İngilizce Öğrenememe Nedenleri Nelerdir?


İngilizce Kaynak Arayanlar İçin Kapsamlı Liste

İngilizce, günümüzde her meslek ve yaş grubundan insan için öneme sahip, dünyanın bilgi mirası ile aranızda bir bağ kurma potansiyeline sahip en önemli güçtür. Bundan dolayı artık İngilizceyi öğrenememek bahane öne sürülecek bir konu olmamakla birlikte, yenilikçi metotlar ile İngilizce öğrenememe sorunu da ortadan kalkmakta. Ancak ilk olarak, insanlar neden İngilizceyi öğrenemez, bu konuyu madde madde ele alalım.

İngilizce Öğrenememe Nedenleri Nelerdir?

Ezbere dönük eğitimlerin sonuç vermemesi

Bugün neredeyse herkes ilkokulda ve lisede İngilizce ile ilgili temel eğitim almıştır, hepimiz belli kalıplara hakimiz ve biliyoruz. Ancak kaçımız yüksek seviyede İngilizceye sahip? Problemin kaynağı burada yatıyor, ezberci eğitim size belli kalıpları sunarken, zaman içinde unutulup gidiyor. İngilizcenin temeline sahip olmadan bize bir şeyler öğretmeye çabalıyor. Bundan dolayı ezbere dönük eğitim modellerinden uzak durmak, İngilizce öğrenmenin ilk ve en önemli kuralıdır.

İngilizceye hayatın içinde yer vermemek

İngilizce öğrenme aşamasında birçok kişinin yaptığı en büyük yanlış, gittiği kurs ne türde olursa olsun İngilizceye hayatın içinde yer vermemek. En basitinden, gün içinde sürekli kullandığınız cep telefonunuzun dilini İngilizce yapmak, ya da dizüstü bilgisayarınızın dilini İngilizceye çevirmek bir adım olabilir. Haberleri İngilizce takip etmek, Game of Thrones izlerken Türkçe altyazılı değil de, tamamen İngilizce izlemek, anlamaya çalışmak bir yoldur.

İngilizceyi deneyimlemeden öğrenmeye çalışmak

Çevrenizde erasmus ya da Work and Travel ile yurt dışına gitmiş arkadaşınız varsa şunu görmüş olmalısınız, İngilizceyi deneyimleyen, konuşan insanlar çok daha iyi bir İngilizce bilgisine sahip. Siz de onlardan olmak istiyorsanız, ancak yurtdışında eğitim alma şansınızın olmadığını düşünüyorsanız, üzülmeyin! Bunun için harika bir teklifimiz var…

Üstelik Work and Travel ya da diğer yurtdışı dil kursları gibi, 10 bin TL ve üstü maliyetli, pahalı bir seçenek değil!

İngilizceyi İngilizce konuşarak öğrenin!

Türkiye’de nasıl İngilizce konuşarak İngilizce öğrenebilirim sorusunun yanıtını “Konuşarak Öğren” sistemi verdi! ABD’de yaşayan, anadili İngilizce olan eğitmenler ile her gün kısa süreli konuşmalar yaparak, ciddi bir İngilizce pratiği elde edebilirsiniz!

Bu şekilde İngilizceyi öğrenen on binlerce kişi var, siz neden onların arasına katılmıyor, İngilizceniz için iyi bir başlangıç yapmıyorsunuz? Konuşarak Öğren sisteminin avantajları;

-Skype üzerinden, dilerseniz bilgisayar, dilerseniz akıllı telefondan görüşmeler

-ABD’li eğitmenle konuşma avantajı,

-İngilizce konuşabilme özgüvenine, cesaretine ulaşma,

-Eğitim saatinizi iş ve okul durumunuza göre belirleyebilme,

-Eğitmenden düzenli geri dönüşler alma…

Ancak hepsinden önemlisi, bu sistemi ücretsiz şekilde deneyebilirsiniz. Bilgi almak için tıklayın!

www.konusarakogren.com

Son Yazılar