Unilever İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş firmalarından biri olan Unilever, hem öğrenci, hem yeni mezun hem de profesyoneller için sayısız kariyer imkânı sunuyor. Siz de kariyerinize böyle bir firma ile başlamak ya da devam etmek isterseniz işte işinize yarayabilecek bazı bilgiler.

Şirket İngilizce bilginizi nasıl ölçüyor?

Unilever; bünyesinde pek çok markayı barındıran uluslararası bir firma olduğu için, kendileri için sizin İngilizce bilginiz oldukça önemli. İlk başvuruda doldurulan online başvuru formu İngilizce sorulardan oluşuyor. Her ne kadar formdaki sorular kişisel becerilerle ilgili, İngilizce bilgisini ölçmeye yönelik değil diye düşünseniz de bu aşamada yazılanı anlamanız beklendiği aşikar. Detaylı İngilizce bilginizi ise tahmin edebileceğiniz gibi yazma, okuma becerilerinizi değil; konuşma, dinleme, sorulanı anlama becerilerinizi göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyorlar.

Şirket, alım sürecinde sözlü mülakat sırasında çoğu kişinin korkulu rüyası olan “let’s continue in English” cümlesi benzeri bir şekilde mülakatın bir kısmında verilen bir konu hakkında İngilizce konuşmanızı bekliyor ve bu süre zarfında İngilizceniz mülakatçılar tarafından test ediliyor.

Ne seviyede İngilizce gerekiyor?

İngilizce bilginiz konuşma esnasında ölçüleceği için, akıcı konuşabiliyor, konuşulan konu hakkında fikirlerinizi ifade edebiliyor, konuşurken gramer kurallarına dikkat ediyor ve sorulan soruları anlayabiliyor olmanız bekleniyor.

İşe alım süreci nasıl gerçekleşiyor?

Unilever diğer bir çok firmadan farklı olarak son dönemde işe alım sürecinde dijitalleşme yoluna giden bir marka. Bu kimileri için bir avantajken, kasik yöntemler varken ne gerek var, diyenler de oluyor elbette. İkinci tür düşünenlerdenseniz süreç sizi biraz zorlayacaktır. Peki bu dijital işe alım süreci nasıl işliyor?

İlk etapta adaylardan bir online başvuru formu doldurması bekleniyor. Online başvuru formundan sonra ise işler ilginç ve keyifli hale gelmeye başlıyor. Çünkü şirket; profil değerlendirmesi adını verdikleri ikinci aşamada adaylardan toplamda 25 dakikayı aşmayacak şekilde 12 kısa online oyun oynamalarını istiyor. Bu aşamada amaç; adayların kullandıkları stratejiler, karar verme mekanizmaları, potansiyelleri ya da şirketin amaçlarıyla ne kadar uyumlu olacakları hakkında bilgi sahibi olmak.

Sonraki aşama, adayların video şeklinde kendilerini ifade ettikleri online mülakat şeklinde gerçekleşiyor. Son aşamada da Unilever tarafından gün boyu sürecek ve çeşitli etkinlikleri kaplayan Keşif Merkezi’ne davet ediliyorsunuz.

Şirketin çalışanlarına sunduğu imkanlar ve çalışma şartları

Unilever, ince eleyip sık dokuğu mülakatlar sonucunda işe aldığı çalışanlarına değer veren dinamik bir şirket. Çalıştığınız pozisyona bağlı olarak ise elbette çalışma saatleri, verilen ücret gibi konular değişiklik gösteriyor. Fakat bünyesinde çalışanlara her zaman yeni şeyler öğrenme fırsatı sunan bir okul olarak da yorumlayabileceğimiz dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğu yadsınamaz.

Unilever hakkında genel bilgi 

Unilever’de kariyer yapmayı düşünüyor ve mülakatlara hazırlanıyorsanız, şirketle ilgili genel bazı bilgiler bilmenizde fayda olacaktır.

Şirket 1930 yılında Hollandalı ve İngiliz iki markanın birleşmesiyle kurulmuştur; margarin markası Margarina Unie ve sabun şirketi Lever Brothers.

Unilever çok markalı bir şirket olduğu için, Türkiye’de bugün aslında bildiğimiz ve kullandığımız pek çok alt markayı bünyesinde bulunduruyor. OMO, Rinso, Yumoş, Domestos, Cif, Sunlight, Elidor, Dove, Dove Men, Toni&Guy, Signal, Clear, Rexona, Lux, Axe, Lipton, Knorr, Calve, Algida, Carte d’Or, Cornetto, Nogger, Magnum, Max, UFS ve Vaseline gibi büyük markalar Unilever markalarından bazıları.

Unilever İngilizce mülakatına konusarakogren.com ile hazırlanın 

İşe alım sürecinde İngilizce sözlü mülakat yapan ve İngilizce konuşma becerinizi ölçen Unilever mülakatlarına hazırlanırken size en fayda sağlayacak şey elbette konuşma pratiği olacaktır. Konuşmanızı geliştirmek için ise Konuşarak Öğren size tam da ihtiyacınız olan şeyi sunuyor; konuşmak.

Hiç İngilizce bilmemeniz ya da pratiğinizi geliştirmek istemeniz önemli değil. ABD ofisinden size Skype üzerinden ulaşan ABD’li eğitmenlerle istediğiniz kadar ve istediğiniz zaman İngilizce konuşabilirsiniz! Dersleriniz seviyenize uygun olarak hazırlanır ve isteğinize göre 10/20/30 dakikalık uzunlukta seçilebilir. Daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Unutmayın sadece mülakat için girişeceğiniz bir Konuşarak Öğren macerası, beklentilerinizi aşarak size bambaşka artılar da katacaktır.  

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.