Renault İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kariyerinizi güçlü bir marka ile mi ilerletmek istiyorsunuz? Ya da yeni mezun ya da öğrencisiniz ve kariyerinize zirveden mi başlamak istiyorsunuz? O zaman başvuracağınız firmaların arasında mutlaka Renault da olacaktır. Mülakat sürecinde elbette İngilizce bilginizin de ölçüleceğini ve seçilme aşamasında kriterlerden biri olacağını da unutmamalısınız.

Şirket İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Renault firması, İngilizce bilginizi alım sürecinin son aşamasında ölçüyor. Son aşamada; başka birçok firma tarafından da kullanılan, özellikle iş İngilizcesini ölçmeye yönelik uluslararası bir sınav olan TOEIC sınavına girmeniz ve bu sınavdan belli bir puan almış olmanız gerekiyor.

Peki nedir bu TOEIC?

TOEIC, Amerikalı ETS kurumu tarafından hazırlanan, çoktan seçmeli 100 dinleme ile 100 okuma sorusundan oluşan ve pek çok firma tarafından geçerliliği olan bir İngilizce sınavı.

Sınavda 45 dakika dinleme için, 75 dakika ise okuma için verilmektedir. Sınav geçerlilik süresi 2 yıl ve alınabilecek en yüksek puan 990’dır.

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

Bahsettiğimiz gibi Renault bünyesinde çalışabilmek için TOEIC sınavından geçerli puanı almanız gerekiyor. Geçerli puanı alabilmek için ise özellikle dinlediğini anlayarak ilgili soruları cevaplayabilme, okuduğunu anlama becerilerinizin gelişmiş olması gerekiyor.

Bu noktada temel seviyede bir İngilizce sizin için yeterli olmayacaktır. Sınava hazırlanırken bol bol pratik, özellikle ana dili İngilizce konuşmacılardan dinleme ve okuma pratiği fayda sağlayacaktır.  

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Renault firması öncelikle açık pozisyon ilanlarına kendi siteleri üzerinden cv yolu ile başvuru alıyor. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra bazı adaylarla telefon ya da Skype üzerinden bir mülakat gerçekleştiriyorlar. Bu ilk mülakatta insan kaynaklarının amacı, şirket hakkında adaylara bilgi vermek ve kendilerine özgeçmişleriyle alakalı bazı detayları sormak. Sonraki aşama kişilik envanteri; sizi daha iyi analiz etmek için bir kişilik envanteri uygulanıyor.

Süreç; ilki insan kaynaklarıyla, ikincisi ise açık pozisyonun yöneticisiyle olmak üzere iki yüz yüze mülakat ile devam ediyor. İnsan kaynakları mülakatında başarılı sonuç alan adaylar yöneticilerle mülakata girme fırsatı elde edebiliyor.

Son aşama İngilizce seviyesini ölçmeye yönelik. Yazımızda bahsettiğimiz TOEIC sınavı bu aşamada geçerlilik sağlıyor. Bu sınavdan da yeterli puanı alan adaylara şartlar ve ücretin detaylıca iletildiği bir teklif sunuluyor.

Süreç uzun ve meşakkatli gibi görünse de, Renault, şirket olarak pek çok kişinin kariyer hayalinde yer alıyor ve bu yüzden her işe alım döneminde adaylar tarafından oldukça fazla talep görüyor.

Şirketin Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Renault, diğer şirketlerle karşılaştırıldığında firma olarak çalışanlarına pek çok sosyal olanak tanıyor. Bunlardan bazıları özel sağlık sigortası, maluliyet ve vefat tazminatı, grup emeklilik planı, ulaşım ve yemek olarak dikkat çekiyor.

Sosyal olanakların dışında Renault bünyesinde çalışmaya başladıysanız çalışma arkadaşlarınızla birçok etkinlik ve aktiviteye de katılma şansı elde edebiliyorsunuz.

Renault Hakkında

Renault’nun Türkiye ayağı olan Oyak Renault fabrikaları 1969 yılında Bursa’da kurulmuştur.  Şirket değerlerini ekip ruhu, şeffaflık, profesyonellik, güven, ilkelilik ve yaratıcılık olarak tanımlıyor. Mülakata hazırlanırken şirketin web sitesi üzerinden de inceleme yapmanızda fayda olacaktır. Çünkü her firma mülakatında, firma hakkında ön bilgi diğer adaylar arasından öne çıkmanıza yardımcı olacaktır.

Renault İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Şirketin ilanına başvurmanız, İngilizce sınavı için de hazır olmanızı gerektiriyor. Firmanın ön koşul olarak istediği TOEIC sınavı sıradan bir yazılı sınav değil ve özellikle dinleme, dinlediğini anlama konusunda pratik yapmanız oldukça önemli. Bu noktada size yardımcı olmak için biz devreye giriyoruz. Konuşarak Öğren olarak ABD ofisimizden Skype üzerinden sizinle bağlantı kurarak, ABD’li eğitmenlerimizle sizi buluşturuyor; bol bol konuşturuyor, bol bol dinletiyoruz.

Unutmamakta fayda var; Renault’nun geçerliliğini kabul edeceği TOEIC sınavı da ABD’deki ETS merkezinde hazırlanıyor ve dinleme parçaları için Amerikan aksanına hakim olmanız gerekebilmekte. Konuşarak Öğren size bu fırsatı verirken, aynı zamanda esnek bir eğitim programı olduğu için dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman ve sürede derslerinizi almanıza yardımcı oluyor.

Detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz. İngilizce’ye Fransız kalmamak için, ana dili İngilizce olan eğitmenlerle derslerinize başlayabilirsiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.