Siemens İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Bilişim ve teknoloji sektörünün en eski ve en bilindik isimlerinden biri şüphesiz Siemens. Geçmişten bugüne çok fazla yeniliğe imza atamamış da olsa yıllardır sektörde varlığını sürdüren ve pek çok çalışanı istihdam etmiş olan bir firma. Uluslararası çalışan bir şirket olduğu için de iş başvurunuzun ardından gerçekleşecek mülakatlarda İngilizcenizin sınanacağını belirtmek isteriz. 

Siemens İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

İngilizceniz işe alım sürecinin sözlü mülakat aşamasında konuşmanız sınanarak ölçülüyor. Siemens sizin kağıt üzerinde ne kadar İngilizce bildiğinizle değil, bu İngilizceyi ne derece karşınızdakine aktardığınızla ilgileniyor. Yani dile dair çok bilgili de olsanız, akıcı bir şekilde konuşamıyorsanız ne yazık ki kendileri için bir şey ifade etmiyor. Başvurduğunuz pozisyona göre İnsan Kaynakları personeli sizi sözlü mülakata alarak bazı sorular yöneltiyor ve bu aşamada hem bu soruları anlıyor olmanız hem de sorulara mantıklı ve dürüst, aynı zamanda akıcı cevaplar vermeniz gerekiyor. Elbette İngilizce!

Ne Seviyede İngilizce Bilmelisiniz?

İngilizce seviyeniz için söyleyebileceğimiz elle tutulur bir şey olmamakla birlikte, özellikle konuşma becerisi alanında en az C1 seviyesini size önerebiliriz. Elbette konuşma becerisi diğer becerilerin, yani okuma ve yazmanın da kombinasyonunu gerektirdiği için bütünlemesine bir çalışma sizin için faydalı olacaktır. 

İşe seviyenizi belirleyerek başlamanızı tavsiye ediyoruz. Sonrasında da bir an önce konuşma ağırlıklı çalışmaya başlarsanız aslansınız kaplansınız!

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

İşe alım süreci diğer pek çok firmada olduğu gibi duyurulan açık pozisyonlara yaptığınız online başvuru ile başlıyor. Firma özgeçmişinizi, bu özgeçmişte belirttiğiniz yabancı dil seviyenizi ve yetkinliklerinizi inceleyerek tarafınıza bu doğrultuda dönüş yapıyor ve mülakata davet ediliyor. Mülakatta ise sizinle hem İngilizce hem Türkçe sözlü konuşmalar yapılıyor ve değerlendirmenize devam ediliyor. Neticede eğer Siemens sizden etkilenir ve işe yatkın olduğunuza inanırsa size olumlu dönüş yapıyor. 

Siemens’in Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları 

Siemens piyasa koşullarıyla eşdeğer bir sabit ücret ödemesinin yanında bir de hedef doğrultusunda değişken ücret adı altında ödeme gerçekleştiriyor. 

Yan haklara gelecek olursak, özel sağlık sigortası, hayat sigortası, mobil telefon, kreş yardımı, servis, öğle yemeği, kafeterya ve spor kulübü belli başlı olanları. Bunun dışında da çalışanlar kendi tercihleri doğrultusunda alışveriş ve benzin çekleri ya da check up gibi avantajlardan yararlanmakta. Tam zamanlı çalışanların da Bireysel Emeklilik sisteminden faydalandığını söylemeliyiz.

Siemens Hakkında Genel Bilgi

Mülakattan önce sizin için cam simidi olabilecek bir bölüm daha, buyurun! Şirketler sizin kendileri hakkında bazı temel bilgilere sahip olarak görüşmeye gitmenizi beklerler. Biz de sizin için bu bilgileri derledik. 

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi Siemens çok köklü bir geçmişe sahip. 1856 yılında Türkiye piyasasına ilk telgraf sisteminin kurulmasıyla girmiş. Sadece teknoloji alanında değil, enerji, bina teknolojileri, ulaşım ve sağlık gibi başka pek çok alanda da varlığını sürdürmekte.

Siemens İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Sözlü mülakatta İngilizce konuşmanız bekleneceği için Konuşarak Öğren olarak size başka bir yerde karşınıza çıkamayacak bir fırsat sunuyoruz. Peki bunu nasıl yapıyoruz?

Skype üzerinden ABD ofisimizde yer alan ana dili İngilizce olan ve alanında uzman eğitmenlerimiz size sizin de uygun olduğunuz zaman dilimleri arasında ulaşıyor ve size ihtiyacınız olan tüm konuları konuşarak öğretiyor! Konuşmak İngilizceyi öğrenmenin tek yolu ve siz bu fırsata kurs maliyet ve zaman kaybı olmadan ulaşabiliyorsunuz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey sitemizde sizi ağırlamamız ve sizin vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçip detaylı bilgi almanız!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.