Vestel İngilizce Sınavına ve Mülakatına Gireceklere Tavsiyeler


2018 Vestel İngilizce Sınavı ve Mülakatı | Konuşarak Öğren

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Vestel iş görüşmesine hazırlananlar işe alınma sürecinin nasıl gerçekleştiği ve mülakat sırasında karşılarına gelebilecek olan İngilizce soruları merak ettiklerini düşünüyoruz. Bu yazıda sizlerle öncelikli olarak Vestel’de işe girebilmek için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesi hakkında kısa bilgi verip, küçük bir teste katılmanızı isteyeceğiz, sonrasında da genel işe alınma süreci hakkında bilgi vereceğiz. Öncesinde bir hatırlatma yapmak istiyorum. Buraya tıklayıp kayıt olduğunuzda İngilizce konuşma pratiğinizi test edebileceğiniz ücretsiz bir ders kazanmış olacaksınız.

Vestel’de işe girebilmek için İngilizce konusunda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. İlk mülakatlardan geçtikten sonra İngilizce konusunda kötü bir performans göstermeniz işi alma şansınızı büyük ölçüde etkileme riskine sahip.

Türkiye’nin en büyük yerel şirketlerinden biri olan Vestel, 1994’te Zorlu Holding bünyesine geçmesiyle beraber beyaz eşya dışında birçok farklı alanda da kendisini geliştirmiş ve üretime başlamıştır.

Özellikle yerli teknoloji ürünlerine sahip olan ve bunları yurt dışında da satan şirket, Türkiye’den küresele açılmayı başarmış şirketlerimizden biridir. Bu kadar sağlam bir portfolyoya sahip olması sebebiyle de, farklı sektörlerden deneyimli bireylerin de ilgisini çekmeyi başarmıştır ve iş arayan birçok adayın ziyaret ettiği sayfalardan biri haline gelmiştir.

Eğer sizin de Vestel’de çalışmak gibi bir isteğiniz ve hedefiniz varsa, Vestel İngilizce sınavı ve mülakatı yazımız size oldukça yardımcı olacaktır.

Türkiye’nin teknoloji devi olarak karşımıza çıkan Vestel, müşterilerine “en kaliteli olanı” ulaşabilir kılma ve faaliyet gösterdiği sektörlerde lider olma vizyonuyla şirketi büyütmeye ve çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bünyesine kattığı her çalışanın müşteri odaklı olmasını önemseyen Vestel, işe alım süreçlerinde de en çok buna özen gösteriyor.

Özellikle, araştırma ve geliştirme için oldukça büyük yatırımlar yapan Vestel, çalışanlarını da birer yatırım olarak görüyor ve şirkete katacağı kişilerin potansiyellerini fazlasıyla önemsiyor. Bu sebeple, Vestel İngilizce sınav ve mülakatınıza hazırlanırken özellikle “Neden seni işe almalıyız?” ve “Neden Vestel’de çalışmak istiyorsun” gibi sorulara çok iyi hazırlanmanızı tavsiye ederiz.

Vestel’in işe alım süreçleri ise şu şekilde gerçekleşiyor;

 1. Online Başvuru: 

  İlk olarak, vestelkariyer.com adresine giderek dilediğiniz pozisyon için online bir başvuruda bulunmanız gerekiyor.

 2. İş Başvurusunun Değerlendirilmesi ve Takibi: 

  Online başvurunuz İnsan Kaynakları tarafından değerlendiriliyor ve olumlu olması halinde size dönüş yapılıyor. Siz de, bu süreçte yine aynı adres üzerinden iş başvurunuzun takibi yapabiliyorsunuz.

 3. Online Genel Yetenek ve İngilizce Sınavları: 

  Genel yetenekte her yerde rastlayabileceğiniz zeka ve genel kültür testleri gerçekeleştiriliyor. Öncesinde deneme testleri yapmanızın ve zaman yönetiminizi ayarlamanızın elbette çok büyük bir artısı olacaktır.

  Daha sonra dil bilgisinin, bağlaçların ve kelime bilgisinin test edildiği İngilizce sınavları yapılıyor. Bu sınavlardan önce, mutlaka örnek testleri çözmenizi ve İngilizce seviyenizi ölçmenizi tavsiye ederiz.

  Vestel, İngilizce’sini yeterli bulmadığı adayları asla işe almıyor.

 4. Mülakatlar için VestelCity’e davet: 

  Online yetenek ve İngilizce sınavlarını başarıyla geçerseniz, mülakatlarınız için VestelCity’e davet ediliyorsunuz.

