça köklü geçmişe sahip LG Electronics firması hemen hemen herkesin çalışmayı hayal ettiği bir kariyer basamağıdır şüphesiz. Eğer siz de onlardan biriyseniz şöyle alalım sizi; İngilizce mülakata hazır olun!

LG İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Mülakat aşamasında İngilizce konuşmanız kaçınılmaz çünkü LG sizi Türkçe sözlü mülakatın herhangi bir aşamasında İngilizce mülakata alıyor. Böylelikle İngilizce bilip bilmediğinizi, İngilizce konuşarak kendinizi ne derece ifade edebildiğinizi, uluslararası bir firma olduğu için ihtiyaç duyulduğunda İngilizce konuşup konuşamayacağınızı ölçüyor. Bunun dışında bir de sürecin bir aşamasında bir İngilizce testine tabi tutuluyorsunuz. 

Siz de mülakattan önce kendinizi bu yönde hazırlarsanız ve sorulabilecek soruları önceden araştırırsanız sürpriz bir sonuçla karşılaşma olasılığınızı azaltmış ve heyecanınızı bir nebze de olsa yenmiş olursunuz. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekli?

İngilizceniz bugüne kadar sizi ne kadar idare etti bilemiyoruz fakat akıcı ve duraksamadan, aynı zamanda kurallara uygun, kelime çeşitliliği kullanarak ve neyi nasıl söyleyeceğinizi bilerek konuşabiliyor musunuz kendinize bunu sormalısınız. Şunu unutmamalısınız ki, bir dilin tüm kurallarına hâkim de olsanız, bu kuralları iletişim amaçlı kullanamıyorsanız ne yazık ki akademik alanlar dışında bunun işinize yaramayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Bu sebeple hâlihazırdaki seviyenizi tespit ettikten sonra kısa süre içerisinde bu seviyeyi yukarıda belirttiğimiz konuşma düzeyine getirmek için yola koyulabilirsiniz.

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

LG öncelikle kendi sitesi ya da Linkedin üzerinden verdiği ilanlara yapılan başvuruları değerlendirerek uygun gördüğü adayları bir görüşmeye davet ediyor. İnsan Kaynaklarının gerçekleştirdiği ön görüşmeden sonra adaylar bir genel yetenek ve yabancı dil testine alınıyorlar ve kişilik envanteri uygulanıyor. Ardından ise çoğu kurumsal firmada olduğu gibi vaka analizi uygulaması yapılıyor ki bu uygulamanın da detaylarını incelemenizi tavsiye ederiz. Tüm bu süreçleri başarı ile geçen adaylar ise üst yönetim kurulu ve insan kaynakları ile son bir görüşmeye giriyorlar. Bu aşamayı da başarırsanız tebrikler, iş sizin!

LG’nin Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

LG çalışanlarına yılda 12 maaş ve 4 ikramiye olmak üzere toplamda 16 maaş sağlamakta ve bunun dışında da belirli pozisyonlarda prim uygulaması gerçekleştirmekte.

Yan hakların başlıcaları ise, Koç Holding Emeklilik, özel sağlık sigortası, ödüller, indirimli ürünler, işyeri sağlık servis hizmeti, eğitim, borç para uygulaması ve çeşitli sosyal yardımlar şeklinde. Cezbedici olduğu kesin!

LG Hakkında Genel Bilgi

Mülakata girmeden önce çalışmak istediğiniz firmayı genel hatlarıyla tanımanızda fayda var. 

Marka olarak LG Güney Kore çıkışlı olmasına rağmen şu an neredeyse tüm dünyada birçok satış noktasına sahip. Daha temiz çevre politikasıyla da yoluna devam ettiği için sürdürülebilir enerji konusunda oldukça başarılı çalışmaları var.

Bunun dışında ürün yelpazesi çok geniş olan firmanın üretimini ve satışını yaptığı ürünlere baktığımızda; tv/ses/video, mobil iletişim, beyaz eşya, IT ürünleri ile klima ya da ısıtma ürünlerini görebiliyoruz. Dünya devi olmak kolay değil!

LG İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın! 

İngilizce öğrenmek başlı başına bir çaba gerektiriyorken bir de mülakat için İngilizce öğrenmeye çalışmak daha mı zor dersiniz? Cevabın hayır olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Zira size bir amaç bahşetmesinin dışında bir de motivasyon kaynağı vermiş oluyor. 

Biz de Konuşarak Öğren olarak sizi bu öğrenme sürecinde yalnız bırakmıyoruz. Skype üzerinden alacağınız derslerinizde öğretmenleriniz ABD ofisimizde yer alan ana dili İngilizce olan alanında uzman eğitmenlerimiz olacak. Sizi vakit kaybından kurtaracağımız gibi amacınız doğrultusunda konuşmanızı sağlayacak ve İngilizceyi daha önceki deneyimlerinizden farklı olarak işinize yarar şekilde öğrenmenize yardımcı olacağız. 

Tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden inceleme yaparak en kısa sürede bizimle iletişime geçmek!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.