Petkim İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Petkim 1965 yılında Türk Petrol Anonim Ortaklığı öncülüğünde kurulmuştur. Ülkemizde sanayi sektörünün en önemli hammadde sağlayıcılarından biri olan Petkim’de kariyer yapmak istiyorsanız, iş görüşmenizde size yardımcı olacak sektör hakkında bazı bilgileri, mülakat süreçlerini ve firmanın işleyişiyle ilgili detayları bu içeriğimide bulabilirsiniz.

Ambalaj, boya, ilaç, kozmetik, deterjan, inşaat, otomotiv gibi pek çok farklı sektöre hammadde sağlayan ve 50’den fazla petrokimyasal ürün gamına sahip olan Petkim’e iş başvurusunda bulunmak için şirketin kendi internet sitesi üzerinden aday havuzuna girebilir ya da Linkedin vb. bazı kariyer siteleri üzerinden firmaya ulaşabilirsiniz.

Petkim İngilizce Bilginizi Nasıl Ölçüyor?

 Petkim gereken pozisyonlara en doğru ve yetkin adayları yerleştirebilmek için işe alım sürecinde teknik mülakatlar, yetenek sınavı ve bazı pozisyonlar için de yabancı dil sınavı uygulayabiliyor. Bu sınavları başarıyla tamamlayıp bir sonraki aşamaya geçtiğiniz takdir de ise sözlü ingilizce mülakat için yeniden görüşmeye çağırılıyorsunuz.

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim?

Başvurduğunuz pozisyona göre, yönetici ya da idari kadroda yer alabilmek için, ingilizcenizin yeterince akıcı olduğundan ve gramere hakim olduğunuzdan emin olmalısınız. İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezun olmak da bu noktada sizi diğer adaylardan bir adım öne çıkaracaktır. Ayrıca IELTS’in tüm bileşenlerinden 6 puan ya da diğer dil sınavlarından yüksek bir puan almış olmanız bekleniyor. Kısacası çalışacağınız sektör ve pozisyonunuzun gerekleri hakkında ne kadar  akıcı konuşursanız o kadar avantajlı konumda olursunuz.

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor? 

Şirketin web sitesinde oluşturulan aday başvuru havuzundan ya da çeşitli kariyer siteleri üzerinden başvuruda bulunduğunuzda, ilgili pozisyonlara uygun nitelikte adaylar belirlenerek mülakata çağrılıyor. Mülakatlarda bir yandan sizin  yetkinliğinizi ölçerlerken bir yandan da pozisyonun gerektirdiği duruma göre çeşitli kişilik testleri, yetkinlik değerlendirme ve beceri sınavları da uygulanabiliyor. Tüm bu değerlendirmeler neticesinde uygun bulunan adaylara iş teklifi yapılıyor. Yetenek kazanım ve yetenek yönetim süreçlerine oldukça önem veren şirket, çalışanları için sağladığı pek çok eğitim imkanıyla başvuranlar için de cazip bir hale geliyor.

Bu noktada belirtmemiz gereken önemli konulardan biri de oryantasyon süreci. Statünüz beyaz yaka da olsa mavi yaka da olsa oryantasyon eğitiminizi tamamladığınızda görev başına getiriliyorsunuz. Üretim bölümündeyseniz 2, idari bölümdeyseniz 1 aylık oryantasyon süreci sizi bekliyor.

Çalışanlara Sunulan İmkanlar ve Çalışma Şartları 

Çalışanlarını oldukça önemseyen ve mutluluklarını ön planda tutan Petkim’de işe başlayanlar iş kanununa tabi olarak yasal çalışma sürelerinde çalıştırılıyorlar. Çalışanlara maaş, yemek, servis gibi standart olan haklarının yanısıra özel sigorta, evlenme ve doğum yardımı, ikramiye, zaruri ihtiyaç karşılığı borçlanma gibi pek çok imkan sağlanıyor. Ayrıca iş yerinin kendi bünyesinde belirli aralıklarla yaptırılan sağlık kontrolü, yemekhanede diyet menü alternatifi, çocuğu olan çalışanlar için kreş gibi çok çeşitli uygulamalarla çalışanlarının motivasyonunu arttırıyor. 

Petkim Hakkında  

Kurulduğu günden bu yana sürekli büyüyen ve ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayan Petkim, hem sektöre yaptığı yatırımlarla hem de içinde bulunduğu sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça söz ettiriyor. Çevreci yaklaşımı benimseyen üretim teknolojinin yanısıra, ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda hayatımıza büyük etkisi ve katkısı olan Petkim, yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlamaktadır. 

Petkim İngilizce Mülakatına Konuşarak Öğren ile Hazırlanın!

Kariyerinizle ilgili atacağınız bu önemli adımda konusarakogren.com yanınızda! Başvurulan şirket ne kadar büyük ve kurumsal ise ingilizce mülakat da başvuranlar için o kadar stresli oluyor. Bu süreci mümkün olduğunca stressiz atlatmak ve kariyerinizde emin adımlarla ilerlemenize yardımcı olmak için sitemizi inceleyip, bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ve ana dili ingilizce olan eğitmenlerimizle Skype üzerinden, sizin belirlediğiniz zamanlarda konuşabilir ve ingilizce pratiğinizi geliştirebilirsiniz. 

Bu yazıları da okumak isteyebilirsiniz:

Aselsan İngilizce Mülakat

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.