  VestelCity, Manisa’da bulunuyor. Bunu önceden bilmenizin faydası olduğunu düşünüyoruz. Pozisyonunuz gereği, Manisa’ya yerleşmek durumunda kalabilirsiniz. Koşullarınızın buna uygun olduğundan emin olun.

 5. Birebir Mülakatlar: 

  VestelCity’e vardıktan sonra hem İnsan Kaynakları departmanı, hem bölüm yöneticileri hem de genel müdür ile birebir mülakatlara katılıyorsunuz. Üç görüşmenin de birbirlerinden beklentileri farklı olacaktır. Bu mülakatlarda kendinizi oldukça iyi ifade edebildiğinizden emin olmalısınız.

  İnsan Kaynakları şirkete uyumunuzu değerlendirirken ve hedeflerinizi gözetirken; bölüm yöneticileriniz departmana uyumunuza, işe yatkınlığınıza ve önceki deneyimlerinize bakacaktır.

  Genel müdür ise, şirketin değer ve vizyonuyla ne kadar uyduğunuza ve şirkete gerçek anlamda neler katabileceğinizle ilgilenecektir. Kendinizi doğru, somut ve yakın ifade edebildiğinizden emin olun ve öncesinde mutlaka bir arkadaşınızla ya da mentorunuzla karşılıklı çalışmalar içerisinde bulunun.

 6. İşe Kabul ve Teklif Aşaması: 

  İşe kabul edildiğiniz takdirde, ki umarım hepiniz bu adıma gelirsiniz, Vestel telefon üzerinden teklifini size iletiyor. Teklifi kabul etmeniz halinde de, işe alım süreçleri tam anlamıyla başlamış oluyor. Pozisyonunuza göre, VestelCity’de bulunmanız gerekebilir. Bu durumda da, hem taşınma işlemlerinin hem de işe giriş belgelerinin tamamlanması gerekiyor. Şimdiden hayırlı olsun!

Önemli NOT: Eğer Vesteel iş görüşmesine katılacaksınız hazırlamış olduğumuz İngilizce iş görüşmesi simülasyon programına göz atabilirsiniz. Öz geçmişiniz ve başvuru yapacağınız pozisyona göre uzmanlarımız ile birebir İngilizce iş görüşmesine katılırsınız. Görüşmede sizin karşınıza çıkabilecek olan sorular size iletilir.

Siz soruları yanıtlarken uzmanlarımız değerlendirmeleri yaparlar ve görüşme sonrasında size bir değerlendirme raporu sunarlar. Bu raporda yaptığınız halar ve bu hataların çözümlerinin neler olduğunu öğrenirsiniz. Böylece hem İngilizce iş görüşmesi stresini üzerinizden atmış olursunuz hem de hatalarınızı öğrenip, bu hataları giderebilme şansınız olur.

Program hakkında daha detaylı bilgi almak ve programa katılmak için buraya tıklayın.

İngilizce seviyesine önem verdiğinden de anlaşılacağı üzere, Vestel’e direkt İngilizce CV göndermek faydalı olacaktır. İyi bir İngilizce CV hazırlamak için, tavsiyelerimize göz atabilirsiniz.

Mülakatlar genel olarak Türkçe gerçekleşse de, bazı durumlarda İngilizce seviyesinden emin olmak adına İngilizce mülakatlar da gerçekleşiyor.

Hem iş hayatınızda hem de mülakatlarda karşınıza çıkacak olan İngilizce konuşma becerilerinizi şimdiden geliştirmekte fayda var.

İster Konuşarak Öğren gibi platformları kullanabilirsiniz, ister kurslara gidebilirsiniz… Ne olursa olsun, bu konuya yeterli ilgiyi verdiğinizden mutlaka emin olun!

İlginizi çeken başka şirketlerin mülakatlarına diğer yazılarımızdan ulaşabilirsiniz;

Vodafone mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/vodafone-ingilizce-sinavi-ve-mulakatina-gireceklere-tavsiyeler/

Türk Telekom mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/turk-telekom-ingilizce-sinavi-mulakatina-gireceklere-tavsiyeler/

Türk Hava Yolları mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/thy-ingilizce-sinavina-gireceklere-tavsiyeler/

Akbank mülakatları için; https://blog.konusarakogren.com/akbank-ingilizce-sinavi-ve-mulakati/

Pegasus mülakatı için; https://blog.konusarakogren.com/pegasus-ingilizce-mulakati/

Tüm mülakatlarınızda başarılar dileriz, umarız istediğiniz işe kabul edilirsiniz!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.