MAN İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


MAN İngilizce Mülakat Soruları

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İlk olarak Almanya’da kurulan MAN firması, Almanya dışındaki ilk üretim tesisini 1966 yılında açmıştır. Ankara’da üretim faaliyetlerine başlayan MAN Türkiye, zaman içinde “MAN’ın en büyük ve entegre otobüs fabrikası” konumuna yükselmiştir.

50 yılı aşkın bir süre boyunca yüklü bir miktarda satış yapan MAN Türkiye, yurt içinde en büyük pazara sahip olan firma olmuştur. Büyük bir büyüme trendi yakalayan MAN Türkiye, başta AB ülkeleri olmak üzere 47 ülkeye otobüs ihracı yapmaktadır.

Böylesi büyük bir firmada çalışmak, elbette kariyeriniz için oldukça iyi olacaktır. Bu nedenle, sektörle ilgilenen az çok herkes MAN firmasında çalışma talebinde bulunmaktadır.  MAN firmasında çalışmak isteyenler, gerek firmanın internet sitesinden gerekse çeşitli kariyer portalları üzerinden başvuru yapabilmektedir.

MAN’de çalışma alanı oldukça geniştir. Henüz mezun olmamış öğrenciler stajlarını MAN’de yapabilecekleri gibi; mezun olduktan sonra da çeşitli pozisyonlarda görev alabilme şanslarına sahiplerdir. Araba üretim tesislerinde işçi olarak görev alabilir, mühendis olarak üretim aşamalarını takip edebilir ya da satış kısımlarını denetleyen kurumsal bölümlerde rol alabilirsiniz.

Hangi pozisyonda çalışmak isterseniz isteyin İngilizce seviyeniz MAN’de işe girme konusunda oldukça belirleyici olacaktır. MAN gibi büyük firmalarda iş hayatınıza devam etmek istiyorsanız, İngilizce konuşma, anlama konusundaki becerilerinizi geliştirmeniz oldukça hayatidir.

İngilizce seviyenizi ilerletmek için ise başvuracağınız en hızlı ve en etkili yöntemlerden biri de  Konuşarak Öğren sistemidir. Konuşarak Öğren metodu sayesinde size özel yabancı eğitmenle İngilizce gelişim aşamanızı gözlemleyecek ve yapacağınız pratiklerle her geçen İngilizce konuşma ve anlama konusunda ilerleyeceksiniz.

Bu yöntem sayesinde İngilizce bilgilerinizde kalıcı bir ilerleme kat edecek; edindiğiniz İngilizce bilgisi ile sadece MAN mülakatında değil, diğer tüm büyük firmalarla yapacağınız iş görüşmelerinde başarılı olacaksınız. Şimdi ise dilerseniz MAN Türkiye işe alım sürecinden bahsedelim.

MAN İşe Alım Süreci

MAN’de çalışmak için öncelikle açık iş pozisyonlarına bakmalı ve ardından başvuru yapmalısınız. Kariyer siteleri üzerinden de başvurabileceğiniz işlerde ilk olarak telefon üzerinden online bir mülakat gerçekleştirilmektedir. Telefonda size kısa soruların sorulmasının ardından birkaç İngilizce soru da cevaplayabilirsiniz, mülakatta başarılı olmak için mümkün olduğunca rahat olmanızı tavsiye ediyoruz.

Mülakat için firmaya geldiğinizde başvurduğunuz pozisyona bağlı olarak yazılı bir İngilizce sınava tabi tutulabilirsiniz. Bu aşamayı geçmenizin ardından kurum yetkililerinin olduğu bir salonda mülakatınız gerçekleştilmekte ve sizlere kendinizi anlatmanıza yönelik Türkçe ve İngilizce sorular yöneltilmektedir.

MAN Türkiye, çok büyük bir firma olduğundan mülakat aşamaları da çeşitli şekillerde seyredebilmektedir. Bazı mülakatlar ise öncelikle grup mülakatı olarak yapılmakta; bu aşamayı geçtiğinizde birebir mülakatlara geçmeniz söz konusu olmaktadır. Bu birebir mülakatlar da İngilizce becereniz test edilmekte, sorulan sorulara en uygun yanıtı vermeniz beklenmektedir. Tüm bu anlattıklarımızdan da anlayacağınız üzere, MAN Türkiye’de çalışmak için MAN İngilizce mülakatta başarılı olmak en temel aşamalardandır.

İş hayatınızda başarılı olmak ve mülakatta en iyi sonucu olmanız için İngilizce seviyenizin iyi olması şarttır. Ancak yine de sizlere MAN Türkiye İngilizce mülakat sorularından örnekler hazırlayarak, mülakatınızın daha iyi geçmesine katkı sağlamak istiyoruz, bu soruları inceleyerek kendinize en uygun cevabı oluşturabilirsiniz.

MAN İngilizce Mülakat Soruları ve Örnek Cevapları

MAN firmasında mülakat aşamaları çeşitli şekillerde seyredebilmektedir. Ancak ne kadar farklı olursa olsun, sizlere İngilizce birkaç soru sorulmakta ve İngilizce seviyenizin ne derecede olduğu test edilmektedir. Sizlere MAN İngilizce mülakat sorularını ve onlara verebileceğiniz örnek yanıtları hazırladık. Dilerseniz kendinize göre cevapları da oluşturabilirsiniz.

– Can you tell me a little about yourself?

I graduated from Marmara University, International Relations. After graduation, I worked as a product manager in a different company for two years. I live with my family. I’m looking for a job right now.

-What are your weaknesses?

I’m emotional in my bilateral relations. I think, this is my greatest weakness.

-What are your strengths?

My strongest point is that I am responsible. I have never left a job given to me.

– Could you please share a positive and negative thing that your previous manager said about you?

My boss generally appreciated my work. He would congratulate me for finishing my work quickly.

-Where did you learn English?

I went to Anatolian High School and English Courses. And then I went to Erasmus programme for English.

-How do you act if you cannot agree with your manager on a subject?

First, I expect my manager to be calm. Then I will explain the problem to him clearly.

-What are your expectations in business life?

I aim to reach the highest level in my career. For the product manager, MAN is exactly where I want to work.

-Why do you want to work at MAN?

Because I want to work at MAN because this company is a world famous company. I think it will be very good for my career to work in this company.

-Why should we hire you?

Because I have the appropriate skills and experience for this job.

-Do you believe this job will make you happy?

Yes, I do. Because I want to work in this area. And I interested in management.

-What is your biggest success in your life?

My biggest achievement is that I graduate from university with a high degree.

-What is your biggest failure in your life?

My biggest failure is to win the law school.

– Can you give examples of production methods?

Yes, I can. Keizen and 6 Sigma are examples of production methods.

-What are your two features that you do not like in yourself?

I don’t like being emotional and ambitious.
-Do you know a different foreign language?

Yes, I do. I can speak German.

-In which area do you want to develop yourself?

I want to do a master’s degree in my field.

– Who did you convince last?

In my previous workplace, I had persuaded the customers for a loaded payment at the meeting.

 

 

 

 

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.