En Çok Kullanılan İngilizce Nesneler ve Türkçe Karşılıkları


İngilizcede Nesneler Türkçede olduğu gibi sık kullanılmaktadır. Günlük hayatta sık kullanılan bu nesnelerin İngilizce karşılıklarının öğrenilmesi İngilizce konuşmada işinizi kolaylaştıracak, daha rahat iletişim yapmanızı sağlayacaktır.  İngilizce nesneler için birkaç örnek vermek istiyoruz.

İngilizce Nesneler konusunun önemli olmasının nedeni, her ne kadar aşina olduğumuz konular olsa dahi, günlük yaşam içinde yoğun şekilde kullanımları olması. Şimdi İngilizcede en popüler nesnelere ve karşılıklarına bakalım…

Table ( Masa )

Masa kelimesi her dilde sıkça kullanılan kelimeler arasındadır. Ev ve işyerlerinden okul ve kafeteryalara kadar her yerde masa kullanıldığından, masa kelimesini mutlaka öğrenmelisiniz.

Book ( Kitap )

Kitap kelimesinin kullanılmadığı bir gün yoktur herhalde. Kitap kelimesini öğrenmek çok işinize yarayacak.

Pen- Pencil ( Kalem- kurşunkalem )

Kalem insanın hayatını kolaylaştıran olmazsa olmaz nesnelerdendir. Kalem kelimesinin İngilizce karşılığını mutlaka öğrenin.

Bag ( Çanta )

Çanta günlük hayatta kadın- erkek, genç yaşlı herkesin kullandığı bir nesnedir. İngilizce çanta kelimesi ilk öğrenilecek nesnelerdendir.

Door ( Kapı )

Kapının olmadığı bir mekanın olmadığı düşünüldüğünde, kapının İngilizce karşılığının mutlaka öğrenilmesi gerektiği kaçınılmazdır.

Flower ( Çiçek )

Çiçek te öğrenilmesinde faydalı olan güzel nesnelerdendir.

Baby ( Bebek )

Bebek kelimesi her dilde insanı gülümseten ve mutluluk veren bir kelime olarak İngilizce karşılığı öğrenilebilir.

Box ( Kutu )

Kutu kelimesinin İngilizce karşılığını öğrenerek gerekli yerlerde kullanabilirsiniz.

Money ( Para )

Para kelimesinin İngilizce karşılığı mutlaka öğrenilmelidir. Her alanda işinize yarayacak ve öğrendiğiniz için kullanımında sıkıntı yaşamayacaksınız.

House ( Ev )

İlk öğrenilen kelimeler arasında mutlaka ev kelimesi vardır. Bu nedenle İngilizce karşılığını bir an önce siz de öğrenin.

Computer ( Bilgisayar )

Bilgisayar kelimesinin İngilizce karşılığını öğrenmek günümüz teknoloji çağında çok işinize yarayacaktır.

Telephone ( Telefon )

Telefon kelimesini bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Ama yine de bilmiyorsanız mutlaka İngilizce karşılığını ve telaffuzunu öğrenin.

Shoes ( Ayakkabı )

Çift olan bir nesne olarak İngilizcede çoğul kullanılan ayakkabı kelimesi sık-sık kullanacağınız bir kelime olabilir.

Water ( Su )

Yaşam kaynağı olan suyun İngilizce karşılığını mutlaka öğrenmelisiniz. Bir insanın günde kaç kez su içtiği düşünüldüğünde ilk öğrenilmesi gereken kelimeler arasında olması gerektiği daha iyi anlaşılmaktadır.

Tree ( Ağaç )

Ağaç ta nesne olarak İngilizcede en çok kullanılan kelimeler arasındadır.

Son Yazılar