Vestel İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Beyaz eşya dendiğinde akla gelen belki de ilk markalardan biri olan ve hatta ilerleyen süreçlerde gittikçe büyüyerek beyaz eşyadan başka pek çok alanda hizmet veren Vestel’de çalışmak için karar verdiniz ve mülakat sürecinin nasıl ilerlediğini merak ediyorsunuz. Bunun için ihtiyaç duyabileceğiniz bazı bilgileri ve süreci derledik. Yazımızı okumadan önce mülakat aşamalarından birinde pozisyonunuza göre değişmekle birlikte İngilizcenizin de sınanacağını bilmenizde fayda var.

Vestel İngilizce Bilgisini Nasıl Ölçüyor?

Bu konuda birçok firma benzer yol izlemekle beraber, başvurulan pozisyona göre İngilizcenin dozu artıp azalabiliyor; fakat hiçbir zaman yok olmuyor. Vestel İngilizcenizi ilk başvurunuzun genel şartları karşılamasından sonra bir online test yardımıyla ölçüyor. Bu testin online olmasının sebebi hem vakit kazanmak, hem genel merkeze adayları yormamak olarak düşünülebilir. Fakat önemli bir konu var; İngilizcesi yeterli olmayan adayları Vestel bu online test sonucuna göre direkt eleyebiliyor! 

Sonrasında ise görüşmeler sırasında pozisyonunuz dâhilinde sözlü olarak da İngilizcenizi sınamak isteyebiliyorlar. Temkinli olmakta fayda var!

Ne Seviyede İngilizce Bilmeliyim?

Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz ve bu konuda size önerimiz öncelikle mevcut seviyeniz; neyi bilip nelerde eksik olduğunuz konularında emin olmanız. Bunun için pek çok farklı platformdan seviye tespit için yardım alabilirsiniz ama bu platform ya da kurumların güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Çünkü ne yazık ki bazı kurumlar sizi kayıt edebilmek için seviyenizin olduğundan daha düşük olduğunu söyleyebiliyor. 

Sonrasında ise ikinci adım olarak eksiklerinizi tamamlayacak güvenilir kaynak, kurs ya da pratik imkanı bulmanız gerekecek. İngilizce konusunda net çizgileri olan Vestel mülakatları için hemen adım atmaya başlamanızı tavsiye ederiz!

İşe Alım Süreci Nasıl Gerçekleşiyor?

Hemen hemen her firmada olduğu gibi ilk aşama kariyer siteleri ya da şirketin kendi sitesi üzerinden yapacağınız online başvuru olacak. Bu başvurunuzun aranan genel şartlarla uyumlu olması halinde sizinle mail ya da başvurduğunuz platform üzerinden iletişime geçiliyor ve genel yetenek genel kültür ile İngilizce sınavı hakkında bilgi veriliyor. Bu sınavların da online olarak gerçekleştiğini belirtmekte fayda var. 

Bu sınavları başarıyla tamamlayan adaylar Vestel City’ye davet ediliyor. Vestel City eğitim müdürlüğünü barındırdığı için özellikle sizinle burada görüşmeyi tercih ediyorlar ve bu müdürlük Manisa’da yer alıyor. Bu yüzden bu bilgiyi aklınızda tutmakta ve planlarınızı bu yönde ayarlamakta fayda var. Sonrasında burada bir kişilik testine tabi tutuluyorsunuz ve İnsan Kaynakları ile yüz yüze görüşme gerçekleşiyor. Bu görüşmede bahsettiğimiz gibi gerekli görülürse sizinle İngilizce konuşma sınaması da yapabiliyorlar. 

Tüm sürecin olumlu olması halinde sizinle bir ya da iki hafta içerisinde iletişime geçiliyor. Çalışma yeriniz de ilanda belirtilecektir; bu lokasyona da dikkat etmenizi öneririz.

Vestel’in Çalışanlarına Sunduğu İmkanlar ve Çalışma Şartları

Vestel hem genel müdürlük hem de fabrikalarında çalışanları için en iyi koşulları sağlamaya çalışan firmalardan biri. Yol, yemek, sağlık sigortası yanında çalıştığınız pozisyon ve birime göre farklı yan haklardan da faydalanabilmektesiniz. 

Bunun dışında sabit ücrete ek ödenen prim sistemi de çalışanlar ya da adaylar için oldukça cezbedici olabilmektedir. 

Vestel Hakkında

Her kurum mülakat sırasında kendilerini tanıyan ve özel olarak tercih eden adaylara karşı daha sempati duyarlar. Bu sebeple Vestel ile görüşmeye gitmeden önce şirket hakkında işinize yarayacağını düşündüğümüz bazı bilgileri derledik.

Yerli üreticilerimizden biri olan Vestel, yurtdışında da faaliyet sürdürmektedir. Yedi yurt içi, on bir yurt dışı olmak üzere toplam on sekiz şirketten oluşmakta ve Zorlu Grubu’nun bünyesinde elektronik ve beyaz eşya sektöründe üretimlerine devam etmektedir. Yurt dışına yaptığı yatırım ve satışlar sayesinde ülkemizin ihracatına büyük ölçüde katkı sağlayan firma, bu yönüyle de oldukça olumlu eleştiri almaktadır. 

Ürünleri arasında TV-Ses sistemleri, mobil cihazlar, beyaz eşya, ankastre, küçük ev aletleri, ısıtma soğutma ürünleri, yazar kasalar, dizüstü bilgisayarlar ve uydu sistemleri gibi pek çok farklı dal yer almaktadır. 

Vestel İngilizce Mülakatına konusarakogren.com ile Hazırlanın!

Bu zorlu süreçte İngilizcenin Vestel için ne kadar önemli ve eleyici olduğundan bahsettik. Siz hem çok vaktiniz olmadığını hem de çok eksiğiniz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Ya da ah şu kelime eksiğim olmasa, dediğinizi duyar gibiyiz. Bu durumda yapacağınız en akıllıca şey sitemiz üzerinden inceleme yaparak bizimle iletişime geçmek olacak!

Çünkü; Konuşarak Öğren sizinle bireysel ilgilenir; sınıf ortamında eksiklerinizin yitip gitmesine izin vermez. Bunun dışında Skype üzerinden iletişim sağladığımız için yol ya da vakit gibi sorunlarla boğuşmaktan sizi kurtarır. Ayrıca sizinle konuşacak olanlar ABD ofisimizdeki alanında uzman yabancı eğitmenlerimiz olacağı için, ana dili İngilizce olmayan birinin yapma ihtimali olan herhangi bir hataya maruz kalmayacaksınız.

İngilizce de inanmak kadar konuşmak da başarmanın yarısı; hatta üç çeyreği, unutmayın! 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.