İngilizce Öğrenememek Sorununu Unutun!


Yaz Tatilinde İngilizce Öğrenmek
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenememek aslında henüz doğru dil eğitimi ile tanışmamış olmak demektir. Herkesin öğrenme kabiliyeti farklı olsa da “İngilizce öğrenemiyorum” demek için farklı eğitim yöntemlerini denemeye rağmen halen İngilizce konuşamıyor olmak gerekir. Bu durum aslında o kadar çok kişinin başına geliyor ki. Yıllardır İngilizce çalıştığını ve kurslara gitmesine rağmen halen İngilizce konuşamadığını söyleyenler oldukça fazladır. Bu grubun yanında bir de birden fazla yabancı dil öğrenenler var.

Yani bir tarafta İngilizceyi hiç öğrenemeyenler, diğer taraftan İngilizcenin yanında bir veya daha fazla dil bilenler..

Bu tabloya bakıldığında sizce de bir gariplik yok mu? Birden fazla dil bilenler nasıl bunu başarıyor? Çok mu zekiler yoksa çok mu şanslı? Aslında hiçbiri değil. Sadece İngilizceye nasıl çalışacaklarını biliyorlar. En kolay ve en hızlı nasıl dil öğrendiklerini keşfetmişler. Belki de sizin kadar efor sarf etmeden İngilizceyi öğrendiler. İngilizce öğrenmek için en etkili ve en verimli dil eğitimini araştırdınız mı?

İngilizce öğrenememek sorunu artık tarihe karıştı

İngilizce öğrenemiyorum diyenlerdenseniz önce öğrenme yeteneklerimizi bir gözden geçirelim. Ezberlemekte mi sıkıntı yaşıyoruz, derse adapte olup düzenli çalışmakta mı? Bir kere İngilizce çalışmaya başladığınızda bunu düzenli ve sistematik bir çalışma haline getirmelisiniz. Kelime ezberlemede sıkıntınız olduğunu düşünüyorsanız zaten İngilizce sadece ezberle öğrenilmez. Öğrendiğiniz kelimeleri cümlelere dökmeli ve sürekli konuşarak pratik yapmalısınız. Asıl öğrenme pratikle olur.

Bunu şöyle de düşünebilirsiniz. Kâğıt üzerinde araba kullanmayı öğrenebilirsiniz. Ama asıl öğrenme direksiyon başına geçerek olur.

Yani araba kullanmayı öğrenmek için sürmek gerekir. İngilizce de öyle işte. İngilizce öğrendim demek için konuşabiliyor olmanız gerekir. Gramere ya da kelimelere boğulduğunuzda işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Özümseyerek adım-adım öğrendiğiniz kelime ve gramer kurallarını cümle içinde kullanarak ve İngilizce konuşarak hafızanıza kaydedebilirsiniz.

İngilizce öğrenemeyenler için dil eğitimi

Her yıl binlerce insana akıcı İngilizce öğreten online İngilizce eğitimi, birçok yöntemi deneyip de bu dili öğrenemeyenlere en etkili ve en eğlenceli şekilde İngilizce öğreten bir eğitimdir. İlk olarak İngilizce seviye tespit sınavına alınırsınız.

Ana dili İngilizce olan Amerikalı öğretmenlerden en doğru konuşma şekli ile İngilizce eğitimi alırsınız. İlk dersten itibaren sürekli İngilizce konuşulan derslerde ilk zamanlar bir şey anlamadığınızı düşünebilirsiniz. Fakat bir müddet sonra siz de İngilizce konuşmaya başlayacak ve öğretmeninizle akıcı şekilde sohbet edeceksiniz. İngilizce ünite testleri, kelime oyunları, okuma parçaları, dinleme egzersizleri ve bol-bol konuşma ile birkaç ayda rahat bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayacaksınız.

Bunun için çok yönlü ve iyi bir program hazırlamalı, aralık vermeden çalışmalarınıza devam etmelisiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.