Shell İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Shell firması uzun zamandan beri Türkiye’de hizmet veren şirketlerden biri ve bu sürece bağlı olarak da hem istasyon sayısı hem de genel müdürlüklerinde ve bu istasyonlarında istihdam ettiği çalışan sayısı epey fazla. Fakat işin bir de uluslararası firma olması boyutu var ki; bu da İngilizce bilmeyi zorunlu hale getiriyor. Firma çalışanlarını işe alırken İngilizce mülakata da dahil ediyor. Bu sebeple yazımızın size mülakatlara hazırlanırken yol gösterici olacağını umuyoruz.

Şirket İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor? 

İngilizce bilginiz mülakat aşamalarından birinde yazılı bir sınav ile ölçülüyor. Bu sınavda sizin okuma, yazma, dil bilgisi ve kelime bilgileriniz ölçülüyor. Sınav Shell için oldukça önemli bu yüzden mülakata girmeden önce bilgilerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Bunun dışında da mülakatın ilerleyen aşamalarında sizden vaka çalışmasına katılmanız isteniyor. Bu vaka çalışması için size verilen yaklaşık 3 ya da 4 sayfalık metin ise İngilizce oluyor ve bu metni anlayarak uygulamanız bekleniyor. Bu noktada İngilizceniz direkt ölçülmüyor fakat İngilizce bilmeyen birinin bu aşamada başarılı olamayacağı da aşikar. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor? 

İngilizceniz iki farklı aşamada ölçüleceğinden, seviyeniz düşükse yükseltmenizde fayda var. Çünkü temel ya da temele yakın bir seviye ile size ilk aşamalardan birinde uygulanacak olan sınavı geçmeniz de çok mümkün olmayacaktır. Okuma, yazma, dil bilgisi ve kelime bilginizi gözden geçirmenizin zamanı! Bunun dışında da vaka çalışmasında İngilizce metin verileceği için bol bol okuma yapmanızı tavsiye ediyoruz. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Shell, işe alım sürecine öncelikle kariyer siteleri ya da firmanın kendi web sitesi üzerinden duyurduğu işe alım ilanlarına başvurmanız ve kendilerinin bu başvuruları değerlendirmesi ile başlıyor. Değerlendirilen başvurular arasından kriterlere uygun olanlar görüşme için genel müdürlüğe çağırılıyor. Sonrasında Türkçe uygulanan bir genel yetenek sınavı ve İngilizce uygulanan bir dil sınavı yer alıyor. Bu sınavların ardından adaylar başarılı olurlarsa, önce birebir Türkçe vaka çalışmasına dahil oluyorlar. Ardından ise İngilizce metinlerle kendilerine aktarılan bir başka vaka çalışmasını grup ile çözüyorlar. 

Bu son aşamayı da başarı ile geçen adaylar ise son aşama olan bire bir mülakata giriyorlar.

Şirketin Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Shell kendi tabiriyle rekabetçi bir başlangıç maaşı sunuyor ve performansa bağlı olarak ödüllendirmeler sunuyor. Yan haklara baktığımızda; spor tesisleri, sağlık imkanları, diş bakımı, araba park yeri gibi farklı olanaklar yer alıyor. Bunun dışında eğitime de oldukça önem veren firma; yeni mezunlar için ayrı bir program uyguluyor. 

Şirket Hakkında Genel Bilgi 

Shell, uluslararası bir enerji şirketi ve petrol ve doğalgaz aramaları, üretilmesi, rafine edilmesi ve pazarlanması ile kimyasal maddelerin üretilmesi ve pazarlanması alanlarında hizmet veriyor.

Türkiye’de ise 1923’ten beri, Shell,  “Perakende Satışlar”, “Madeni Yağlar Üretim ve Pazarlama”, “Ticari Filo”, “Toptan Akaryakıt”, “Enerji ve Gaz”, “Doğalgaz ve Petrol Arama”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve “Denizcilik Satışları” alanlarında faaliyet göstermektedir.

Günümüzde de enerji üretiminin yanı sıra pek çok sosyal sorumluluk projesine destek vermekte (Çatalhöyük kazı çalışması, UNESCO gibi) ve sürekli büyüme ve sürekli eğitim ilkesini benimsemekte. 

Siz de mülakata gireceğiniz şirket hakkında bilgi sahibi olmalı ve bu bilgileri gözden geçirmelisiniz ki diğer adaylardan bir adım önde olun. 

Shell İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

İki aşamada sıkı sıkıya İngilizcenizi ölçen ve bu ölçümü eleyici olarak belirleyen Shell mülakatlarına hazırlanırken konuşmanızı en kolay, vakit almayan ve verimli yoldan ilerletmenin yolunu bulmak zorundasınız. Yanına salata da ister misin dediğinizi duyar gibiyiz! Fakat bu söylediklerimizin hayal olmadığını ispat etmek için sizi bize ulaşmaya davet ediyoruz.

Konuşarak Öğren olarak size Skype üzerinden ulaşarak konuşturacak, konuştururken öğretecek, öğretirken de kurs maliyeti, zahmeti, sabit ders saati ve kalabalığından kurtaracağız! Bunu ise ABD ofisimizde yer alan alanında uzman eğitmenlerimiz yoluyla gerçekleştireceğiz. Daha ne olsun! Detaylı bilgi için web sitemiz üzerinden inceleme yapabilir ve dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.