SunExpress İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Havacılık sektörünün yükselen yıldızlarından Sunexpress, bu sektöre gönül verenler ve kariyerine bu alanda devam etmek isteyenler için harika fırsatlar sunuyor. Türk Hava Yolları ve Lufthansa Hava Yolları’nın ortak girişimi ile kurulan SunExpress’in ingilizce mülakatına hazırlanırken bilmeniz gerekenleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

SunExpress İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Başvurunuz kabul edildikten sonra ilk olarak size 100 soruluk bir ingilizce testinin linki gönderiliyor. Bu test sırasında kameraya kaydediliyorsunuz. Gramer ağırlıklı bu testte yaklaşık 20 kadar da paragraf sorusu sizi bekliyor olacak. Testi bitirdikten çok kısa bir süre sonra test sonucunuz size bildiriliyor ve şayet geçtiyseniz bir sonraki aşama olan sözlü mülakat için sizinle iletişime geçiyorlar. Bu noktada karşınızda kimse olmadan, size gönderilen soruları kamera karşısında cevaplayıp, gönderiyorsunuz. Genel olarak daha önce yaptığınız işler hakkında bilgi, en sevdiğiniz şehir ya da başvurduğunuz pozisyonu neden seçtiğinizle ilgili 5 soru soruyorlar. Sözlü mülakatın sonucu bir hafta içerisinde tarafınıza bildiriliyor. Pek çok ingilizce mülakata göre daha stressiz olan bu bölümü de başarıyla geçerseniz sonrasında kişilik envanteri testi denilen aşamaya geliyorsunuz.

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

SunExpress’te işe başlayabilmek için, şayet birden fazla dil biliyorsanız ingilizce testindeki 100 sorunun 50’sini bilmek genelde yeterli oluyor. Bildiğiniz tek yabancı dil ingilizce ise bundan biraz daha fazlası bekleniyor sizden. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Kariyer siteleri üzerinden SunExpress’in size uygun olduğunuz düşündüğünüz departmanı için başvuruda bulunuyorsunuz. Sonrasında adaylar içinden uygun olanlara dönüş yapılıyor ve mülakatlar gerçekleştirilmeye başlanıyor. İlk olarak yukarıda bahsettiğimiz ingilizce testi, sözlü mülakat aşamaları gerçekleştirildikten sonra, size yaklaşık 500 soruluk bir kişilik testi gönderiyorlar. Evet / Hayır şeklinde cevaplandıracağınız bu kişilik testinin sonucuna göre son olarak yüz yüze mülakata çağırılıyorsunuz. Bu görüşmede biri psikolog olmak üzere şirket yönetiminden 4 ya da 5 yönetici yer alıyor. Ağırlıklı olarak Türkçe gerçekleştirilen mülakatın bir bölümü ingilizce olarak da yapılabiliyor. Eğer kabin memurluğu için başvuruyorsanız boy ve kilo bilgileriniz de alınıyor. Tüm bu süreçleri başarıyla geçtikten sonra maaş teklifi yapılıyor ve sonrasında işe başlıyorsunuz. Eğer ilk başvurunuzda işe alımınız gerçekleşmezse, ingilizce sınavınızın sonuçları daha sonraki başvurularınızda değerlendirilmek üzere 6 ay geçerliliğini koruyor.

Çalışanlara Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

SunExpress’te işe başladığınız zaman yemek kartı, özel sağlık sigortası, tüm gün sağlık hizmeti ve kaza sigortası gibi yan haklardan faydalanmaya başlıyorsunuz. Ayrıca SunExpress dahil dünyadaki 50’den fazla hava yolunda indirimli bilet alma hakkınız oluyor.

SunExpress Hakkında Genel Bilgi

1989 yılında Türk – Alman dostluğunun bir simgesi olarak kurulan ve 30 yılı aşkın süredir yolcularına güvenli ve konforlu uçuş sağlamanın önemini vurgulayan SunExpress, yılda yaklaşık 9 milyon yolcu taşıyan, özellikle tatil lokasyonlarına aktarmasız yaptıkları uçuşlarıyla hayatımızı kolaylaştıran bir hava yolu şirketi. 

Türkiye’de çok sayıda şehre yaptıkları uçuşların yanısıra Avrupa, Kuzey Afrika, Akdeniz, Karadeniz’de pek çok ülke ve şehre uçuşlar gerçekleştiriliyor. Türkiye’deki merkezi turizmin başkenti Antalya’da bulunan firmanın ayrıca İzmir’de de bir ofisi bulunuyor. Almanya’daki merkezi ise Frankfurt’ta yer almakta. 

2014 yılından bu yana filosuna çok ciddi yatırımlar yapan SunExpress, Avrupa’ nın en genç filosuna sahip hava yolu şirketidir. Gelişmek için her zaman yenilikçi olmanın gerekliliğine inanan şirket, Facebook Messenger ve Whatsapp uygulamalarından bilet satış ve rezervasyonu gibi kolaylıkların öncüsü konumundadır.

Tüm bunların yanısıra çevre konusuna gösterdiği hassasiyet ve sürdürülebilirlik konusundaki çalışmaları ile Atmosfair tarafından ödüllendirilen firma bu anlamda da sektöründeki pek çok rakibinden sıyrılıp, bir adım öne çıkmaktadır. Aralarında Türkiye’nin En Güvenli Hava Yolu Ödülü de olmak üzere Türkiye ve Almanya’da çok sayıda ödüle layık görülen SunExpress 4000’in üzerinde kişiye istihdam sağlamaktadır. 30 ülkede 90’dan fazla yere uçuşu bulunan şirket, ISO 9001 kalite yönetimi, bilgi güvenliği, çevre koruma, müşteri memnuniyeti kalite yönetimi gibi pek çok önemli konuda sertifikalara sahiptir. 

SunExpress İngilizce Mülakatına Konuşarak Öğren ile Hazırlanın!

Havacılık sektörünün göz bebeği SunExpress’te kariyer yapmak istiyorsanız ister kabin memurluğu için isterseniz yer hizmetleri için başvurmuş olun, ingilizceyi akıcı bir biçimde konuşuşyor olmanız çok önemli. Her ülkeden turistle iletişimde olmanızı gerektiren bu keyifli iş için diğer rakiplerinizden bir adım önde olmak istiyorsanız konusarakogren.com olarak yanınızdayız. Ana dili ingilizce olan uzman eğitmenlerimizle Skype üzerinden, sizin uygun olduğunuz vakitlerde yapacağınız görüşmeler sayesinde hem akıcı bir şekilde konuşabilecek hem de eksiklerinizin neler olduğunu görüp, kendinizi geliştirmek için daha çok motive olacaksınız. Bunun için sitemizi inceleyerek bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Hepinize iyi uçuşlar! 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

THY Genel Yetenek ve İngilizce Sınavları ve Mülakatlarına Gireceklere Tavsiyeler

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.