Toyota İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İş dünyasına hızlı bir giriş yapmak istediniz ve Toyota bu yöndeki tercihiniz olduysa sizi şöyle alalım. Uluslararası bir firma olan ve Türkiye’de de uzun yıllardır hizmet veren Toyota, iş arayanların ve işinde yükselmek isteyenlerin göz bebeği firmalardan biri. Uluslararası demişken, yurt dışı ile çalışan bir firmada sadece Türkçe kullanarak anlaşamayacağınızı da söylemeliyiz. İngilizce ana dilinizin en yakın arkadaşı olmalı ve bunu iş görüşmeleri sürecinde sizden kanıtlamanızı isteyecekler. Yazımızın devamında size faydalı olacağını düşündüğümüz bazı ipuçları vereceğiz.

Toyota İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Üzülerek söylüyoruz ki, sizin “İngilizcem çok iyidir, turistlere çok iyi yol tarif ediyorum” minvalinde cümleniz kendileri için yeterli olmayacaktır. Size kısaca mülakatların İngilizcenizin ölçüldüğü kısmından bahsedelim. 

Uluslararası alanda çalışan ve yabancı sermayeli firmalardan biri olan Toyota, ilk görüşmesini telefon üzerinden gerçekleştiriyor ve bu ilk görüşme esnasında, başvurduğunuz pozisyona göre, hiç beklemediğiniz anda sizinle biraz da İngilizce konuşmaya başlıyorlar. Bu biraz kısmı tamamen görüşen yöneticinin inisiyatifinde olduğu için hazırlıklı olmanızda fayda var. Sonrasında ise ilk aşamayı geçmeniz halinde sizi genel merkeze çağırıyor ve burada da yazılı bir İngilizce testine tabi tutuyorlar. 

Yani aralıklarla, biri sözlü biri yazılı olmak üzere iki İngilizce ölçütü kullanılıyor. Erdal Bakkal’da işe başlamayacağınızı düşünecek olursak bize göre çok da şey istemiyorlar.

Ne Seviyede İngilizce Gerekiyor?

İngilizce mülakat aşamasında sizi hem sözlü hem de yazılı mülakata dahil edecekleri için seviyenizin Erdal Bakkal’da çalışmak için gerekenden hallice olması gerektiğini gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz! 

Sözlü mülakat için konuşma pratiğinizin iyi olması, kelime hatalarından kaçınabiliyor olmanız, gramer kurallarıyla barışık olmanız, akıcılığınızı yitirmemeniz gerekiyor. Bu gereklilikleri sağlayabiliyorsanız zaten yazılı sınavda da zorlanmayacaksınız. Çünkü konuşurken kural olarak bildiğiniz ya da dikkat ettiğiniz tüm İngilizceyi kullandığınız için yazılı sınav sizin için çerez kalacaktır. Bu sebeple konuşmak öğrenmenin tamamı aslında!

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Süreç biraz önce de bahsettiğimiz gibi ilk olarak telefon görüşmesi ile başlıyor. Tabii kariyer siteleri ya da şirketin kendi sitesi üzerinden verilen ilana başvurduğunuz ve ilk kriterlere uygun olduğunuz takdirde oluyor bu ilk telefon görüşmesi. Görüşme Türkçe başlayıp, pozisyonunuza göre İngilizce mülakat şeklinde devam edebiliyor. Bu ilk telefon görüşmesinin ardından uygun görülürseniz genel merkeze davet ediliyorsunuz ve burada hem bir genel yetenek genel kültür testine hem de bir İngilizce testine giriyorsunuz. Sonrasında yüz yüze mülakat aşamasında insan kaynakları müdürü ile görüşüyorsunuz. Yüz yüze görüşmelerde stresten kaçınmanızı ve dürüst cevaplar vermenizi öneririz.

Toyota’nın Çalışanlara Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Büyük firmaların sorumluluğu büyük olduğu gibi, getirileri de aynı oranda büyüktür. Toyota bu alanda verebileceğimiz en güçlü örneklerden biri aslında. İşe başlamanız halinde birçok sosyal olanak ve yan haktan da faydalanıyor olacaksınız.

Toyota en başta sürekli eğitim ve gelişim politikasından yola çıkarak kariyeriniz boyunca paslanmanıza asla izin vermiyor ve sizin kendinizi geliştirmenize yardımcı olacak politikalar izliyor. Bunun dışında servis, yemek, sağlık sigortası ve bireysel emeklilik gibi pek çok haktan da faydalanabiliyorsunuz.

Düzenli ve sistemli çalışma prensibi benimseyen firma, sosyal anlamda da uluslararası pek çok farklı insanla tanışmanıza yardımcı oluyor. 

Toyota Hakkında Genel Bilgi

Toyota yabancı sermayeli bir kuruluş olup, Türkiye’de de distribütörlüğünü yapmaktadır. Türkiye ayağı 1 Ekim 2000 yılında faaliyete geçmiştir. Toyota markalı araçların pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetlerini sunmaktadır. Türkiye’de Kartal, Adaqpazarı ve Orhanlı’da merkezleri bulunmaktadır. Kendilerinin açıklamasına göre en önem verdiği konular ise sürekli eğitim ve insana saygıdır. 

Sizin de mülakattan önce mutlaka firma hakkında bu genel bilgilere sahip olmanızda fayda var!

Toyota İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Mülakatlar, hele de İngilizce olanlar çoğumuzun korkulu rüyası biliyoruz. Bunu aşmanın çok yolunu denediniz belki de; bir sürü kurs, kaynak kitap, yabancı dizi, altyazısız film… Ama olmadı. Biz bu noktada size yardımcı olmak istiyoruz. Konuşarak Öğren size daha önce karşılaşmadığınız bir fırsat sunuyor. Siz bizimle iletişime geçerek bizim eğitim saatlerimizi inceliyor ve kendinize en uygun saat ve günleri belirliyorsunuz. Biz ABD ofisimizdeki alanında uzman eğitmenlerimizle size Skype üzerinden ulaşıyoruz ve sizi konuşturuyoruz! İngilizceyi öğrenmenin ve kullanmanın en anlamlı yolunun konuşmaktan geçtiğini biliyoruz. 

Bu sistemi uyguladığımızda sizi yol yorgunluğundan, gereksiz vakit kayıplarından, bir sürü boşa alınan kaynaktan, dil bilgisi kurallarıyla cebelleşirken asıl amacınızdan uzaklaşmaktan kurtarıyoruz. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinden inceleme yaparak dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.