İngilizce Nasıl Öğrenilir?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

1. İngilizce Kitap Okuyun

Kitap okumak, kendi ana dilinizin de gelişmesine yardımcı olan bir aktivitedir. Ayrıca İngilizce öğrenmek için de sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Dolayısıyla, kitap okumak “İngilizce evde nasıl öğrenilir?” sorusuna verilen cevaplar arasında her zaman yer alır. Peki, kitap okurken İngilizceyi öğrenmeyi nasıl daha verimli hale getirebilirsiniz?

  • Kitap okurken anlamını bilmediğiniz kelimeleri not alın.
  • Kendi İngilizce seviyenize uygun kitaplar seçin.
  • İlginizi çeken türleri tercih etmek daha faydalı olabilir.

Başlangıç için daha önceden Türkçesini okuduğunuz eserleri okumayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede kelimeler ve cümleler size daha yakın gelecektir. Aynı zamanda, okuduğunuz eseri anlamak da daha kolay olacağı için, motivasyonunuz daha yüksek olabilir.

2. İngilizce Video İzleyin

İnternet üzerinde faydalanabileceğiniz neredeyse sınırsız İngilizce videolar vardır. Bu videoların konu başlıkları da aynı ölçüde çeşitlidir. Konu anlatımı, bilim, tarih vb. benzeri konulara yoğunlaşan amatör veya profesyonel içerikler, sohbet gibi aklınıza gelebilecek birçok farklı konuda İngilizce video bulmak mümkündür. Dinleme becerisini geliştirmek, kelime telaffuzlarına aşina olmak açısından video izlemenin büyük bir faydasını görebilirsiniz.

Dizi, film, bilgilendirici içerik gibi pek çok farklı alanda içeriklere günümüzde artık ulaşmak çok kolaydır. Dolayısıyla siz de, böyle eğlenceli bir yöntemle evde İngilizce öğrenebilirsiniz.

3. Cihazlarınızı İngilizce Kullanın

Günümüzde, teknolojik cihazlar ile oldukça uzun vakitler geçiriyoruz. Bu uzun vakitleri İngilizce öğrenme süreciniz için daha verimli hale getirebilirsiniz. Telefon, tablet gibi cihazların dilini İngilizce yaparak, kelime bilginizi büyük ölçüde arttırabilirsiniz. Günlük hayatta işinize yarayabilecek birçok temel kelimeyi sık sık göreceğiniz için, bunların aklınızda kalma oranı da daha yüksek olabilir.

4. Sürekli Pratik Yapın

Ne kadar çok İngilizce ile meşgul olursanız, öğrenme hızınız ve verimliliğiniz de o kadar artar. Az bile olsa sürekli çalışmak başarıya ulaşmanın en önemli adımlarından biridir. Çünkü, bir dili öğrenmek için onunla ilgili içeriklere sürekli olarak maruz kalmanız gerekir. Ayrıca, dil öğrenmek neredeyse bitmeyen bir süreçtir. İngilizceyi belli bir seviyeye kadar öğrenir ve sonrasında çalışmayı ya da pratik yapmayı bırakırsanız, bilgilerinizi yavaş yavaş unutursunuz. Kendi ana dilimizde bile zaman zaman unuttuğumuz noktalar olduğunu düşünürsek, az önceki ifadeyi rahatlıkla anlayabilirsiniz. Son olarak düzenli ve sürekli çalışmak sizi başarıya götüren en önemli noktadır. Hayatta pek çok konuda geçerli olduğu gibi, bir şey için yeterli ve düzenli çaba gösterirseniz, istediğiniz sonuca da o kadar yaklaşırsınız.

 

5. İngilizce Konuşmak için Özel Ders Alın

İngilizce öğrenmek için sıklıkla başvurulan bir yol da özel ders almaktır. Evde, kendi çalışmalarınızla da İngilizce öğrenmek elbette mümkündür. Özel ders almak ise çalışmalarınızın daha etkili olmasını, öğrenme sürecinizin daha doğru ve etkili bir şekilde ilerlemesini sağlar.

Özel ders almanın birçok avantajı vardır. Sizin öğrenci olarak göremediğiniz eksik, düzeltilmesi gereken tarafları bir eğitmen görebilir. Ayrıca sadece eksik taraflarınızı değil, doğru yaptığınız- yetenekli olduğunuz noktaları da görebilir.

Konuşarak Öğren, İngilizce özel ders söz konusu olduğunda başvurabileceğiniz doğru yerdir. Kişiye özel programlar hazırlanarak öğrenme süreci en doğru ve verimli şekilde yürütülür. İngilizce konuşma ve öğretme alanında uzman eğitmenler ile nitelikli bir eğitim alabilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.