İngilizce Öğrenelim! Var mısınız?


İngilizce Öğrenmek Neden Zor?

İngilizce öğrenmek isteyip te bir türlü başlayamayan veya İngilizce öğrenmeyi başaramayanlar, gelin birlikte İngilizce öğrenelim. Size önereceğimiz yöntemlerle İngilizceyi hem çok daha kolay hem de eğlenerek öğreneceksiniz. İngilizceyi hiç bilmiyor veya çok az biliyorsanız sıfırdan nasıl başlayacağınız hakkında fikir vermek istiyoruz. İlk etapta kendi kendinize öğrenmek isteyebilirsiniz. Ama profesyonel yardım alarak hem daha kısa sürede hem de en doğru şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Sizlere birlikte İngilizce öğrenelim demeden önce İngilizcenin en önemli özelliklerini sıralamak istiyoruz.

İngilizcenin Özellikleri

Carmen dil ailesine ait olup dünyanın en çok konuşulan dilidir.

Uluslararası iş dünyası lisanıdır.

Esnek bir dildir. (Kelime seçeneği fazladır.)

Diğer dillere göre kolay öğrenilir.

Türkçede olmayan harfler bulunur (x, w, q)

Yazılışı ile okunuşu farklıdır.

Lehçe farkı olduğundan tüm dünyada farklı konuşulur.

Filmlerin çoğu İngilizcedir.

İngilizceyi öğrendikten sonra unutmamanın yolu ise İngilizceyi günlük hayatın bir parçası haline getirmektir.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizceyi öğrenmeye kesin karar verdiyseniz en önemli adımı attınız demektir. Hangi dil olursa olsun öğrenmek için zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Düzenli çalışmayla kısa sürede İngilizce öğreneceksiniz. Öncelikle İngiliz alfabesi ve okunuşu ile başlayalım.

Harfler ve Okunuşlar

A a: ey

B b: bi

C c: si

D d: di

E e: i

F f: ef

G g: ci

H h: eyç

I i: ay

J j: cey

K k: key

L l: el

M m: em

N n: en

O o: Ou

P p: pi

Q q: kiu

R r: ar

S s: es

T t: ti

U u: yu

V v: vi

W w: dabilyu

X x: eks

Y y: vay

Z z: zed

Gördüğünüz gibi harflerin yazılış ve okunuşları farklı. Türkçede olmayan x, w ve q harfleri de dikkatinizi çekmiştir.

Cümle Yapısı

İngilizcede cümle yapısı Özne + Yüklem + Tümleç şeklindedir. Yani Türkçede olduğu gibi fiil sonda değil özneden sonra gelir. Örnek: I’m speaking English (İngilizce konuşuyorum)

İngilizce Öğrenelim

İngilizce öğrenmek için profesyonel bir eğitim almak istiyorsanız online İngilizce eğitimleri tercih etmelisiniz. Sıfırdan İngilizce öğrenmenin en güzel yolu sizi konuşturan online İngilizce eğitimlerdir. Çünkü İngilizce konuşarak öğrenilir. Seviye atladıkça kitap okuyarak, chat yaparak veya alt yazısız film izleyerek İngilizcenizi ilerletebilirsiniz.

İngilizcenizi, dil uzmanlarının da önerileri doğrultusunda deneyim odaklı bir metot ile, “konuşarak” geliştirmek istiyorsanız, konusarakogren.com sistemini deneyebilirsiniz! Üstelik denemesi ücretsiz…

Hemen anasayfamıza giderek bilgi alın.

Son Yazılar