Turkcell İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Turkcell ingilizce sınavı

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Turkcell iş görüşmesine hazırlananlar işe alınma sürecinin nasıl gerçekleştiği ve mülakat sırasında karşılarına gelebilecek olan İngilizce soruları merak ettiklerini düşünüyoruz. Bu yazıda sizlerle öncelikli olarak Turkcell’de işe girebilmek için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesi hakkında kısa bilgi verip, küçük bir teste katılmanızı isteyeceğiz, sonrasında da genel işe alınma süreci hakkında bilgi vereceğiz. Detaylara geçmeden önce bir uyarıda bulunalım. Buraya tıklayarak kayıt olduğunuzda İngilizce konuşma performansınızı test edebileceğiniz ücretsiz bir derse katılacaksınız.

Turkcell’de işe girebilmek için İngilizce konusunda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. İlk mülakatlardan geçtikten sonra İngilizce konusunda kötü bir performans göstermeniz işi alma şansınızı büyük ölçüde etkileme riskine sahip.

Sizin için aşağıda küçük bir test hazırladık. Öncelikle aşağıdaki butona tıklayarak teste katılmanızı öneriyoruz.

[viralQuiz id=32]

Kariyer planları içerisinde kurumsal firmalar olan pek çok kişi iletişim alanında faaliyet gösteren şirketlerin kadrolarında yer almak ister. Turkcell gibi Türkiye’nin en büyük firmalarının başında yer alan devasa firmalar ise en yoğun talebin söz konusu olduğu işletmelerdir.

Tabii ki bu işletmelerde çalışabilmek çok basit değildir. Zira Turkcell on binlerce başvuru içerisinde uygun adayı bulmak için zorlu değerlendirme süreçleri uygular.

Hangi pozisyon için başvuru yapılıyor olursa olsun, firmanın vizyonu ile paralellik arz eden niteliklere sahip olmayan personelin firma bünyesinde herhangi bir pozisyona yerleşebilmesi mümkün değildir. Turkcell İngilizce sınavı ve mülakatı bu nedenle ciddi bir yarış platformudur.

Turkcell İngilizce Sınavı ve Mülakatına Gireceklere Tavsiyeler

Firmanın global değerler içerisinde yer alıyor olması doğal olarak personellerin yabancı fil bilgisine sahip olmasını zorunlu kılıyor. Firma Turkcell İngilizce sınavı aşamasında personelin bu yeterliliğe sahip olup olmadığını ciddi testlerle sınıyor.

Kaldı ki, Turkcell mülakat sürecinin sonrasındaki Türkcell İngilizce mülakat sürecinde personel adayı sözlü olarak da teste tabi tutulup, yeterlilikleri en ciddi seviyede sınanıyor.

Siz de Turkcell kadrolarında yer almak istiyor ve işe alım süreçleri ile ilgili bilgi topluyorsanız, size yarımcı olabilecek bir rehberi bu yazımızda sunuyoruz. Turkcell’in genel insan kaynakları politikaları, sınavlar ve mülakatlarla ilgili derlediğimiz bilgileri sizinle paylaşacağız.

Turkcell İK Politikaları

Firma, Turkcell sınavı içerisindeki en önem unsurun öznitelikler olduğunu kendi İK sayfalarında açıklamıştır. Buna göre firma vizyonu ile örtüşmeyen hiç kimsenin firma saflarında yer alabilmesi mümkün değildir.

Modern çağın gerekliliklerine uygun biçimde, gelişime açık, araştıran, sorgulayan ve katma değer yaratan bireylerin istihdam edilmesine büyük önem veren firma; ayrıca yabancı dil konusuna da büyük özen gösteriyor.

Her ne kadar pek çok kadronun uluslararası nitelikleri olmasa da, firma personel seçimi yaparken Turkcell İngilizce sınavı ile İngilizce bilgisini ölçmeyi önemsiyor.

Bu nedenle Turkcell İngilizce sınavı, işe alım sürecinin önemli bileşenlerinden birisi olarak kabul ediliyor. İşe alım sürecinde birinci aşamayı başarı ile geçen adaylar, genel değerlendirme için Türkcell mülakat sürecine dahil edilirken, ileri düzey İngilizce bilgisinin sınanması için bir sonraki seviyede Türkcell İngilizce mülakat adaylara uygulanıyor.

İdari Birimler
Teknik Birimler
Destek birimleri

İdari kadrolar içerisine tüm işletme fonksiyonlarında görev alan personeller girerken, Ar-Ge birimi teknik birimle doğrudan koordineli çalışan bir birim olarak isimlendiriyor. Teknik kadroda, teknisyenden, mühendise kadar tüm saha personeli yer alırken, destek hizmetleri müşteri hizmetleri ve benzeri görevlerin sürdürüldüğü kadroları içeriyor.

Her kadronun kendi standartlarına göre bir işe alım süreci söz konusu iken, yukarıda da belirttiğimiz gibi; firma tüm işe alım süreçlerinde vizyonunu baz alıyor ve buna en uygun adayları tercih ediyor.

