Petrol Ofisi İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Petrol Ofisi 1941 yılında petrol ve petrol ürünleri pazarlamak amacıyla kurulmuştur. İlk olarak Ankara’da dokuz personel ile faaliyete geçen Petrol Ofisi, Türkiye’nin 81 ilinde ve 850 ilçeyi kapsayan bayi ağı ile stoklar oluşturup hizmet vermektedir. 1700 Akaryakıt istasyonu, 1 madeni yağ fabrikası, 4 LPG dolum terminali, 20 havaalanı ikmal ünitesi, 1,1 milyon metreküpün üzerinde depolama kapasitesi ile ülkede liderdir.

Petrol Ofisi son 1 yılda en fazla çalışanı pazarlama departmanına almıştır. Sonra sırasıyla mühendislik, muhasebe ve satış departmanı gelmektedir. 

Petrol Ofisi İşe Alım Süreci

Petrol Ofisi departmanlarında çalışmak isteyen adaylar imkânı iş başvuru formu ile başvurularını yapabilirler. Petrol Ofisi işe alacağı personelleri kariyer portalları üzerinden değerlendirmektedir. Yaptığınız başvuruları kurumun insan kaynakları departmanından yetkililer incelemektedir. Uygun buldukları adayları mülakat için şirkete davet etmektedir.

Oldukça yoğun bir mülakat programı olan Petrol Ofisi mülakatı öğleden önce ve sonra olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Mülakatı gerçekleştiren yetkililer alanlarında profesyonel ve oldukça dikkatlidir. Daha önce çalıştığınız işle ve eğitiminizle alakalı sorular yöneltilerek mülakata başlarlar. Devamında olaylara bakış açınızı, problemleri nasıl çözdüğünüzü ve nasıl sonuçlar elde ettiğinizi öğrenmeye çalışırlar.  Böyle sorulara cevaben başarı hikayelerinizi tabi ki anlatın fakat bazen çözemediğiniz problemleri ve bu problemlerden nasıl bir ders çıkardığınızı da anlatmanız iyi olabilir.

 • Sizi Neden İşe Almalıyız? Bu soru hemen hemen her mülakatta olmazsa olmaz bir sorudur. Cevabınızı şirketin ihtiyaçlarını ve gereklerini bilerek, inançlı cevaplarsanız ikna etme olanağınız artar. Bu sebeple kendinizi ve şirketi iyi analiz etmelisiniz.

Mülakata, önceki başarılarınızın bir listesini yaparak hazırlanın.

Bu şirkette başlamak istediğiniz iş pozisyonuna ve sektörle alakalı sorular yöneltmeniz önemli bir ayrıntı olacaktır.

Mülakat biterken, insan kaynakları yetkilisi üzerinde iyi bir izlenim bıraktığınızdan ve kendinizi iyi ifade ettiğinizden emin olun. Mülakattan sonra hatırlanmasını istediğiniz yetenek ve becerilerinizi doğru ifade edip etmediğinizi düşünün. Referans, özgeçmiş ve daha evvel yaptığınız işlerden örneklerden başka verebileceğiniz başka bilgiler olup olmadığını öğrenin. Bular sizin doğru izlenim yaratmanıza yardımcı unsurlardır. Pozisyona ile yakından ilgilendiğinizi ve bu işten keyif aldığınızı da belirtmeyi unutmayın. Mülakatın bitiminde sürecin nasıl devam edeceğini sorun ve ilgili görünün.

Ne zaman karar verileceğini, sizinle ne zaman iletişim kurulacağını ve işe alım süreci boyunca kiminle iletişim kuracağınızı öğrenmelisiniz. 

İngilizce Dil Bilgisi İsteyen Departmanlar

Petrol Ofisi AŞ’nin dil bilgisi isteyen ve aynı zamanda açık pozisyonlarını sizler için listeledik. Umuyoruz ki dilediğiniz departmanda kendinizi geliştirerek kariyer planınızı sürdürürsünüz. 

 • Tedarik Zinciri Uzmanı
 • Distribütör Satışları Bölge Müdürü 
 • Distribütör Satışları Saha Müdürü 
 • Tahsilat ve Gecikmiş Alacaklar Sorumlusu
 • Endirekt Satın Alma Uzmanı
 • Saha Müdürü
 • Engineering Buyer
 • Investment Project Manager
 • Filo Kartları Koordinatörü

Petrol Ofisi İngilizce Mülakat

Petrol Ofisi insan kaynakları yetkilisi mülakattan önce bir İngilizce sınavı yapıyor. Yapılan sınav sonucunda İngilizce yeterliliğinizi tespit ediyor. Bu ilk aşamayı geçemediğiniz takdirde diğer aşamalara devam edemiyorsunuz. Bu sınav yaklaşık 40 dakika sürüyor. Kelime bilgisi, dil bilgisi, okuma ve yazma bilgisi değerlendiriliyor. Başarılı olduğunuz takdirde telaffuz becerinizi ölçmek adına sözlü bir İngilizce mülakattan geçiyorsunuz. Bu sözlü İngilizce mülakatta akıcı ve hatasız konuşmanız beklenecektir. Yukarda belirttiğimiz pozisyonların hepsinde İngilizce bilgisi isteniyor. Genel olarak İngilizce bilginizin değerlendirileceği bu mülakat için İngilizce bilginiz yetersiz ise vakit kaybetmeden Konuşarak Öğren‘i ziyaret edin. Kaliteli eğitmen kadromuz ile daha önce yaşamadığınız bir deneyim ile İngilizcenizi ilerleteceksiniz.

İngilizce Mülakatlarda En Çok Sorulan Sorulardan Bazıları;

 • If you could start your career over again, what would you do differently? Kariyerine tekrar başlasaydın, neleri farklı yapardın?
 • What did you hear about us? Bizim hakkımızda ne duydun?
 • Are you a risk taker or do you like to stay away from risks?  Risk alıyor musunuz yoksa risklerden uzak kalmayı mı tercih edersiniz?
 • What are your strengths? Güçlü yönleriniz neler?

Aşağıdaki yazılara da göz atmak isteyebilirsiniz:

Borusan İngilizce Mülakat

Enerjisa İngilizce Mülakat

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.