İngilizce Öğrenenler İçin Şarkılar


açık mavi arka plan üzerinde konuşarak öğren logosu ve ingilizce öğrenenler için şarkılar yazısı

İngilizce öğrenimi, dilin tüm yönlerine hakim olduğunuz bütünleşik bir sürecin sonunda gerçekleşir. Bu süreçler içinde dinleme pratikleri, yazma pratikleri, konuşma, anlama konuları yer alır. Bu saydıklarımız içinde eksik olan varsa, ciddi anlamda problemler yaşamanız maalesef mümkün. En önemli noktalardan birisi de İngilizce dinleme ve anlama kabiliyetinizi pratikler ile geliştirmek. Bunun için günümüzde birçok kişi, interneti kullanıyor! Youtube, Soundcloud, Spotify gibi yerlerde İngilizce öğrenenler için oldukça geniş bir içerik var.

İngilizce Öğrenenler İçin Şarkılar

İngilizce öğrenenler için şarkı seçimi yaparken, bunun için mecralar belirlendikten sonra sıra eğitici şarkıları bulmaya geliyor. Peki bu şarkılar nasıl bulunur? İngilizce öğrenme noktasında bulunduğunuz seviyeye göre şarkı seçimi yapabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için eğitmenler tarafından hazırlanmış şarkıları dinlemeye çalışın

Seviyenize göre seçim yapmaya çalışın, ileri seviye zorlukta bir şarkı sizi geliştirmemenin yanı sıra, demotive de edebilir.

Dinlediğiniz şarkıların sözlerini de takip etme şansınız varsa, bu sizin için çok iyi olur.

Youtube’da İngilizce öğrenenler için şarkılar araması yaparsanız, ya da İngilizce olarak aratırsanız, sözlerinin de bir animasyonda verildiği videolar bulabilirsiniz. Bu içerikler sizin için oldukça faydalı olacaktır.

İngilizce öğrenme aşamasında şarkılar faydalı mıdır?

Her dilde olduğu gibi İngilizce için de, dinledikleriniz hem o dile olan dinleme, anlama kabiliyetinizi geliştirecek, hem de telaffuz konusunda sizin için fikir verici olacaktır. Ancak İngilizce gibi bir dilde, seçeceğiniz şarkılar oldukça önemli. Eğer Amerikan İngilizcesi ya da İngiliz İngilizcesi noktasını da geçip, gerçekten argo, rap şarkılar dinlerseniz bu sizin için çok faydalı olmayabilir.

Bunların yerine anlayabileceğiniz ölçüde yavaş, sözleri anlaşılır, nizami dil kurallarına uygun şarkı seçimleri yaparsanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Şimdi Youtube ve Spotify’da sizler için araştırdığımız İngilizce öğrenmek isteyenler için hazırlanmış şarkılardan oluşan derlememize göz atın.

Yukarıdaki şarkı gibi, birçok video, siz İngilizce öğrenmek isteyenler, bu konuda giriş düzeyinde olan insanlar için hazırlanmıştır. Youtube’da hızlı bir arama ile, yüzlerce şarkıya ulaşabilirsiniz. Unutmayın sadece dinlememeli, alt yazıda verilen metinleri de iyi takip edip dili anlamaya, kendinizi geliştirmeye çalışmalısınız.

Son Yazılar