Pegasus İngilizce Mülakat Soruları ve Cevapları


Pegasus İngilizce Mülakatı için Tavsiyeler

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Pegasus iş görüşmesine hazırlananlar işe alınma sürecinin nasıl gerçekleştiği ve mülakat sırasında karşılarına gelebilecek olan İngilizce soruları merak ettiklerini düşünüyoruz.

Bu yazıda sizlerle öncelikli olarak Pegasus’da işe girebilmek için ihtiyaç duyduğunuz İngilizce seviyesi hakkında kısa bilgi verip, küçük bir teste katılmanızı isteyeceğiz, sonrasında da genel işe alınma süreci hakkında bilgi vereceğiz.

Pegasus’da işe girebilmek için İngilizce konusunda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ediyoruz. İlk mülakatlardan geçtikten sonra İngilizce konusunda kötü bir performans göstermeniz işi alma şansınızı büyük ölçüde etkileme riskine sahip.

Sizin için aşağıda küçük bir test hazırladık. Öncelikle aşağıdaki butona tıklayarak teste katılmanızı öneriyoruz.

[viralQuiz id=43]

İngilizce iş mülakatları, birçok sektörde yapacağınız iş görüşmelerinde karşınıza çıkacak. Havacılık sektörü ise, İngilizcenin olmazsa olmaz olarak nitelendirildiği alanlardan bir tanesi.

Türkiye’de havacılık sektörü akla gelince de, en önemli markalardan birisi olan Pegasus Hava Taşımacılık birçok kişinin çalışma hayali kurduğu adreslerden biri olarak akıllara geliyor. THY ve diğer firmalar gibi, Pegasus da birçok pozisyon için İngilizce bilme şartı arıyor, bunu da yazılı ve sözlü İngilizce iş mülakatları ile ölçüyor.

Pegasus İngilizce Mülakatı için Tavsiyeler

Öncelikle şunu söylemek lazım, İngilizcem iyi durumda olmasa bile, orta düzey olsa bile Pegasus ya da diğer havacılık firmalarında çalışabilir miyim diye aklınızdan geçiriyorsanız, bunun düşük ihtimal olduğunu söyleyelim. Nitekim Pegasus ilanlarında artık ‘İngilizce bilmenin dahi yeterli olmadığı’nı görüyoruz.

İngilizce dışında tercihen ikinci bir dil bilen adayların arandığı belirtiliyor. Yani İngilizcenin bu noktada kaçarı yok.

Yazılı ve sözlü İngilizce sınavı

Pegasus da, diğer havacılık firmaları gibi birkaç aşamada yaptığı testlerin sonucuna göre son mülakata çağırmakta. Yazılı ve sözlü İngilizce sınav için iki ayrı puan alıyorsunuz, bu puanlar genel bir puan hesaplaması için kullanılıyor ve finalde de kurul değerlendirmesi yapılıyor.

Yazılı sınav için tavsiyeler

Genellikle kelime boşluk doldurma işlemleri, gramer odaklı sorular, dinlediğinizi anlayabilme kabiliyetinizi ölçmek adına ses dosyaları ile gelen sorular karşınıza çıkmakta. Özellikle havacılık ile ilgili kelimelere ve cümle yapılarına hakim olabilmek adına gitmeden özel bir hazırlık yapmanızı öneririz.

Sözlü sınavda sizi neler bekliyor?

Geldik şimdi işin zorlu kısmına. Genellikle yazılı sınavlar orta düzey İngilizceye hitap eder, ancak zorlayıcı olan kısmı sözlü sınav aşamasıdır. Burada yazılı sınavı iyi olan, gramer ve kelime bilgisine güvenen adaylar dahi zorlanabiliyor.

Daha önce sınava girmiş adayların tavsiyeleri, klasik birkaç temel soruya ciddi anlamda hakim olunması yönünde. Örneğin, neden o şirket ile görüşmeye geldiniz? Bu gibi temel bir soruyu İngilizce olarak güzel şekilde telaffuz etmelisiniz.

Kendinizi anlatma, yaptıklarınızdan, deneyimlerinizden bahsetme de mühim. Kelimeleri yutmadan, çok fazla bekleme yapmadan, basit düşünerek İngilizce ifade etmeye çalışmalısınız her şeyi.

Uzmanların önerisi, gitmeden evvel prova yapılması yönünde. Şirkete ve sektöre dair bazı bilgileri, bazı yaklaşımları İngilizce olarak düşünme, ifade etme ve özellikle çok fazla popüler olmayan kalıplar ile kullanıp, dikkatleri çekme becerisini sağlama…

İş ilanlarına nasıl başvurabilirsiniz?

Pegasus, pilot alımları ve diğer iş ilanları için kendi sitesinde bir sayfaya sahip ancak burada, iş ilanı platformları yenibiris ve kariyernet’e yönlendiriyor.

Sadece kabin memurluğu için değil network marketing specialist, ofis destek elemanı, uçak yükleme personeli gibi birçok farklı pozisyon için arayış sürekli söz konusu. Zira yüksek bir sirkülasyon var. Ancak hangi pozisyon için başvuru düşünürseniz düşünün, iyi bir İngilizce bilgisi şart.

İş İngilizcesi konusunda kendinizi geliştirmek, pratik yapmak istiyorsanız bu alanda binlerce profesyonelin tercih ettiği KonusarakOgren.com’un deneyime yönelik özel eğitim metoduyla başarıya ulaşabilirsiniz…

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.