İngilizce Nasıl Konuşulur?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce Nasıl Konuşulur?

İngilizce Konuşmak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İngilizce, oldukça uzun zamandır popüler bir dildir. Hatta İngilizce için “evrensel” demek daha doğru bir ifade olur. Bu nedenle pek çok kişi İngilizceyi öğrenmeyi ister veya amaç edinir. Evrensel olarak kullanılması nedeniyle İngilizce öğrenmenin ve konuşmanın pek çok avantajı bulunur. Bu avantajlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • İngilizce dizi-film gibi içerikleri daha kolay ve rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.
  • Neredeyse her konuda bilgi edinmek için İngilizce kaynaklardan yararlanabilirsiniz.
  • Yabancı arkadaşlar edinebilir, yurtdışı seyahatlerinizi daha keyifli ve konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz.
  • Eğitim ve mesleki hayatınızda fark yaratacak adımlar atabilir ve daha çok ön plana çıkabilirsiniz.

İngilizce konuşmak için yararlanabileceğiniz yöntemleri aşağıda sizler için açıkladık.

Kelimelerin Telaffuzlarını Dinleyin -Öğrenin

Türkçe yazıldığı gibi okunan diller arasındadır. Türkçeyi sonradan öğrenen kişiler için belli zorlukları olsa da, kelimelerin yazıldığı gibi okunması kolaylık sağlayan yönleri arasındadır. Ancak İngilizceye baktığımızda, kelimeler yazıldığı gibi okunmaz. Hatta bazı harfler birden fazla sesletime sahiptir. Örneğin ”C” harfi içinde geçtiği kelimeye göre farklı şekilde telaffuz edilir. “C” gibi örnek verilebilecek birden fazla harf vardır. Dolayısıyla bu durum, İngilizceyi yeni öğrenenler için zorluk oluşturabilir.

Telaffuz ile ilgili daha az sorun yaşamak ve mümkün olduğunca doğru bir şekilde konuşmak için, kelimelerin nasıl telaffuz edildiğini sözlükler üzerinden dinleyebilirsiniz.

İngilizce İçerikler Dinleyin

Dil öğrenmek bir bütün halinde gerçekleşir. Bu yüzden sadece bir beceri üzerine odaklanmak mantıklı değildir. Akıcı İngilizce konuşmak istiyorsanız, dinleme becerisinin iyi olması, kelime dağarcığının fazla olması gerekir.

İngilizce bir içerik dinlerken aynı anda pek çok fayda sağlamış olursunuz. Kelime telaffuzlarını duyabilir, temel ve farklı cümle kalıplarını dinleyerek pekiştirebilirsiniz. Ayrıca ne kadar çok fazla dinleme aktivitesi yaparsanız, karşınızdaki kişinin İngilizce konuşmasını da o kadar rahat ve kolay anlayabilirsiniz.

Aceleci Davranmayın ve Düzenli Pratik Yapmaya Önem Gösterin

Günümüzde İngilizce öğrenmek ve konuşmak isteyen pek çok kişi olsa da, başarıya ulaşan kişi sayısı öğrenmek isteyen kişi kadar fazla olmayabilir. Bunun nedeni ise çoğu insanın acele etmesi veya düzenli olarak çalışmamasıdır. Dil öğrenmek, çaba ve istikrar isteyen bir süreçtir. Yeteri kadar ve düzenli olarak çalıştığınızda sonuç almamanız neredeyse imkânsızdır.

Acele etmek, daha kısa sürede daha çok bilgiyi edinmek istemenize neden olabilir. Bu durumda kısa bir süre verimli olarak çalıştığınızı düşünseniz bile, sürekli bir etki görmek mümkün olmayacaktır. Kısa sürede gereğinden fazla konu çalışmak, verimli bir öğrenme ile sonuçlanmaz. Aksine sizi yorar ve motivasyonunuzu düşürebilir.

En çok verim alabileceğiniz çalışma yöntemi, haftanın her günü veya belirli günlerinde, sizin için ideal olabilecek sürede düzenli olarak çalışmanızdır. Bu süre boyunca çalışacağınız konu miktarını da uygun şekilde belirleyebilirsiniz. Çalışma sürenizi aşamalı olarak arttırmayı da unutmamalısınız. Örneğin başlangıçta 1 saat çalışıyorsanız ve artık bu süreyi rahatlıkla dolduruyorsanız, sonraki sürenizi 1.5 saat olarak belirleyebilirsiniz. Bu şekilde aşamalı olarak ilerlediğinizde hem kendinizi daha rahat adapte edebilir hem de programınızı aksatmadan devam edebilirsiniz.

İngilizce Konuşmak için Ders Almak Gerekir mi?

İngilizce konuşmak için ders almak gereklidir. Ders almanın, Akıcı İngilizce konuşmak üzerinde çok büyük bir olumlu etkisi ve önemi vardır. Alanında uzman bir eğitmen ile konuşma pratiği yapmak ve ders almak İngilizcenizi daha üst bir seviyeye çıkarmanızı sağlar.

İngilizce konuşmak için ders almanın avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Size özel hazırlanan bir program mevcuttur ve dersler bu program doğrultusunda ilerler.
  • Ders aldığınız eğitmen, sizin güçlü ve zayıf olduğunuz alanları kolayca tespit edebilir ve buna uygun bir program belirleyebilir.
  • Eğer, bir sınıf içerisinde veya diğer insanların önünde konuşmaktan çekiniyorsanız, özel ders almak daha rahat hissetmenizi ve daha rahat bir şekilde İngilizce konuşmamıza yardımcı olabilir.

Yukarıda yer alan avantajlar İngilizce konuşmak için ders almanın önemini de ifade etmektedir.

İngilizce Konuşma Dersi Nereden Alınır?

İngilizce konuşma dersi almanın güvenilir ve profesyonel adresi Konuşarak Öğren’dir. Dil öğrenmenin mantığını kavrayan ve buna uygun bir misyon ile çalışmalarını sürdüren platform, sizin bu süreçteki en büyük yardımcınızdır.

Uzun yıllara dayanan eğitim tecrübesi ve uzman kadrosu ile Konuşarak Öğren, İngilizce öğrenmek ve konuşmak isteyen kişilerin tercihi olmaya devam ediyor. Alanında uzman eğitmenler ile İngilizce öğrenme ve konuşma süreci daha etkili ve eğlenceli bir şekilde ilerliyor. Derslerin online olarak yapılması, eğitim materyallerine internet erişimi olan telefon, tablet gibi cihazlarla kolaylıkla ulaşılması da Konuşarak Öğren’in sizlere sağladığı avantajlar arasındadır. Size özel hazırlanan bir program ve uzman bir eğitmen eşliğinde İngilizce konuşma becerinizi geliştirmek isterseniz, Konuşarak Öğren paketlerini inceleyebilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.