Yabancı dil konusunda asgari yeterliliğin yeterli olacağının söylenmesinin doğru olmayacağının altı bu noktada çizilmelidir. Zira firmaya çok fazla iş başvurusu yapılmakta ve ciddi bir yoğunlukla personelin yeterliliklerinin olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Bu nedenle, firmaya iş başvurusu yapmadan önce mutlaka İngilizce yeterliliğinizi artırmak için yabancı dil eğitimi almanız gerekecektir. Daha doğru bir anlatımla bunu yapmanız şansınızı ciddi şekilde artıracaktır.

Turkcell sınavı

Turkcell sınavı olarak tanımlanan süreç, firmanın kendi standartlarına uygun biçimde hazırladığı sınav sorularının personele yöneltilmesidir. Çok sayıda personelin sadece Turkcell Mülakat süreçlerinde sözel olarak değerlendirilmesi mümkün olmadığından çoğunlukla yazılı sınavlar uygulanır.

Turkcell İngilizce sınavı sınav sürecinin önemli bir bileşenidir. Adayların başvuru formlarında beyan ettikleri İngilizce yeterliliklerini ispat etmeleri için özel bir sınav onlara sunulur. Bu süreci takip eden süreçte gerekli görülmesi halinde, Turkcell İngilizce mülakat da yapılmakta ve aday sözel olarak değerlendirmeye alınabilmektedir.

Edinilen bilgilere göre yapılacak sınav çoğunlukla genel yetenek ve genel kültür testlerinden oluşuyor. Firma zaman zaman mesleki yeterlilik ölçmek maksadıyla da ek soruları sınava dahil edebiliyor. Sınavın standartları hakkında net bir bilgiye erişebilmek mümkün olmadığı gibi, firma istediği zaman sistemi bütünüyle değiştirebilme hakkını da saklı tutuyor. Zira her firmanın personel seçmekte kullanacağı kriterleri kendisi belirleme hakkı bulunuyor.

Turkcell İngilizce sınavı

Turkcell sınavı sürecinde pek çok adayın en çok çekindiği süreç, Turkcell İngilizce sınavı oluyor. Açıkçası firmanın üst pozisyonlarında göre alabilmek için Turkcell mülakat sürecinden daha fazla etkili olan sürecin; Turkcell İngilizce sınavı süreci olduğu tüm kaynaklarca açıkça ifade ediliyor.

Global dünya düzeni içerisinde bir yere sahip olabilmek için o dünyanın dillini anlıyor ve konuşabiliyor olmanın gerekliliğine vurgu yapan firma, bu sürece büyük önem veriyor.

Turkcell mülakat

Turkcell İngilizce Sınavı ve Mülakatına Gireceklere TavsiyelerFirmada işe girmek isteyenleri Turkcell sınavı sürecinde başarılı olmalarının ardından veya bu sınavla birlikte Turkcell İngilizce sınavı sürecine dahil edilirler. Sürecin bu aşamalarının yolun yarısı olduğu ifade edilir.

Bu sürecin sonrasında büyük ölçüde kabulün gerçekleştiği aşama olan Turkcell mülakat söz konusudur. Bu aşamada adaylar geleneksel sözel mülakatlara tabi tutulur.

Türk Telekom mülakatlarına en iyi şekilde hazırlanmak için Konuşarak Öğren İş Görüşmesi İngilizcesi programı size tam da ihtiyaç duyduğunuz çözümü sunacaktır.

Firma mülakat aşamasında kendi kriterlerine ait soruları da adaylarına yöneltip, özel değerlendirmeler de yapabiliyor. Elbette firmanın önemsediği ifade edilen yabancı dil yeterliliği ayrıca Turkcell İngilizce mülakat ile değerlendirmeye tabi tutuluyor.

Turkcell İngilizce mülakat

Turkcell kadrolarında yer almak; özellikle özel kadroları işgal etmek için tüm Turkcell sınavı süreçlerinden yüksek değerlerde puanlar almak, Turkcell İngilizce sınavı başarısı elde etmek ve gerçekleşecek Turkcell mülakat süreçlerinde İK yetkililerini işe uygun olduğunuza ikna etmiş olmak gerekiyor.

Tüm bu süreçlerin sonrasında, Turkcell İngilizce mülakat sürecine tabi tutulan adayların, bu aşamada da başarılı olmaları durumunda atamaları derhal yapılıyor.

Tabii bu denli başarılı bir sürecin sonrasında en üst kadrodan en alta kadar tüm kadrolarda görev alabilme olasılığı söz konusu oluyor. Ancak unutmamak gerekir ki, okullarda alınan yabancı dil eğitimi bu başarıyı elde etmek için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle bu tür firmalara başvuru yapmadan önce İngilizce yeterliliğinizi artırmanız ve bu alanda eğitim almanız faydalı olacaktır.

Ayrıca bunlarda ilginizi çekebilir;

İngilizce İş Görüşmesi

Türk Telekom İngilizce Sınav ve Mülakatı

Vodafone İngilizce Sınav ve Mülakatı

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.