Tüpraş İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Kurumsal firmalarda çalışmanın en güzel yanlarından biri de kariyerinize adım attığınızda ya da devam ettiğinizde isim yapmış güzel bir referansın yanınıza kar kalmasıdır. Fakat bu tür firmalar uluslararası çalıştığı için sizden de İngilizce istemeleri kaçınılmaz oluyor. Tüpraş da bu firmalardan biri ve size İngilizce mülakat ve firma hakkında işe yarar pratik bir yazı hazırladık. 

Tüpraş İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Tüpraş işe alım sürecinin yüz yüze mülakat aşamasında, pozisyonunuz gerektiriyorsa İngilizcenizi konuşma esnasında sözlü olarak ölçüyor. Mülakata Türkçe olarak başlayan İnsan Kaynakları personeli, size karakteriniz, geçmişiniz, işle ilgili düşünceniz hakkında İngilizce sorular soruyor ve akıcı ve anlaşılır biçimde cevap vermenizi bekliyor. 

Bu yüzden konuşma konusunda kendinizi geliştirmenizde fayda var.

Konuşma dışında bir de işe alımın ilk basamağı ve eleme sebebi olarak İngilizce sınavına giriyorsunuz ki bunun da Tüpraş için büyük önem arz ettiğini belirtmeliyiz. 

Ne Seviyede İngilizce Gerekli?

Konuşmanız ölçüleceği için seviyenizin de bunu karşılayabiliyor olması gerekli. Eğer şu anki seviyenizi biliyorsanız bunun üzerine ekleyerek ilerleyebilirsiniz. Fakat eksiğinizin hangi noktada olduğunu çözmeniz de sizin konuşma esnasında daha verimli ilerlemenize yardımcı olacaktır. Bu konuyla ilgili İngilizce konuşma konusunda kullanabileceğiniz stratejileri araştırabilirsiniz. Konuşma stratejilerinden önce ise konuşurken kelimeleri hatırlamakta mı zorlanıyorsunuz yoksa gramer kuralları mı sizin için kabus; buna karar vermelisiniz. 

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

İşe alım sürecinde ilk eleyici kriter İngilizce. İngilizce sınavında başarılı olamazsanız ne yazık ki mülakatlara devam edemiyorsunuz. Bu sınavın ardından ise kişilik envanteri ve başvurduğunuz pozisyona göre yetkinlik bazlı mülakat aşamasına geçiliyor ve yüz yüze mülakatlar ve gerekirse sözlü İngilizce mülakat yapılıyor. Sonrasında da bir vaka analizine katılmanız bekleniyor. Bu son aşamayı da başarmanız halinde ise işe alınıyorsunuz. 

Tüpraş’ın Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Ücretleri piyasa koşulları ile eşdeğer belirleyen Tüpraş, yan haklar konusunda da Koç Ailem Programı, sağlık sigortası, Flekstra Uygulaması ve Leap çalışan destek programı olarak destek vermektedir. Bu yan hakları detaylıca kurumun sitesinden de inceleyebilirsiniz. 

Tüpraş Hakkında

Tüpraş’ın geçmişine baktığımızda, Türkiye’nin ilk petrol rafinerisi olan Batman rafinerisinin kurulduğunu görüyoruz. Daha sonra İpraş adını alan bu rafineri ve başka üç rafineri Tüpraş altında toplandı. Gittikçe kapasitesini arttıran Tüpraş, sonrasında halka açılmış ve su arıtma tesisleriyle de hizmet vermeye başlamıştır. 

Bu genel bilgiler mülakatta firmayı tanıdığınızı, değer verdiğinizi, neden orada olmak istediğinizi de göstereceğinden dolayı sizin için hayati öneme sahip. Mülakattan önce bilmenizde fayda olacağını düşündüğümüz için size sunuyoruz.

Tüpraş İngilizce mülakatına konusarakogren.com ile hazırlanın!

Mülakatta İngilizce konuşmak ya da seviye tespit sınavına girecek olmak korkulu rüyanızsa sizi rüyanızdan uyandırmaya geldik! Kurs kurs gezip, yine de verim alamayacağınız uzun haftalar ya da saatler harcamak size bir şey kazandırmayacağı gibi, ne mülakatta ne de genel İngilizce bilgisi anlamında eksik kalmanıza yol açacaktır.

Konuşarak Öğren olarak biz size hem mülakat için gerekli olan, hem de hayatınız boyunca işinize yarayacak olan İngilizceyi vaat ediyoruz. Bunu da sizi kursa gitme zahmetinden, kalıplaşmış saatlere uymak zorunda olmaktan, yanlış telaffuz kurbanı eğitimlerden, gramer ağırlıklı derslerden kurtararak yapıyoruz. 

ABD ofisimizde yer alan alanında uzman ve ana dili İngilizce olan eğitmenlerimizle size Skype üzerinden belirli saatler içerisinde ulaşıyoruz. İngilizceyi konuşarak öğrenebileceğinizi, hatta öğrenmenin tek yolunun da bu olduğunu öğretiyoruz! 

Daha detaylı bilgi için sitemiz üzerinden inceleme yapabilir ve bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.