Mercedes İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Mercedes Benz kariyerine başlamak ya da devam ettirmek isteyenlerin tercih edebileceği en bilinmiş ve en kurumsal markalardan biri. Arabalara ilgi duymasanız da, Mercedes Benz’in müthiş bir kariyer basamağı olduğu yadırganamaz elbette. Bu hızlı giriş, kucağınıza direkt düşmeyecek elbette. Böyle büyük markaların uluslararası çalıştığını ve mutlaka İngilizcenizi test etmek isteyeceğini unutmamalısınız. 

Peki Mercedes Benz İngilizce Bilginizi Nasıl Ölçüyor?

Türkiye ayağı Mercedes Benz Türk olarak hizmet veren şirket İngilizce konusunda oldukça hassas. Satış pozisyonlarında görevlendirilecek olsanız dahi, yabancı müşterilerle de iletişim halinde olmanız gerekeceği için İngilizceniz sınanmakta. 

Mülakatın iki aşamasında İngilizceniz test ediliyor. İlki, online olarak yapılan bir genel bilgi testi şeklinde yapılıyor ve bu aşamadaki sınava tüm adayların katılımı zorunlu. İkincisi ise başvurduğunuz pozisyona göre gerçekleşiyor ve sözlü mülakatın bir aşamasında konuşmanız test ediliyor. 

Her iki aşama için de önceden benzer soruları incelemenizde fayda var. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

İngilizce seviyenizden emin olmamanız çok normal. Öncelikle güvenilir kurumlar ya da yine güvenilir online siteler tarafından yapılan seviye tespit sınavlarını uygulayıp seviyenizi öğrenmenizi tavsiye ederiz. Bu noktadan sonra size temel bir seviyeden fazlasına ihtiyaç duyacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Artık çoğu firmanın yaptığı gibi Mercedes Benz de ilk aşama İngilizce seviyesini online gerçekleştirmekte. Bu yüzden alışılagelmiş kağıt kalemle çözdüğünüz sınavların aksine sınavdan önce benzer şekilde online sınavlar çözebilirsiniz. Burada kelime bilginiz, dil bilgisine hakimiyetiniz ve temel okuma yazma becerileriniz test edileceği için bu alanlarda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederiz.

Konuşma sınavı ya da sözlü İngilizce mülakatı için ise elinizde sımsıkı tutmanız gereken tek şey var; konuşma pratiği. Çünkü mülakat sırasında sözcükler birden zihninizde belirmeyecek; öncesinde pratik yaparsanız belirli kalıpları, yanıtları kullanarak konuşmak çocuk oyuncağı olacaktır! 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Mercedes Benz’de işe alınmanızın çok da kolay olmadığını söyleyebiliriz. Fakat bu sizi korkutmasın, alanınızda kendinize güveniyorsanız adım atmaktan çekinmeyin. 

İşe alım sürecinin ilk aşaması olarak elbette şirketin kendi sitesi ya da kariyer siteleri üzerinden yaptığınız online başvuru yer alıyor. Bu başvurunun ardından eğer firmanın gerekliliklerini karşılıyorsanız online gerçekleşecek bir genel kültür genel yetenek ile İngilizce testlerine giriyorsunuz. Bu aşamanın ardından başarılı olmanız halinde yüz yüze mülakat için merkeze çağrılıyorsunuz ve pozisyonunuza göre değişmekle birlikte bu yüz yüze görüşmenin bir kısmı İngilizce gerçekleşiyor. Bu aşamalarda da başarılı olursanız kişilik envanteri, vaka analizi ve genel müdürlerle görüşme şeklinde süreç ilerliyor. 

Mercedes Benz’in Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar Neler, Çalışma Şartları Nasıl?

Mercedes Benz’in çalışanlarını tüm yan haklardan faydalandırdığını söylersek yanılmış olmayız herhalde. Karılaşacağınız sosyal ve yan hakları sıralayacak olursak; yemek, yol, sağlık sigortası, spor salonu, esnek çalışma saatleri, primler, bazı pozisyonlar için home office çalışma imkanı, katılabileceğiniz fashion week’ler, bir çok etkinlik, aktivite ve eğitim. Kısacası Mercedes Benz bünyesinde çalışacaksanız sıkılmanız ya da körelmeniz pek mümkün görünmüyor. 

Mercedes Benz Hakkında

Mülakata gireceksiniz ve şirket geçmişi, misyonu, kuruluşu hakkında en ufak bir fikriniz yok. Geçmiş olsun, elendiniz! Firmaların, hele ki Mercedes Benz gibi büyük ve kurumsal firmaların adaylarından beklentileri oldukça yüksek, bu sebeple bu bilgileri sizin için kısaca derledik. 

Türkiye ayağının kuruluşu 1967 yılına dayanan Mercedes Benz, 1968 yılında Mercedes Benz Türkiye adıyla üretim ve satışlarına başlamıştır. Otomobillerin yanı sıra otobüs ve kamyon üretimi de gerçekleştirmekte ve 6.300’den fazla personel istihdam etmekte. Türkiye’nin en büyük yabancı yatırım hacimlerinden birine sahip olmasının yanında ihracatta da büyük rakamlarla ülkemizin cari açığını kapatmasında oldukça olumlu katkıları olmaktadır. 

Mercedes Benz İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın! 

Kurumsal ve büyük firmaların mülakatları da zorlu olmakta ve İngilizceyi şart koşmakta. Mercedes Benz de bunlardan biri ve size mülakat konusunda yardımcı olmak için önerimiz bizimle tanışmanız. Biz Konuşarak Öğren ekibi olarak sadece konuşmanızı geliştirmekle kalmıyor, aynı zamanda da konuşurken İngilizceye dair her şeyi öğrenmenizi sağlıyoruz. Bunu da Skype üzerinden size ulaşan ABD ofisimizde yer alan uzman eğitmenlerimizle size ulaşarak sağlıyoruz. Daha önce yaşamadığınız bir öğrenme deneyimi için sizi internet sitemizi incelemeye ve vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçmeye davet ediyoruz! 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.