İngilizce Nasıl Öğrenilir: Tavsiye Kaynaklar


İnternet Üzerinden İngilizce Öğrenmek

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek istiyorsanız seçeceğiniz kaynağın ne kadar faydalı ve etkili olduğunu iyi araştırmalısınız. İngilizce öğrenmek için oldukça fazla kaynak ve yöntem olsa da maalesef her kaynakla istenen sonuç elde edilemiyor. Üstelik yabancı dil öğrenmek için her zaman yeterince vakit de ayrılmıyor. Okul, iş veya günlük aktivitelerden vakit kalmaması birçok insanın İngilizce öğrenememedeki bahanesidir. O zaman evde nasıl İngilizce öğrenilir, hangi kaynaklar güvenilir ve etkilidir onlara bir bakalım.

Evde İngilizce öğrenmek için kaynaklar

İngilizce öğrenmeye zaman ayıramamaktan şikâyetçi iseniz evden çıkmadan da İngilizce öğrenebileceğinizi unutmayın. Ev ortamında İngilizce çalışmanın konforunu yaşayabilir, skype üzerinden özel İngilizce dersi alabilirsiniz. Uzmanlar İngilizcenin konuşarak öğrenildiğini söylüyor. Bu yöntemle İngilizce konuşmaya başlayan binlerce insan var. Herkes dil öğrenmek için yurt dışına gitme imkânı bulamıyor. Üsteli yurt dışında İngilizce öğrenilmiyor, geliştiriliyor. Yani yurt dışında dil eğitimi almak için de temel seviyede bir İngilizce bilgisine sahip olmak gerekiyor.

İnternetten İngilizce eğitimi

Online İngilizce eğitimi evden çıkmadan alınan bir dil eğitimi olarak günümüzün en popüler ve en etkili yöntemidir. Ana dili İngilizce olan Amerikalı öğretmenler kursiyerlerin kendi seviyelerinden başlattıkları eğitimlerle herkesi birkaç ayda İngilizce konuşturuyor. Online İngilizce eğitimi veren sitemize üye olabilir, seviyenizi öğrenerek ücretsiz deneme kurslarına katılabilirsiniz. Eğitim kalitesini deneme kurslarında hemen fark edeceğiniz çevrimiçi İngilizce, evden çıkmadan kaliteli bir dil eğitimi almanızı sağlar. Nerede olursanız olun, bilgisayar ya da akıllı telefonunuz bu eğitimi almanız için yeterlidir! 

Online İngilizce kaynakları

 • Kelime öğrenmek için Wordly uygulaması
 • ESL Basics
 • Daylight
 • English pronunciation
 • İngilizce konuşmak için Konuşarak Öğren
 • BBC Learning English
 • Real English
 • Rosetta Stone
 • Voscreen
 • Youtube’daki kanallar
 • Spotify’da dinleme listeleri

Online İngilizce kaynakları bunlarla bitmiyor. Her an elimizin altında olan internet, İngilizce öğrenmek isteyenler sınırsız kaynaklar sunuyor. Sözlükler, oyunlar, sınavlar, videolar ve canlı İngilizce dersleri ile hiçbir kursu aratmadığı gibi, çalışma zamanını da size bırakıyor.

Evde İngilizce kaynaklarına yabancı film, belgesel ve programları da ekleyebilir, chat arkadaşı edinerek İnterneti İngilizce için aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Unutmayın, dil öğrenirken imkanımızın eriştiği tüm kaynakları iyi kullanmalıyız, ancak bu şekilde seviyemizi ilerletmemiz mümkün!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.